İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Belediye yaptı, BEDAŞ bozdu
Belediye yaptı, BEDAŞ bozdu
Haber Detayı
23 Mart 2019 - Cumartesi 16:05 Bu haber 3985 kez okundu
 
‘ZONGULDAK KAYBEDEN ŞEHİR OLMASIN'
SİYASET Haberi
‘ZONGULDAK KAYBEDEN ŞEHİR OLMASIN'

MHP Zonguldak Belediye Başkan adayı Hamdi Ayan geçtiğimiz yıl çekek yerleri yıkılan balıkçılarla bir araya gelerek hem sorunlarını dinledi, hem de 67’de 67 proje kapsamında hazırlanan projeler içinde olan balıkçı barınakları projelerini anlattı.

Beraberinde; MHP il Başkanı Varol Demirköse, Merkez ilçe Başkanı Niyazi Kıransoy ve MHP Belediye Meclis adaylarıyla birlikte Liman Caddesi’nde çekek sahipleri ile sohbet edip, sorunlarını dinledi.

Zonguldak Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Yavuz Bultan ve balıkçılarla bir araya gelen MHP Belediye Başkan adayı Hamdi Ayan, yıkılan çekek yerlerine 3 katlı 150 balıkçının barınabileceği modern bir barınak yapacaklarını belirten Ayan, Zonguldak’ın kaybeden ve sahipsiz olduğuna da dikkat çekerek şunları söyledi. 
 

“ZONGULDAK TERK EDELİN BİR ŞEHİR DURUMUNA GELDİ”

 “Seçimlere bir hafta gibi bir zaman kaldı. Şimdiden bu seçimlerin Zonguldak’ımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Tabii ki Zonguldak’la ilgili ne söylesek azdır. Zonguldak kaybeden bir şehir, Zonguldak sahipsiz bir şehir, Zonguldak terk edelin bir şehir durumuna geldi. Geriye dönük istediğiniz kadar laf söyleyin, hiç birisi geriye gelmeyecek, ama önümüzde bir imkanımız var. Yeni bir seçim ve yeni bir başkan seçilme umudu var. Biz bu yola çıkarken kafamızın arkasında hiçbir plan oluşturmadan çıktık. Meclis üyelerimizi mahallelerinde sevilen arkadaşlarımızdan oluşturduk. Proje kitabını yazmak için 15 gün gibi bir zaman harcadık gece gündüz. Neydi bunlar; Zonguldak’ın temel sorunlarını ele almak ve topyekûn bir seferberlik halinde de Zonguldak’ı ayağa kaldırmaktır. Bunlardan bir tanesi de sizi ilgilendiren konuydu. Biz bu memlekette doğduk büyüdük. Yıllarca siyaset yaptık, hangi esnafımızın, hangi esnafımızın nasıl bir derdi vardır bilen insanlarız. Bu bakımdan ben siyaset yapmıyorum, gittiğim yerlerde bu memleketin sadece bireyi olarak konuşuyorum. Sorunların ortak paydada çözüleceğini bilen bir insanım. Burada bir mağduriyet var, çekekleriniz yıkıldı. Biz bir sahil şehriyiz sizin sandallarınız Kozlu’da, Kilimli’de. Bu hak edilen bir şey değildi. Şimdi herkes siyaset yaptığı ve oy almak için bir şeyler söyleyecek ama önemli olan bunları projeye almaktır. Proje demek söz demektir, bu işin şerefi demektir, yapılacak demektir bunun başka bir anlamı yoktur. 90 gündür anlatıyorum Zonguldak’ta balıkçı barınağı olmadan olmaz. Bir sahil kentinde balıkçı barınaklarının olması lazım. Bunun fizibilitesini dahil yaptık iskelenin oradan buraya kadar 3 katkı olmak şartıyla modern bir şey planladık. Bu bir vaat değil, Zonguldak’ın ihtiyacı olmazsa olmazı olduğu için bunu söyledik. Şu görüntü içler acısı bir görüntü. Siyaset yine yapmayacağım, sadece samimiyetle konuşuyorum buralar yıkılırken bir simülasyonunu gösterdiler bize dediler ki bize ‘ buralar yıkılıyor, fakat yapmak istediğimiz de budur’ sonuçta bize bunun karşılığının olacağı söylendi, böyle bilgi verildi fakat ne oldu bir bürokratik boşluk oluştu. Vali bey görevden alındı bomboş kaldı. Lütfen şunu unutmayın, bu barınaklar hangi iktidar döneminde, hangi Belediye döneminde yıkıldı? Sizler burası yıkılırken müsaade alındı mı? Bugün hepsi geliyor sizlerden oy istiyor. Artık buna dikkat edin” dedi.

 

“ZONGULDAK ZOR BİR ŞEHİR. BEN BU ZORLUĞU AŞARIM NEDEN TECRÜBEM VAR”

Zonguldak’ın artık kaybeden bir şehir olmaması gerektiğini vurgulayan MHP adayı Ayan, “Zonguldak artık kaybeden bir şehir olmasın. Beraber gelelim burayı nasıl planlayacaksak, benim kafamdaki düşünce 150 tane 3 katlı bir şekilde güzel, modern yerler yapmaktı buraya. Bunu sizlerle beraber yapmayı planladık. Bölge müdürlükleri gitti, genel müdürlükler gitti, balıkçı barınakları gitti hep giden Zonguldak. Artık lütfen dur deyin. Bu işin siyaseti kalmadı. Bu iş bir aday yarışı, bu iş artık proje yarışı. Ben zora talibim, Zonguldak zor bir şehir. Ben bu zorluğu aşarım neden tecrübem var. Her insanı tanıyorum ben bu memlekette. Uzlaşma ve diyalogla çözeriz bu işleri. Yapılmayacak işle değil bunlar. Bu olumsuzluklara beraberce, el birliği ile kaldıralım bu yükü. Bundan sonra söz ve karar sizlerde. O kadar çok vaatler dönüyor ki, şu anda piyasada sırf seçim almak için yapılıyor bunlar, ama ben dimdik kendi başıma buraya gelip sizlerle burada oturmak istiyorum. Ben böyle bir Belediye başkanlığına talibim” diye ifade etti.

Çetin ÖZDEMİR

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘ZONGULDAK, KAYBEDEN, ŞEHİR, OLMASIN',
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı