google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gerçek yüzler bazen sahte çıktı
Gerçek yüzler bazen sahte çıktı
Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 16:17 Bu haber 4153 kez okundu
 
YETKİLİLERE AÇIK ÇAĞRI: BU DRAMI GÖRMEZDEN GELMEYİN!
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Ağca Tazegül (56), iki zihinsel engelli, bir de Akdeniz Anemisi hastası oğluyla 13 yıl önce vefat eden eşinin ardından zorlu yaşam mücadelesini sürdürmeye çalışıyor. Akdeniz Anemisi rahatsızlığı ile 24 yıldır hayatını idame ettiren ve kardeşlerine bir nevi babalık yapmaya çalışan Nurettin Tazegül ise, yetkililere seslenerek, “İstediğim sadece bana uygun bir iş.” dedi.
GÜNDEM Haberi
YETKİLİLERE AÇIK ÇAĞRI: BU DRAMI GÖRMEZDEN GELMEYİN!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşamını sürdüren Ağca Tazegül, oğulları down sendromlu Kemal Tazegül (33), Akdeniz Anemisi hastası Nurettin Tazegül (24) ve Mental Retardasyon hastası Murat Tazegül (22) ile 2007 yılında hayatını kaybeden eşi Turgut Tazegül’ün ardından yaşam mücadelesini sürdürmeye çalışıyor. Eşinden kalan emekli maaşının yanı sıra devletten sadece engelli bakım parası alarak 3 hasta çocuğuna bakmaya çalışan Anne Ağca Tazegül, oğlu Nurettin için yetkililere seslenerek, iş imkânı sunulmasını istedi.

Tıbbi olarak Beta Talasemi (Akdeniz Anemisi) olarak adlandırılan rahatsızlığı ile 24 yıldır savaşan ve 10 gün aralıklarla 2 ünite kan alan Nurettin Tazegül, rahatsızlığı nedeniyle ayakta çok fazla zaman geçiremiyor. Öte yandan, akraba evliliğinin ve Türkiye’nin Akdeniz ülkelerinden biri olması nedeniyle meydana gelen rahatsızlığın tedavisinin ise çok zor olduğu biliniyor.  

NURETTİN TAZEGÜL: “SADECE ÇALIŞMAK İSTİYORUM”

Sürekli tedavi görmesine rağmen kardeşlerine daha iyi şartlarda bakabilmek için iş arayan Nurettin Tazegül, hastalığı nedeniyle ağır işlerde çalışamadığını ifade ederek, gözyaşları içerisinde, “Ereğli'de rahatsızlığımdan dolayı ağır iş yapamıyorum. O yüzden kimse iş vermeye de yaklaşmıyor. Devletimden, hayırseverlerden tek isteğim bir işim olsun. Aylık kullandığım bir ilaç var. Babamın üzerinden şu anda ilacımı alabiliyorum ama bir işe girdiğim zaman bunun kesilme ihtimali var. İşe girince atılma korkum da oluyor. Dayanabileceğim bir iş versinler bana, başka bir hiçbir derdim yok. Kardeşimi tek başıma gezdirmeye kalksam, imkânı yok. Ağabeyimi, evin işlerini ben çekip çevirmek zorundayım. Babam vefat ettiği için sadece çalışmak istiyorum. Bir maaşım olsa ileride kardeşlerime daha iyi bakarım. Büyük bir sorumluluk, elimden bir şey gelmediği için bende zorluk çekiyorum. Bir işim olsa daha iyi şartlarda yaşarız. Dediğim gibi, başka hiç bir derdim yok.” dedi.

AĞCA TAZEGÜL: “DERDİMİZ PARA, PUL DEĞİL”

Anne Ağca Tazegül ise, “Eşim yıllar önce vefat etti. Çocuklarım için ayakta durmak zorundayım. Derdimiz para, pul değil. Tedavileri için sürekli para gerekiyor. Ben ihtiyaçlarımızı eşimden kalan emekli maaşı ile karşılıyorum. İstediğimiz sadece oğlum Nurettin’e iş.” dedi.

 

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: YETKİLİLERE, AÇIK, ÇAĞRI:, BU, DRAMI, GÖRMEZDEN, GELMEYİN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı