Haber Detayı
19 Ekim 2016 - Çarşamba 17:02 Bu haber 2676 kez okundu
 
'Zonguldak’ı çok seviyorlarsa gelsinler farklı yatırımlar yapsınlar'
'Zonguldak’ı çok seviyorlarsa gelsinler farklı yatırımlar yapsınlar'
- Haberi
'Zonguldak’ı çok seviyorlarsa gelsinler farklı yatırımlar yapsınlar'

MHP’nin aşure etkinliğinde konuşan İl Başkanı Hamdi Ayan, zehir zemberek açıklamalarda bulundu. AK Parti ve CHP’nin yereldeki siyasetçilerini eleştiren Ayan “Zonguldak hangi siyasetçiye ne vermedi, kuruluşundan bugüne il olarak Türkiye’ye ne istedi de ne vermedi? Artık bu bizim canımızı acıtıyor, yerelde CHP ve AK Parti’nin Zonguldak politikalarına artık dikkat etmesi gerekir. Zonguldak işsiz, aşsızdır” diye konuştu.

Zonguldak’ın Çatalağzı Beldesi’ndeki santrallerin çokluğunu eleştiren Ayan “Biz yatırımcının karşısında değiliz, bugüne kadar yatırım yapmış arkadaşlarımıza diyoruz ki, artık yeter. Bizler de hava soluyoruz. Zonguldak’ta artık santral konusunu duymak istemiyoruz. Eğer Zonguldak’ı çok seviyorlarsa gelsinler farklı yatırımlar yapsınlar. Yer konusunda problem varsa babadan, dededen kalma bir sürü yer var gelsin yapsın” dedi.

AYAN: “AK PARTİ’NİN ZONGULDAK İÇİN UYGULADIĞI POLİTİKALAR SÜRDÜRÜLEBİLİR POLİTİKALAR DEĞİL”

Ayan, yoğun katılımdan dolayı teşekkür ederek şöyle konuştu; “MHP açısından aşure dağıtımı geleneksel hale geldi. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu etkinlikler dini vecibelerimizdir, bunlar olması gereken değerlerimiz ve bunlara en fazla sahip çıkacak olan da MHP’dir. Bunun yanı sıra normal siyasetimizi devam ettirmek zorundayız. Halkımızın bize 1 Kasım’da vermiş olduğu muhalefet görevini yerinde ve yönteminde yapmak zorundadır. 15 Temmuz darbesinden sonra ülkede ılıman bir siyaset havası var. Bu havayı bozmadan siyasetimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Bu şu demek değil; MHP her manada iktidarın yanında, onu destekliyor gibi algılar var. MHP 47 yıllık siyasi bir partidir, kuruluş felsefesi ve kuran liderleri bellidir. Dün ortaya çıkan bir iradenin arkasında MHP durmaz, MHP Türkiye’ye yön veren bir partidir, MHP Türkiye’nin sigortası ve olmaya da devam edecektir. Yerelde de özellikle TTK artık sürdürülemez hale gelmiştir. Dolayısıyla AK Parti’nin Zonguldak için uygulamış olduğu politikalar sürdürülebilir politikalar değildir. Bir an önce hükümetin başta Zonguldak milletvekilleri olmak üzere Zonguldak’a sahip çıma vakti gelmiştir.”

AYAN: “ZONGULDAK İŞSİZ VE AŞSIZ”

Yerel siyasette AK Parti’yi ve CHP’yi eleştiren Ayan, şunları söyledi; “Bir süre önce yapmış olduğum açıklamada Zonguldak’ın nüfusunun 2033 yılında 55 bin olması ne demek? Bu mevcut göçün arkasından gelecek bir sayı değil, bu hazırlanmış olan bir programdır. Zonguldak hangi siyasetçiye ne vermedi, kuruluşundan bugüne il olarak Türkiye’ye ne istedi de ne vermedi? Artık bu bizim canımızı acıtıyor, yerelde CHP ve AK Parti’nin Zonguldak politikalarına artık dikkat etmesi gerekir. Zonguldak işsiz, aşsızdır. TTK bizim olmazsa olmazımızdır. Geçtiğimiz günlerde santrallerle ilgili ve ÇED raporlarıyla ilgili programlar duyuyoruz. Yeni yapılması düşünülen santrallerle ilgili gelişmeler oluyor. Biz yatırımcının karşısında değiliz, bugüne kadar yatırım yapmış arkadaşlarımıza diyoruz ki, artık yeter. Sizler de bu işe bir dur deyin. Sonuçta Zonguldak’ta yaşayanlar da bir insan. Bizler de hava soluyoruz. Bu işe derhal bir son verilmesi lazım. Zonguldak’ta artık santral konusunu duymak istemiyoruz. MHP olarak sert bir şekilde olacağımızı ifade ediyorum. Bu iş adamı arkadaşlarımızın firmaları olduğunu biliyoruz, eğer Zonguldak’ı çok seviyorlarsa gelsinler farklı yatırımlar yapsınlar. Biz de yardımcı olalım. Yer konusunda problem varsa babadan, dededen kalma bir sürü yer var gelsin yapsın. Yeri falan bahane etmesinler.”

 

HABER: ÖZNUR GÜNEŞ

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Zonguldak’ı, çok, seviyorlarsa, gelsinler, farklı, yatırımlar, yapsınlar',
Yorumlar
Haber Yazılımı