Haber Detayı
11 Ocak 2017 - Çarşamba 17:56 Bu haber 1040 kez okundu
 
Zaman kaybettik
Yeni hastane ile ilgili konuşan AK Parti il Başkanı Zeki Tosun:
GÜNDEM Haberi
Zaman kaybettik

Haber: Çetin ÖZDEMİR

AK Parti il Başkanı Zeki Tosun, müteahhit firmanın ekonomik sıkıntıları yüzünden 400 yataklı hastane inşaatının durması ile ilgili yaptığı açıklamada, yeni yer arayışlarının devam ettiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı’ndan bir heyetin Zonguldak’a gelerek, yer arayışlarını yaptıklarını ve birçok ilde şehir hastanesinin tamamlanmasına rağmen, Zonguldak’ta tamamlanamamasının şanssızlık olduğunu ifade etti.

Yeni hastane için birkaç yer bakıldığını ve henüz karar verilmediğini kaydeden AK Parti il Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak’a güzel bir şehir hastanesi kazandırmak için çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

Zonguldak’ın çıkarları doğrultusunda, herkesin ortak noktada buluşabileceği bir hastane yeri için girişimlerde bulunduklarını söyleyen Zeki Tosun,  konu ile ilgili olarak şunları söyledi.

“ZONGULDAK’IN ŞANSSIZLIĞI OLDU”

 “Ankara’da yetkililer geldi birkaç yere baktılar, hastane inşaatının son durumuna baktılar.  Mevcut Atatürk Devlet Hastanesi önünde yapımına başlanan ve duran hastane inşaatı Zonguldak’ın şanssızlığı oldu yoksa şu anda bitmiş olacaktı. Müteahhit ekonomik sıkıntısı ile durdu, çoktan bitirilmesi gerekirdi. Yapılamadı, yeni bir yer arayışı var şehir hastanesi için. Birçok yerde başladı bitti, bazı yerler bitmek üzere. Kastamonu il Başkanı ile görüştüm. Kastamonu’da hastane bitti güzel de oldu. İnşallah güzel bir şehir hastanesine kavuşmak için çalışmalarımız sürüyor. Zaman kaybettik ama hakikaten Zonguldak’ta bu işleri yapmak çok zor. Herkes kendi menfaatine gelen yerde hastane yapılmasını istiyor. Şehrin çıkarları, insanların mutlu olacağı, rahat edeceği ortak bir noktada buluşmak gerekir çok zor ama inşallah ortak bir noktada buluşmak istiyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zaman, kaybettik,
Yorumlar
Haber Yazılımı