Haber Detayı
24 Mayıs 2016 - Salı 10:34 Bu haber 1372 kez okundu
 
Yine onore edilmediler
İnsan hayatını kolaylaştırmak için gece gündüz fikir jimnastiği yapan ve Gaziantep’teki Uluslararası TÜBİTAK fuarında dereceye giren öğrenciler gecen yıl olduğu gibi bu yılda yetkililerden bekledikleri ilgiyi göremediler. Görücüye çıkan 28 buluş ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti.
BİLİM Haberi
Yine onore edilmediler

Bir yıl boyunca beyin fırtınası yapan Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin ve öğretmenlerinin hazırladığı bilim fuarını sadece okulun öğretmenleri ve öğrencileri ziyaret etti. Fuara İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ve Valilikten yetkili katılmaması dikkat çekti.     

Muhammet KARAPINAR

Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi geleneksel Bilim fuarı başladı. 28 Projenin sergilendiği bilim fuarında Gaziantep’te Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası TÜBİTAK fuarında dereceye giren öğrencilerin projeleri de sergilendi. Fuarda yetkililerin onurlandırılmayı ve teşvik bekleyen mucit öğrenciler gecen yıl olduğu gibi bu yılda hayal kırıklığı yaşadılar.  Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilim fuarına bu yıl olduğu gibi gecen yılda İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ve valilikten yetkili katılmamıştı. Fuara yetkili katılmayınca öğrenciler ve öğretmenler kendi stantlarını kendileri gezdiler. Fuar açılışında konuşan Okul Müdürü Burhan Koyu, “Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilim fuarı ikin gün boyunca açık kalacak. Fuarda toplam 28 tane proje gerçekleştirildi öğrencilerimiz tarafından hazırlanan. Bu projelerde 17 tane öğretmen görev aldı, 84 öğrencimizde projede yer aldı. Bu başarılı çalışmalarımız gecen yılda yapıldı ve bundan sonraki yıllarda da yapılacak. Zonguldak’taki okullar içerisinde Meslek Liseleri olarak öğrencilerimizin böyle güzel projeler hazırlaması, sunması bizleri gururlandırıyor. Öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yine, onore, edilmediler, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yine onore edilmediler
Yine onore edilmediler
Yine onore edilmediler
Yorumlar
Haber Yazılımı