“ZONGULDAK GENELİNDE ALAPLI İLK SIRADA”
Haber
22 Ocak 2021 - Cuma 11:40 Bu haber 1806 kez okundu
 
“ZONGULDAK GENELİNDE ALAPLI İLK SIRADA”
SİYASET Haberi
“ZONGULDAK GENELİNDE ALAPLI İLK SIRADA”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alaplı İlçe Başkanı Yaşar Karacan, yoğun kar yağışı ile mücadele konusunda yapılan çalışmalara ilişkin değerlendirmede bulundu.

Kaacan, karla mücadele ve kar temizleme çalışmalarında Alaplı'nın Zonguldak genelinde ilk sırada yer aldığını söyledi.

"30'UN ÜZERİNE KÖYE ELEKTRİK VERİLDİ"

Yoğun kar yağışı sebebiyle çok sayıda elektrik direğinin devrildiğini, devrilen ağaçların da elektrik tellerine büyük zararlar verdiğini aktaran Karacan, " Elektrik arızalarını gidermek için Ankara ve İstanbul'dan gelen yedi ekiple sahada çalışmalar devam ediyor. Şu ana kadar 30'un üzerinde köye elektrik verildi. En yakın zamanda, ilçenin tamamına elektrik verilmesi planlanıyor" ifadelerini kullandı.

“TÜM VATANDAŞLARIMIZIN AFFINA SIĞINIYORUZ”

Karla mücadele çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Karacan, şunları kaydetti: "Alaplı'daki hem merkezde hem köylerde yaşayan tüm vatandaşlarımız hizmetin en iyisine layıktır. Bu elektrik konusunda yol konusunda öncelikle tüm vatandaşlarımızın affına sığınıyoruz. Çünkü bu doğal bir afet. Dolayısıyla böyle bir durumla mücadele etmek zorunda kaldık. Enerjisa ile ilgili vekillerimiz ile İl başkanımız ile her gün görüşüyoruz. Oradaki müdür ve personellerle görüşüyoruz. Şu ana kadar 30'un üzerine köye elektrik verildi. En yakın zamanda diğerlerine verilip tamamlanması planlanıyor. Normal zamanda Alaplı'da bir ekip çalışırken, şu anda Ankara, İstanbul ve çevre illerden gelen ekiple birlikte 7 ekip Alaplı'da enerji hatlarını bağlamak için sahada çalışıyor. Köy yollarında ise ana hatlarda, ana arterlerde yüzde yüz açıldı, mahalle aralarında ise yüzde 90 oranında yollar açıldı. Köy yollarının tamamının en yakın zamanda açılması planlanıyor."

"GÜMELİ'DEKİ KURTARMA OLAYINDAN DOLAYI YOLLARINI AÇMAKTA BİRAZ GECİKTİK"

Karla mücadele ve kar temizleme çalışmalarında Alaplı'nın Zonguldak genelinde ilk sırada yer aldığını ifade eden Karacan, sözlerini şöyle tamamladı: "Zonguldak genelinde Alaplı ilçemiz kar temizleme noktasında birincisidir. Bu konuda da şantiyede çalışan şefimize, operatörlerimize tüm personelimize teşekkürlerimi arz ediyorum. Köy yollarındaki ana hatları ve mahalle aralarını daha erken açmayı planlıyorduk ancak Gümeli'de mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtarmak için Özel İdare'de bulunan bütün araçlarımız bu vatandaşlarımızı kurtarmaya gitti. Bundan dolayı köy yollarını açmakta biraz geciktik. Bu konuda da vatandaşlarımızın affına sığınıyoruz. Çünkü öncelikle yaylada bulunan insanlarımızın can güvenliğini sağlamak ve onları emniyetli bir şekilde evlerine ulaştırmak zorundaydık. Bu konuda yapılan çalışmalarda ben Alaplı Kaymakamımıza, Özel İdare'de çalışan şefimize ve operatörlerimize, hepsine teşekkürlerimi arz ediyorum. Şu anda Enerjisa'da sahada çalışan tüm ekiplerimiz gece gündüz, köylerimizin elektriğini vermeye çalışıyorlar. O arkadaşlarımızın hepsine de teşekkürlerimi iletiyorum ve başarılar diliyorum. En yakın zamanda yol, su, elektrik problemlerimiz tamamen çözülüp normal hayata dönmeyi planlıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum. "

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ZONGULDAK, GENELİNDE, ALAPLI, İLK, SIRADA”,
Yorumlar
Haber Yazılımı