“ZONGULDAK BELEDİYESİ’Nİ GÖREVE DAVET EDİYORUM” google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
15 Eylül 2020 - Salı 17:40 Bu haber 911 kez okundu
 
“ZONGULDAK BELEDİYESİ’Nİ GÖREVE DAVET EDİYORUM”
SİYASET Haberi
“ZONGULDAK BELEDİYESİ’Nİ GÖREVE DAVET EDİYORUM”

Gelecek Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Hülya Özçelik, coronavirüs salgını dolasıyla zor durumda kalan terminal esnafını ziyaret etti.

Zonguldak Belediyesi’nin terminal esnafından aldığı ücretlere değinen Özçelik, “Bu gün salgın hastalık nedeniyle zor durumda kalan Zonguldaktaki esnaflarımıza bir dizi ziyaretlerde bulunduk. Yaptığımız ziyaretlerde terminalde olan esnaf dostlarımızı da ziyaret ettik. Terminalden çıkış yaptığımız sırada bir otobüs firma şoförünün kendi aracını önündeki bir kova suyla temizlemeye çalıştığını gördüm, kendisiyle sohbet etmeye başladığımda bizimde çok ciddi bir sorununuz var başkan bizim sesimizi duyurur musunuz? dedi.  Bende bana anlattığı sorunu sizinle paylaşıyorum ve aynı zamanda Zonguldak Belediyesi’ni göreve davet ediyorum. Terminale giriş yapan otobüslerden 10 TL ve 4 saatlik bekleme ücreti karşılığı 36 TL para alınmaktadır. Yolcu indirdikten sonra otobüsün temizliği ve havalandırılması için arabalar terminalin içinde arka tarafa çekiliyor. Her firma kendi aracının temizliği bir sonraki yolcu taşıma sırasına kadar yapıyor, terminalin içerisinde musluk ve buna bağlı hortum bulunmasına rağmen bu suyu 46 TL ücret alan otobüslerin kullanılmasına izin verilmiyor dolayısıyla her firma aracının içini ve dışını yanında getirdikleri suyla yapmaya çalışıyor. Temizliğin ön plana alınması gereken bu günlerde 1 kova suyla otobüslerin dezenfekte edilmesi yolcular için hiçte güvenli olduğunu düşünmüyorum. Belediyenin toplam aldığı 46 TL’ ye rağmen terminal içerisindeki suyun kullanıma açık olması gerektiğini düşünmekteyim. dedi.

“SAĞLIK BAKANI’NIN SÖZLERİNİ DİKKATE ALMANIZI TAVSİYE EDERİM”

Özçelik açıklamasını, “ Burdan Zonguldak Belediyesi’ne çağrı yapıyorum. İktidar partisinin bir yöneticisi olarak bizim sözlerimize kulak asmıyorsanız kendi yönetiminizde var olan Sağlık Bakanı’nın sözlerini dikkate almanızı tavsiye eder ve bu konunun hassasiyetini anlamanızı rica ederim.” şeklinde sonlandırdı.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ZONGULDAK, BELEDİYESİ’Nİ, GÖREVE, DAVET, EDİYORUM”,
Yorumlar
Haber Yazılımı