ZONDEF: “SOSYAL DİYALOG, UZLAŞMA VE İŞBİRLİĞİ ŞART”
Haber
26 Temmuz 2018 - Perşembe 11:07 Bu haber 3661 kez okundu
 
ZONDEF: “SOSYAL DİYALOG, UZLAŞMA VE İŞBİRLİĞİ ŞART”
GÜNDEM Haberi
ZONDEF: “SOSYAL DİYALOG, UZLAŞMA VE İŞBİRLİĞİ ŞART”

İstanbul’da Kurulu bulunan Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF) 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri sonrası siyasi parti ziyaretlerine devam ediyor.
24 Temmuz 2018 Salı Günü yapılan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı ziyaretinde; ”Sosyal Barış ve Toplumsal Mutabakat” vurgusu yapıldı.
Ziyarette; Günümüz siyasetinde izlenen politika ve söylemlerin toplumun gerilmesine ve kutuplaşmaya neden olduğu fikri üzerinde duruldu. Siyasetin toplum için yapıldığı ve bu nedenle normalleşmenin, diyalog ortamının sağlanması konusunda toplumun bütün kesimlerinin ihtiyacı ve isteği olduğu belirtildi. Sivil toplum kuruluşlarının misyonu gereği;
Sosyal barış, diyalog ve normalleşme konusunda daha etkin olmaları ve sorumluluk almaları gerektiği ifade edildi. CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu ”liyakat, ahlaklı ve temiz siyaset” vurgusu yaptı.
Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ili olan Zonguldak’ın, Osmanlı’dan bu yana çok önemli misyon ve sorumluluklar üstlendiği, ülkemiz sanayisinin temel taşı olduğu ve halen ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam ettiği belirtildi. Ayrıca Zonguldak’ın sosyo-kültürel zenginlikleri dile getirilirken, Federasyonumuzun bağlı derneklerle birlikte, kurulduğu günden bu yana özveriyle ve dayanışma örneği sergileyerek sosyo-kültürel zenginliklerini yaşamak yaşatmak, nesilden nesile aktarmak için yaptığı çalışmalar, faaliyetler, projeler ve gelecek ideali, projeksiyonu paylaşıldı.
Dr. Canan Kaftancıoğlu’na Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Gurbet Altay tarafından ”Baston her yerde bastondur, Ancak üzerinde sanat eseri varsa Devrek Bastonudur” mottosuyla Devrek Bastonu, Kdz. Ereğli CHP İlçe Sekreteri Sevdekar Aras tarafından da tarihçesi anlatılarak Ereğli Osmanlı Çileği Reçeli hediye edildi.
 Ziyaret sonunda; Bizi biz yapan değerlere daha çok sahip çıkarak, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan ve kapsayan siyaset yapılması, yeni nesile ve gelecek kuşaklara ”Sosyal Diyalog, Uzlaşma ve İşbirliği” anlayışını esas alan politikalar geliştirilmesinin şart olduğu, Toplumsal gelişme ve kalkınma için de; Ancak söylemlerin projelere ve projelerin de eyleme dönüştürülmesiyle özlenen Türkiye’ye kavuşulabileceği mesajları verildi.Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZONDEF:, “SOSYAL, DİYALOG,, UZLAŞMA, VE, İŞBİRLİĞİ, ŞART”,
Yorumlar
Haber Yazılımı