0
Haber Detayı
12 Ekim 2018 - Cuma 17:28 Bu haber 2096 kez okundu
 
Zaman’dan, Çağlayan’a yanıt
CHP Merkez ilçe Başkanı Fikret Zaman, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Mustafa Çağlayan’ın Uğur Mumcu kavşağı ve heykel eleştirisine cevap verdi.
GÜNDEM Haberi
Zaman’dan, Çağlayan’a yanıt

 Uğur mumcu kavşağına yaptırılan Zonguldak simgesi heykelin güzel bir düşünce olduğunu birçok heykel projesi içerisinden bu projenin vatandaşlar tarafından da takdir edildiğini belirten Zaman, “herkesin farklı görüşleri olabilir” diyerek önemli olan iyi bir niyetle bakmak olduğunu vurguladı.

Her düşünceye saygı duyduklarını kaydeden CHP Merkez ilçe Başkanı Fikret Zaman konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi.

“ZONGULDAK’LA ÖZDEŞ BİR HEYKEL OLARAK ORTAYA KONULDU”

“Öncelikle gerçekten çok güzel bir düşünce ile ortaya çıkmış minibüs duraklarının oradan Uğur Mumcu kavşağında bir heykel ortaya çıktı. Bunu düşünen, yapan emeği geçen herkese gerçekten teşekkür ediyoruz. Şimdi doğaldır oraya hangi çeşit heykeli koyarsanız boyun herkesin farklı görüşleri çıkabilir. Ancak o heykeli Sayın Belediye Başkanı Muharrem Akdemir sadece kendi düşüncesi olarak değil, bu daha önceki dönemde Sayın İsmail Eşref döneminde bile düşünülmüş böyle bir kavşak yapılması üzerine heykel konulması düşünülmüş eski bir projedir. Ancak şimdi Muharrem Akdemir döneminde hayata geçiyor bu proje.

Maliyeti konusunda biliyorsunuz iki ayda bir üç ayda bir zaten bütün belediyelerimiz teftişten geçiyor yani eğer orada bir suistimal varsa beş kuruşluk üç kuruşluk bir suistimal varsa zaten gereğini ilgililer yapıyor. Bununla ilgili ortaya atılan laflar ne kadar boş olduğunu herkesin anlaması lazım. Herkesin farklı farklı görüşleri ortaya çıkabilir. Ancak Zonguldak’la özdeş bir heykel olarak ortaya konuldu. Rengi siyah kömürü temsil, ediyor üzerinde harflerle beraber bağlantılı olarak Zonguldak’ı temsil eden birçok objeler var. Burada önemli olan niyettir, iyi niyetle baktığın vakit o heykelin ne kadar güzel olduğunu herkes anlar ve görür. Ancak tabii ki herkesin istekleri farklı farklı olabilir. Kimisi yemyeşil bir heykel oraya koysaydık diye düşünebilir, kimisi sapsarı bir heykel koysaydı diye düşünebilir ancak o da birçok insana sorula sorula en sonunda var olan heykel projeleri içerisinde bu uygun görüldü ve oraya konuldu” dedi.

“CHP’Lİ BELEDİYE KAYBETSİN DİYE MÜCADELE EDENLER DE VAR”

Uğur Mumcu kavşağındaki gecikme ile ilgili olarak da CHP’li Belediye kaybetsin diye mücadele edenler olduğunu belirten Zaman, “Takdir edersiniz ki, orada bir sürü minibüs durakları var. Halkın da yoğun olarak geçtiği bir yer başka türlü de engeller de vardı bunu çok iyi biliyoruz. Yeter ki burada CHP’li Belediye kaybetsin diye mücadele edenler de var onları da çok iyi biliyoruz. Her şeye rağmen bu proje başladı şu anda bitmek üzere yakın zamanda bitecek. Zonguldak halkına hayırlı olsun” şeklinde ifade etti.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zaman’dan,, Çağlayan’a, yanıt,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı