ZONGULDAK'A ECEVİT'İN HEYKELİNİN DİKİLMESİNİ İSTİYORUZ
Haber
06 Mart 2021 - Cumartesi 12:57 Bu haber 693 kez okundu
 
ZONGULDAK'A ECEVİT'İN HEYKELİNİN DİKİLMESİNİ İSTİYORUZ
GÜNDEM Haberi
ZONGULDAK'A ECEVİT'İN HEYKELİNİN DİKİLMESİNİ İSTİYORUZ

Demokratik Sol Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Pekcan Günarslan, Zonguldak'ta Çok büyük emeği olan Ecevit’in Heykelinin dikilmesini istedi.

Genç ve gelecek nesillere merhum Başbakan Bülent Ecevitin Zonguldak’a yaptığı hizmetlerin anlatılması gerektiğini söyleyen Günarslan; Yetkililere seslendi.

Ecevit’in heykelin dikilmesi konusunda üzerlerine düşeceklerini yapacaklarını ifade eden Demokratik Sol Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Pekcan Günarslan,“Zonguldak’tan 4 kez milletvekili seçilen ve başbakanlık yapan Bülent Ecevit’in Zonguldak’a sayısız hizmetleri olmuştur.    Türkiye Taşkömürü Kurumu TTK’ya işçi alım be Zonguldak’a yaptığı sayısız yatırımlarla ilgili bakıyoruz ki gençler olarak  merhum Bülent Ecevit ile ilgili sadece Bülent Ecevit üniversitemiz ve Bülent Ecevit Caddesi dışında isminin yer aldığı başka bir ibare yok.

Zonguldak'a sayısız hizmet etmiş olan merhum Bülent Ecevit'in en azından heykelinin dikilmesini talep ediyoruz Valimizden ve Belediye Başkanımızdan. Bu konu ile ilgili Gençlik Kolları olarak üzerimize düşeni yapmaya da hazırız. Bir an önce Zonguldak'ta Ecevit isminin yaşatılmasını talep ediyoruz.” dedi.

DSP YENİDEN ŞAHLANACAK

Demokratik Sol Parti Gençlik Kolları Başkanı Pekcan Günarslan, Son yıllarda bir çok siyasi partinin kurulduğunu belirterek, “ Çok sayıda kurulan bir çok siyasi parti Demokratik Sol Parti’nin yerini tutamaz.Çare DSP dir.. DSP yeniden şahlanacak tır oylar bölünmesin."dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZONGULDAK'A, ECEVİT'İN, HEYKELİNİN, DİKİLMESİNİ, İSTİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı