0
Haber Detayı
13 Eylül 2018 - Perşembe 16:30 Bu haber 1251 kez okundu
 
Zamcı simitçilere ceza kesildi
GÜNDEM Haberi
Zamcı simitçilere ceza kesildi

Doksan gramlık simidi 80 grama indiren ve 1,250 TL’den bazı simitçilerin imalathanesinden fare pisliği çıktı.  İnsan sağlığı ve hijyen kurallarını hiçe sayan simitçilerin bone, eldiven ve maske takmadıkları görüldü. 
Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri dört simitçiye 1036 TL para cezası kesti. Zabıta ekipleri denetimlere ağırlık verileceğin ifade etti. İşini düzgün yapan, insan sağlığı ve hijyen kurallarına uyan simitçiler uymayanların meslekten men edilmesini istedi. 

Muhammet KARAPINAR 

Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri dün Merkez İlçede faaliyet gösteren simitçilere yönelik denetim yaptı.  Zabıta bazı simitçi fırınların imalathanesinde ağır koku ve fare pisliği nedeniyle denetim yapmakta zorlandığı görüldü. Zonguldak’ta faaliyet gösteren tüm simitçilerin imalathane de bone, eldiven ve maske takmadıkları görüldü. Yapılan denetimlerde simit gramajlarının tam olduğu görülürken insan sağlığı ve hijyen kurallarının dikkate alınmadığı görüldü. Zabıta ekipleri hijyen kurallarına uymayan dört simitçiye 259’şer para cezası kesti. Denetimlerin aralıksız devam edeceği kaydedildi.   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zamcı, simitçilere, ceza, kesildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı