0
Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 10:35 Bu haber 4131 kez okundu
 
ZONGULDAK’TA TÜRK HALK MÜZİĞİ COŞKUSU
Zonguldak'ta 43’üncü Turizm Haftası kapsamında Türk Halk Müziği konseri düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
ZONGULDAK’TA TÜRK HALK MÜZİĞİ COŞKUSU

Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen konsere; Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı ve İl Kültür Müdür Vekili Hayrettin Şahin ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Turizm Haftası kapsamında düzenlenen gecede Zonguldak Halk Müziği Kültür ve Sanat Derneği üyeleri tarafından Türk Halk Müziği konseri sunuldu.

Konserde solo ve koro halinde Türk halk müziğinin sevilen eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Konseri izleyenler alkışlarla solistlere desteklerini gösterdiler.

Vali Yardımcısı Turgut Subaşı gecenin anlamına özel yaptığı açıklamada “Öncelikle ilimizde turizm haftası kapsamında böyle bir konser planlandığı için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Güzel bir konser izledik. Burada görev alan solistlere ayrıca teşekkür ediyoruz. En büyük teşekkürü ise sanatseverlere ediyoruz. Çünkü onlar bu tür konserleri ilgiyle izledikçe,  destek verdikçe daha da güzel konserler olacaktır. Turizm haftası kapsamında şunu söylemek istiyoruz; ilimiz Deniziyle, yeşiliyle, doğasıyla çok büyük güzellikleri bünyesinde barındıran bir kenttir. Bundan sonra inşallah insanlar Zonguldak’ı daha çok gezerek göreceklerdir. Bizler ilimizin güzelliklerinin bilinmesi için çaba sarf edeceğiz. Ben tekrar bu güzel konsere iştirak eden halkımıza çok teşekkür ediyorum.  Çok güzel halk türküleri söylendi ve konser esnasında kah duygulandık kah neşelendik ama geçmişimizi yâd ettik ve geleceğimize de güvenle bakacağız.” dedi.

İl Kültür Turizm Müdür Vekili Hayrettin Şahin’de konsere katılanlara teşekkür etti.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZONGULDAK’TA, TÜRK, HALK, MÜZİĞİ, COŞKUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı