‘ZONGULDAK DAHA DA GÜZELLEŞECEK’ google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
07 Ocak 2021 - Perşembe 16:03 Bu haber 1219 kez okundu
 
‘ZONGULDAK DAHA DA GÜZELLEŞECEK’
Zeki Tosun kongre sürecini değerlendirdi, yatırımlarla ilgili bilgi verdi
SİYASET Haberi
‘ZONGULDAK DAHA DA GÜZELLEŞECEK’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, il kongreleri ile ilgili alınan karar gereği kongrelerin 13 Ocak tan itibaren başlayacağını, Zonguldak İl Başkanlığı kongre tarihinin ise henüz netleşmediğini söyledi.

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ile telekonferans yöntemi ile kongre sürecini değerlendirdiklerini belirten Zeki Tosun, kongrelerin hafta sonları değil de, pandemi sürecinde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması olması nedeni ile hafta içi Pazartesi, Salı ve Çarşamba günlerinde yapılacağını belirterek, kongrelerin Şubat ayı sonuna kadar tamamlanacağını kaydetti.

“13 OCAK’TA KONGRELERİMİZ BAŞLAYACAK”

Kongre süreci ile ilgili bilgi veren AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Partimizin 7’nci Olağan Kongresi’ne biliyorsunuz pandemiden dolayı ara verilmişti. 19 ilin kongresi bitmiş, diğerleri bekliyordu. Bugün Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir ile il başkanları toplantısına katıldık telekonferans yöntemi ile. Ana gündem maddemiz kongre süreciydi. Bugün aldığımız bilgiler doğrultusunda,  13 Ocak’ta kongrelerimiz başlayacak. Tarih verilen illerimiz var. Ona göre Cumhurbaşkanımızın programlarına göre tarihler veriliyor, kongreler Şubat ayı sonuna kadar bir aksilik olmazsa tamamlanmış olacak.

Kongrelerimiz biliyorsunuz hafta sonları kısıtlama olduğu için hafta içinde yapılması gerekiyor. Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri yapılacak. Çoğu da telekonferans yöntemi ile 3-4-5 ilin aynı saatte kongresi yapılacak ve Cumhurbaşkanımız da bu kongrelere bağlanarak vatandaşlarımıza seslenecek. Tabi burada pandemi kurallarına uygun bir şekilde kongreler yapılacak. Bölgemize yakın bu ayın 19’unda Bartın, Karabük ve Düzce’de kongreler yapılacak, biz de bu kongrelere katılacağız. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun. Zonguldak için bir tarih verilmedi, Cumhurbaşkanımızın programına göre tarih belirleyip, ona göre biz de kongre hazırlıklarımıza yapacağız.” dedi.

“YATIRIMLARIMIZI TAKİP EDİYORUZ”

 AK Parti Zonguldak Milletvekillerinin Meclis’in kapalı olması dolayısı ile bölgelerinde olduklarını, yatırım ve hizmetleri takip ettiklerini belirten Zeki Tosun,  “Onun dışında Meclis kapandı biliyorsunuz. Milletvekillerimiz şu anda Zonguldak’ta programlar çerçevesinde pandemi kurallarına uyarak, hem yatırımlarımızı takip ediyoruz, hem de Zonguldak’ta vatandaşlarımızla hasbihal edip onların dertleri ile dertlenmeye çalışıyoruz. İnşallah bu pandemi belasından da 2021 yılında bütün dünya ülkeleri gibi ülkemiz de kurtulur ve daha çok sahalarda oluruz, vatandaşlarımızla daha çok kucaklaşırız diye temenni ediyoruz.” diye konuştu.

“ZONGULDAK’TA HER TARAF ŞANTİYE ALANINA DÖNDÜ VE HER GEÇEN GÜN DE GÜZELLEŞMEYE BAŞLAYACAK”

Zonguldak’ta devam eden çalışmalarla ilgili bilgi de veren AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, yapılan çalışmalarla birlikte Zonguldak’ın daha da güzelleşeceğini ifade ederek, “Yatırımlar noktasında projelerimiz devam ediyor. Ereğli-Zonguldak arası Tıp Fakültesi köprülü kavşak inşaatı devam ediyor. Ankara yolunda yine çalışmalarımız devam ediyor. Bunun dışında Mithatpaşa Tünelleri ve viyadük çalışmaları hem Mithatpaşa’nın, hem de Uzunkum’da müteahhit çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Hastane inşaatımız sona yaklaşmakta az bir işimiz kaldı, inşallah o da bu yılın 6’ncı ayında açılacak büyük ihtimalle. Bunun dışında Belediyemizin yapmış olduğu çalışmalar çok hızlı bir şekilde devam ediyor.  Kanalizasyon, altyapı çalışmaları olsun, asfalt, parke çalışmaları bitti.

Şu anda Zonguldak’ta limanda yapılan gezi yolu projesi, önümüzdeki günlerde Lavuar Alanı’nın ihalesini 26 Şubat’ta yapacağız.

Zonguldak’ta her taraf şantiye alanına döndü ve her geçen gün de güzelleşmeye başlayacak. Burada emeği geçen başta milletvekillerimize, belediye başkanımıza herkese teşekkür ediyoruz.

Vatandaşlarımız azcık sabırlı olsunlar inşallah 2023 yılına kadar bu 10 yılda yapılamayan birçok hizmetlerin çoğu da yapılmış olacak.” şeklinde konuştu.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘ZONGULDAK, DAHA, DA, GÜZELLEŞECEK’,
Yorumlar
Haber Yazılımı