Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 17:04 Bu haber 3025 kez okundu
 
“Zonguldak’ı geleceğe taşımak istiyorum”
Şanal aday adaylığını açıkladı
SİYASET Haberi
“Zonguldak’ı geleceğe taşımak istiyorum”

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Zonguldak Belediye Başkan aday adaylığı için belediye meclis üyesi Şenol Şanal parti binasında aday adaylığını açıkladı. CHP il Başkanı Hakkı Güney, Merkez ilçe Başkanı Fikret Zaman, CHP Kozlu Belediye Başkan aday adayı Cengiz Bank, Zonguldak Belediye başkan aday adayları Tahsin Erdem ve Osman Yayla ile çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkan aday adayı Şanal, “Güçlü ve kararlı, girişimci ve yenilikçi, öncü ve önder, özgüveni tam olan bir belediye yönetimi oluşturmayı esas alıyorum” diyerek destek istedi. Aday adaylığı basın toplantısında ilk konuşan CHP il Başkanı Hakkı Güney, Şenol Şanal’ın gerek siyasi yaşamında, gerekse de Meclis üyeliği süresince sosyal belediyecilik anlamında önemli katkıları bulunduğunu belirterek, “31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler için aday adaylarımız başvurularına devam ediyor. Bizler de, bu süreçte tüm aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Bugün CHP Belediye Meclis Üyesi ve belediye başkan yardımcılığı yapmış olan Şenol Şanal kardeşimiz aday adaylığını açıkladı. Kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

“SORUNLARI ÇÖZMEK, YAŞANABİLİR BİR ZONGULDAK OLUŞTURMAK İSTİYORUM”

Konuşmasına kendisini tanıtarak başlayan CHP’li Zonguldak Belediye Başkan aday adayı Şenol Şanal ise yaptığı konuşmada, “Mühendislik ve yöneticilik vasıflarım, uzun yıllara dayanan ticari bilgi birikimim, Belediye Meclis üyeliği ve Başkan yardımcılığı görevlerim süresince edindiğim bilgiler ve kazandığım belediyecilik tecrübelerime dayanarak doğduğum ve yaşadığım bu şehre Belediye Başkanı olarak hizmet etmek, sizlerle birlikte Zonguldak’ı geleceğe taşımak istiyorum. Zonguldak’ta yaşayan her bireye, her aileye, her eve, her sokağa, her caddeye, her mahalleye ve her kuruluşa ulaşmak, doğru, dürüst ve adil bir şekilde hizmet götürmek istiyorum. Birlik ve dayanışma içinde el ele vererek sorunları çözmek, yaşanabilir bir Zonguldak oluşturmak istiyorum. Kaynak yaratan, üreten, çağdaş, katılımcı, şeffaf, hesap verebilen insan odaklı bir Belediye yönetimi anlayışını vaat ediyorum. Güçlü ve kararlı, girişimci ve yenilikçi, öncü ve önder, özgüveni tam olan bir belediye yönetimi oluşturmayı esas alıyorum. Bu ilkeleri bir yönetim yaklaşımı olarak belediyede hakim kılmak istiyorum. Zonguldak’ı geleceğe taşıyacak hamleleri gerçekleştirecek, şehri cazibe merkezi haline getirecek, imaj ve prestijini artıracak bir belediyecilik anlayışını hayata geçirmek istiyorum. Hedeflerini ortaya koyabilecek, uygun vadelerde plan ve programlarını uygulayabilecek, başarıya ulaşmak için ortak akıl oluşturabilecek ve her şeyi halk için halkı ile birlikte yapabilecek bir belediye yönetimi anlayışını hayata geçirmek istiyorum. Sosyal projeleri sözde kalmayan, kültür ve sanat etkinliklerine özel önem veren, spora ve eğitime destek sağlayabilen, halkı ile kucaklaşan ve daima halkın yanında olan bir belediye anlayışını hakim kılmak istiyorum. Tüm bu istek ve hayallerimi gerçekleştirebilmek için partimin yetkili kurullarından, sizlerden ve hemşerilerimden yetki istiyorum” diye ifade etti.

“HALKÇI BİR BELEDİYE YÖNETİMİNİ SİZLERLE BİRLİKTE HAYATA GEÇİRECEĞİM”

 Seçildiği takdirde sosyal demokrat belediyecilik anlayışını hakim kılacaklarını kaydeden Şanal, “Şehrimizin huzur ve refahı için gayret sarf ederek, çok daha büyük projelere imza atacağımıza inanıyorum. İnsan odaklı hizmetlerden herkesin eşit olarak yararlandığı, ihtiyaç sahiplerine şefkatle yaklaşan, yaşlılara sahip çıkan, engelli insanlarımız için tüm engelini ortadan kaldıran, oluşturacağı sosyal donatı alanları ile çocuklarına hayaller kurduran,  etkinlikleri ile sosyal yaşamı renklendiren,  hasta ve muhtaçlara evde hizmet ve bakım götüren, cenaze hizmetleri en üst seviyeye çıkartılmış, mezarlıkları bakımlı, çevre ve sokak hayvanları için projeler geliştiren ve uygulayan, meslek edindirme kursları ile gençleri ve kadınlarına gelir kapısı aralayan, mahalle, cadde ve sokakları düzenli, kaldırımları ve sahilleri temiz,  imar planlarını süratle uygulamaya koyan, çarpık ve sağlıksız yapılaşmayı önleyerek kentsel dönüşümü hayata geçiren, sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri ile barışık, üniversite, başta Türkiye Taşkömürleri Kurumu olmak üzere tüm kamu kuruluşları ile işbirliği ve koalisyon içinde çalışan, cesur ve doğru projeler ile ulusal ve uluslararası kuruluşlardan destekler ve hibeler alan, halkçı bir belediye yönetimini sizlerle birlikte hayata geçireceğim. Partimizin genel ilke ve politikaları doğrultusunda hizmet vereceğiz. İktidara giden yolun yerel yönetimlerden geçtiğinin bilinci içerisinde sosyal demokrat belediyecilik yönetim ve hizmet anlayışını hakim kılacağız. Bugün burada Zonguldak Belediye Başkanlığına aday adaylığımı açıklayabiliyorsam bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Aday adaylığım sürecinde desteklerini esirgemeyen, bana güç veren ve bu gün burada beni yalnız katılımıyla onurlandıran tüm dostlarıma, yol arkadaşlarıma en içten dileklerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Haber :  Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Zonguldak’ı, geleceğe, taşımak, istiyorum”,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı