ZONGULDAK’A İKİNCİLİKLE DÖNDÜ
Haber
22 Mayıs 2022 - Pazar 14:14 Bu haber 1160 kez okundu
 
ZONGULDAK’A İKİNCİLİKLE DÖNDÜ
Adıyaman’da 21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen Okul Sporları Yıldızları Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda Azra Nur Kartav 60 kilogramda ikinci oldu.
SPOR Haberi
ZONGULDAK’A İKİNCİLİKLE DÖNDÜ


Okullararası Bilek Güreşi (Yıldızlar) Türkiye Şampiyonası Adıyaman’da düzenlendi. Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları Faaliyetleri Daire Başkanlığı’nın 2021-2022 faaliyet programında yer alan ve Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde başlayan Okullararası Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Yeni Mahalle Spor Salonu’nda 51 ilden 500 sporcunun katılımıyla başladı.
Şampiyonada Zonguldak’ı temsil eden Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi sporcusu Azra Nur Kartav 60 kg'da sol kol Türkiye ikincisi oldu. Elde edilen başarı ile Zonguldak’ta büyük sevinç yaşandı. 
Müsabakalarının il gününde derece elden sporculara madalya ve başarı belgelerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı ve Spor Hizmetleri Zeynel Abidin Deneri tarafından verildi.
Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetimi ise elde edilen başarı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
 "Adıyaman ilinde düzenlenen Okullararası Bilek Güreşi (Yıldızlar) Türkiye Şampiyonası'nda okulumuzu temsil eden sporcumuz Azra Nur Kartav 60 kg sol kol müsabakalarında Türkiye 2.si oldu.
21-22 Mayıs 2022  tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen Okullararası Bilek Güreşi (Yıldızlar) Türkiye Şampiyonası Adıyaman'da 51 ilden 500 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.
Bu şampiyonadaki başarımız ile 2021 2022 Egitim Ögretim yılında Turkiye derecesi başarılarımıza bir yenisini daha eklemis olduk.
Okulumuzu ve ilimizi başarıyla temsil eden kıymetli öğrencimizi ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Melissa Somuncu'yu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZONGULDAK’A, İKİNCİLİKLE, DÖNDÜ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ZONGULDAK’A İKİNCİLİKLE DÖNDÜ
ZONGULDAK’A İKİNCİLİKLE DÖNDÜ
Yorumlar
Haber Yazılımı