‘ZONGULDAK BELEDİYESİNİ YENİDEN KAZANACAĞIZ’ google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
10 Ocak 2020 - Cuma 16:08 Bu haber 2456 kez okundu
 
‘ZONGULDAK BELEDİYESİNİ YENİDEN KAZANACAĞIZ’
CHP Merkez ilçe başkanlığı öncesi Osman Zaimoğlu adaylığını açıkladı
SİYASET Haberi
‘ZONGULDAK BELEDİYESİNİ YENİDEN KAZANACAĞIZ’

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Merkez ilçe Başkanlığı’nın 19 Ocak tarihinde yapılacak kongre öncesinde Osman Zaimoğlu adaylığını açıkladı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Belediye Meclisi adayı olan Osman Zaimoğlu, seçim sürecinde gece gündüz demeden partisinin kazanması için büyük gayret gösterdiğini söyledi.

CHP Merkez ilçe Başkanlığı’na çok sayıda partilinin de katılımı ile adaylığını açıklayan Zaimoğlu, yeniden Zonguldak Belediyesi’ni  CHP’nin kazanması için çalışacaklarını ifade etti.

“PARTİYE SADAKATİN KOLTUKTAN ÇOK DAHA ÖNEMLİ OLDUĞUNA İNANIYORUM”

“31 Mart yerel seçimlerinde başkan adayımızla birlikte gece gündüz demeden kapı kapı gezerek Cumhuriyet Halk Partisi’ne bir oy fazla nasıl alırızın mücadelesini vermiş bir arkadaşınız olarak partiye sadakatin koltuktan çok daha önemli olduğuna inanıyorum” diyen Zaimoğlu yaptığı konuşmada şunları belirtti.

 “Konuşmama başlamadan önce 10 Ocak Basın Bayramı nedeniyle tüm basın emekçilerinin bayramını kutluyor, gazetecilerin daha özgür olduğu bir ülke hayaliyle hepinizi saygıyla selamlıyorum.  Adım Osman Zaimoğlu, 1968 Zonguldak doğumluyum, yaklaşık 3 kuşaktır Zonguldak’ta ticaret yapmaktayız, evli ve 2 çocuk babasıyım. Ülkemizin içinden geçtiği zorlu süreçte Türk siyasetinin sigortası, 96 yıllık ulu çınarı Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapmanın onuruyla, örgütten aldığım güçle CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum. Son yerel seçimlerde ülke genelinde kazandığımız belediye başkanlıklarıyla halkımızın tükenme noktasına gelen umutlarını yeniden yeşerten Cumhuriyet Halk Partisi’ni, Zonguldak’ta da bir kez daha iktidar yapmak çıktığımız yolda tüm delege arkadaşlarımızın desteklerini yanımızda görmek istiyoruz. Yaşamı boyunca Atatürk ilke ve inkılaplarını şiar edinmiş, Cumhuriyet’in temel değerlerine sahip çıkmış sade bir üye olarak çıktığım bu yolda son yerel seçimde son ana kadar mücadele etmenin onuruyla huzurunuzdayım. Şehrimizde yapılan son yerel ve genel seçimlerde alınan ve hepimizi derinden üzen sonuçlar göstermiştir ki, Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak örgütü artık kendi iç dinamikleriyle yüzleşmelidir. 31 Mart yerel seçimlerinde başkan adayımızla birlikte gece gündüz demeden kapı kapı gezerek Cumhuriyet Halk Partisi’ne bir oy fazla nasıl alırızın mücadelesini vermiş bir arkadaşınız olarak partiye sadakatin koltuktan çok daha önemli olduğuna inanıyorum. Belediye Meclis listesinde seçilmesi zor olan bir yerde olmama rağmen, küsmeden darılmadan yolumuza devam etmenin vermiş olduğu huzur ve gururla karşınızdayım. İşte bu yüzden kendisini partinin vazgeçilmezi zannedenlerden çok daha fazla Cumhuriyet Halk Partili olduğum inancıyla bizim gibi düşünen tüm Cumhuriyet Halk Partilileri 19 Ocak 2020’de yapılacak Merkez İlçe Başkanlığı seçimlerinde ben ve arkadaşlarıma omuz vermeye davet ediyorum. Çünkü biz, ‘hiçbir zaman ben yoksam parti de yok’ diyenlerden olmadık. Tıpkı dün olduğu gibi 19 Ocak’ta da saygıdeğer Cumhuriyet Halk Partililerin vereceği karar ne olursa olsun mücadelemiz aynı samimiyet ve kararlılıkla devam edecektir. Göreve seçildiğimiz takdirde 7’den 70’e tüm partililerin de katkılarıyla Zonguldak Belediyesini yeniden kazanacağız. Çünkü bu kente Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkacak, sabırsızlıkla görev bekleyen gençlerimiz var, kadınlarımız var, Mustafa Kemal sevdalısı halkımız var. Tüm bu duygu ve düşünceler ışığında daha güzel bir Türkiye, daha güzel bir Zonguldak hayaliyle hepimizi saygıyla selamlıyor, tüm aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.  

GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ PASTA İLE KUTLADI

CHP Merkez ilçe Başkan adayı Osman Zaimoğlu, konuşmasının sonunda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla günün anısına gazetecilerle birlikte pasta keserek, gazeteciler gününü kutladı.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘ZONGULDAK, BELEDİYESİNİ, YENİDEN, KAZANACAĞIZ’,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı