Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 14:18 Bu haber 3537 kez okundu
 
‘ZONGULDAK’TA SEÇİMİ ALACAĞIZ’
CHP il Başkanı Hakkı Güney gündemi değerlendirdi.
SİYASET Haberi
‘ZONGULDAK’TA SEÇİMİ ALACAĞIZ’

CHP il Başkanı Hakkı Güney düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalar yaparken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 25 Mart Pazartesi günü Saat 17.00’de Madenci Anıtı’nda düzenleneceği mitinge Zonguldak halkını davet etti.

31 Mart yerel seçimlerine 8 gün kala bazı partililere saldırı yapıldığını ve yapılacak açıklamaların ortalığı geren açıklamalar olmaması gereken açıklamalar olmasını istediklerini belirten Güney,  Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in ‘AKP’ye çalışıyor’ gibi iddialara da kesinlikle katılmadıklarını ve Akdemir’in 8 yıllık Belediye başkanlığı döneminde Zonguldak’ın 60 yıllık alt yapı sorununu çözüme kavuşturduğunu söyledi.

CHP Belediye Başkan adayı Şenol Şanal’ın akıllı ve pratik çözümler üreten bir kişi olduğunu ifade eden CHP il Başkanı Hakkı Güney, şu açıklamalarda bulundu.

“ORTALIĞI GERMENİN HİÇBİR ANLAMI YOK”

 “Geçen gün broşür dağıtan arkadaşlarımıza bir saldırı düzenlendi. Bu konu üzerindeki çalışmalarımızı Emniyet mensuplarıyla görüştükten sonra, ondan bir gün önce İYİ Parti’li arkadaşlara bir saldırı düzenlenmişti. Burada ben Sayın parti yöneticisi arkadaşlarıma sağduyulu davranmayı rica ediyorum. 31 Mart’ta, 8 gün sonra bu seçimler bitecek. Türkiye’nin kaderi tekrar belirlenecek ama son noktada belirli kopukluklar yaşanmaya başlandığı zaman verdikleri beyanlarla ortalığı germenin hiçbir anlamı yok. Herkes kendini iyi biliyor, herkes de hangi yolda yürüdüğünü biliyor. Onun için biz mümkün olduğu kadar değerli arkadaşlarıma ben sağduyulu davranmak ve kendilerine çeki düzen verme anlamında her zaman uyarı yaptık sağ olsunlar örgütümüz bu konuda çalışmalarında sağduyulu davranıyor. Ama maalesef AKP ilçe başkanımızın bir açıklamaları var. Bu açıklamalar ortalığı Zonguldak’ta iyice germeye başladı biz kendimizi biliyoruz, Cumhuriyet Halk partisi olarak da alnımız açık. Kötü kampanyalarla, karalamalarla hiçbir sonuç alınmaz. Bizim yaptıklarımız, yapacaklarımız Zonguldak halkına bizim parti yöneticileri olarak vereceğimiz teminatlardır.

“BİZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATINI VERİYORUZ”

Biz burada halkla bütünleşiyoruz. Halkla beraber oluyoruz, halkın yanında oluyoruz. Zonguldak’ta yaptığımız 60 senelik alt yapı yatırımlarını da açıklıkla söylüyorum. Eksikliklerimiz var mıdır, vardır. Bunları da kabul ediyoruz. Ama Zonguldak halkı için çalışıyoruz. Sayın Belediye Başkan adayımız Şenol Şanal’ın geçen gün verdiği brifingde proje anlamında açıklamalarını yaptı bu başka noktalara çekilmeye başlandı. Evet, doğru söylüyoruz; Emek hırsızlığından yana değiliz. Emeğe de saygımız büyük. Emeği geçen insanı orada, Belediye Başkan adayımız akıllı adam, pratik çözüm kabiliyeti yüksek birisi ve orada da İsmail Eşref’i davet edip, ‘bu proje senin hakkındır Sayın Eşref bu projeyi halkımıza siz anlatın’ dedi. Bu bir vefa örneğidir. Kendisini tebrik ediyorum, kutluyorum. Biz emek hırsızlığı yapmıyoruz, biz yapacaklarımızın teminatını veriyoruz.

“BELEDİYE BAŞKANI MUHARREM AKDEMİR’İN YANINDAYIZ”

Sayın Belediye Başkanımız Muharrem Akdemir’in de ‘AKP’ye çalışıyor’ anlamındaki söylemlere de kesinlikle inanmıyoruz ve Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in de bu konuda yanındayız. Partimizin 8 sene Belediye başkanlığını yaptı. Partimizin amblemi ile bu memlekete 8 sene hizmet etmek istedi ve hizmetini de yapmıştır. Kendisine partimiz adına minnettarız, teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bir kan değişikliği yapılacaksa bu kan değişikliği yapıldı. Bunda da Sayın Akdemir’in de bir ağabey olarak buradaki görevini samimiyetle şunu söyleyebilirim ağabey olarak görevini yapmaktadır. Biz de kesinlikle bu kışkırtmaların içerisine CHP olarak girmeyeceğiz ve burada da partimize ve adayımıza karşı yapılan her harekete de sert bir dille de eleştireceğiz.

“ZONGULDAK’TA SEÇİMİ ALACAĞIZ, İDDİALIYIZ”

8 günümüz kaldı Zonguldak’ta seçimi alacağız, iddialıyız. Değerli arkadaşlarım büyük çaba sarf ediyor.  Zonguldak’ta geçenlerde bir tiyatro yaşandı. 36 bin kişinin katıldığı bir kura çekiminde bin kişi alındı. Bu bin kişinin zaten alım noktasında 750 kişi emekli olmuştu TTK’dan. 35 bin kişi evine boynu bükük gitti. Yine bir tiyatro oynandı Zonguldak’ta, yine hayaller yıkıldı herkes umutsuzca evine geri döndü. Bu şehir için hepimiz taşın altına elimizi koymamız lazım. Bu şehrin kalkınmasında, varlığında hepimizin bir artısı olması lazım. Onun için insanlarla artık dalga geçmeyi bırakmamız lazım” dedi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘ZONGULDAK’TA, SEÇİMİ, ALACAĞIZ’,
Yorumlar
Haber Yazılımı