ZONGULDAK EKİBİ FİNALDE google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
26 Kasım 2020 - Perşembe 14:52 Bu haber 853 kez okundu
 
ZONGULDAK EKİBİ FİNALDE
SPOR Haberi
ZONGULDAK EKİBİ FİNALDE

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından düzenlenen ve birinci aşama turunu geçen Samsun, Trabzon ve Zonguldak Tenis Kulüpleri’nin katıldığı Karadeniz Bölgesi 18 Yaş Altı Türkiye Takımlar Şampiyonası 23-25 Kasım tarihleri arasında Samsun'da yapıldı. 

Şampiyonanın birinci günü oynanan Kadın takımları maçlarında Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Kadın takımı Samsun Tenis İhtisas Kulübü kadın takımını 3/0 mağlup ederek finale çıktı.

Şampiyonanın ikinci gününde Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü ile Trabzon Karadeniz Tenis Kulübü Kadın takımları arasında oynanan final maçları oldukça büyük bir çekişmeye sahne oldu. Maçların ilki uzun süren ralliler sonunda çok az bir puan farkıyla Karadeniz Tenis Kulübü oyuncusunun oldu. İkinci maçta ise başa baş bir mücadele sürerken Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü oyuncusunun kolunda meydana gelen sakatlık sonucun belirlenmesinde önemli rol oynadı. Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü kadın takımının seri başı oyuncusu Sette 3/0 önde olmasına rağmen sakatlık nedeniyle maçı önde tamamlayamadı. Böylelikle Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Kadın Takımı şampiyonayı Karadeniz Bölgesi ikincisi olarak bitirdi.

Erkekler kategorisinde ise Samsun Play Tenis Kulübü erkek takımının çekilmesiyle final maçları Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü ile Trabzon Karadeniz Tenis Kulübü erkek takımları arasında oynandı ve üstünlük sağlayan Trabzon Karadeniz Tenis Kulübü birinci olurken Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü erkek takımı Karadeniz Bölgesi ikincisi oldu.

Şampiyona sonucunda Karadeniz Bölgesi 18 Yaş Altı Tenis Takımları sıralaması şöyle oldu:

KADINLAR: 

1.TRABZON KARADENİZ TENİS KULÜBÜ

2.ZONGULDAK TENİS DENİZ SPOR KULÜBÜ

3.SAMSUN TENİS İHTİSAS KULÜBÜ

ERKEKLER: 

1.TRABZON KARADENİZ TENİS KULÜBÜ

2.ZONGULDAK TENİS DENİZ SPOR KULÜBÜ

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZONGULDAK, EKİBİ, FİNALDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı