ZONGULDAK'TA VİZYONA GİREN FİLMLER google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
29 Kasım 2019 - Cuma 15:53 Bu haber 5995 kez okundu
 
ZONGULDAK'TA VİZYONA GİREN FİLMLER
KÜLTÜR Haberi
ZONGULDAK'TA VİZYONA GİREN FİLMLER

Sinemaseverlerin izlemekten keyif alacağı filmler bu hafta vizyona giriyor. Sinemada bu hafta 2‘si yabancı 2’si yerli olmak üzere 4 yeni film vizyonda yerini aldı. Zonguldak  Prestige, Westalife Cinema Pink, Cinebircan Çaycuma ,Devrek Belediye Sineması, Ereğli Avşar sinemalarında vizyona giren filmleri sizler için derledik.

Filmlerden en çok dikkat çeken yabancı filmlerin başında Charlie'nin Melekleri birbirinden yetenekli kadın ajanların maceralarını konu ediyor. Elizabeth Banks'in yönetmen koltuğunda oturduğu aksiyon türündeki filmde meleklere BAFTA ödülünün yanı sıra César Ödülleri'nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazanan ilk Amerikalı oyuncu Kristen Stewart, yıldızı yeni parlamaya başlayan İngiliz güzel Ella Balinska ve yeni nesil Aladdin'de Disney prensesi Jasmine'e de hayat verecek olan Naomi Scott hayat veriyor. Filmin kadrosunda ayrıca Sam Claflin, Emmy ve Altın Küre ödüllü Patrick Stewart, Jonathan Tucker, 2 Oscar adaylığı bulunan Djimon Hounsou, To All the Boys I’ve Loved Before ile genç kızların sevgilisi haline gelen Amerikalı oyuncu Noah Centineo ve Elizabeth Banks'in kendisi de yer alıyor. Yerli filmlerin başında ise Yapımcılığını Gökhan Mumcu’nun yaptığı yönetmen koltuğunda Haydar Işık’ın oturduğu oyuncu kadrosunda Kadir Polatçı, Murat Genç, Burak Satıbol, Amir Zakaria, Gökhan Mumcu, Buse İskenderoğlu, Ayhan Taş, Esin Civangil, Ahmet Dursun ve Kıvanç Baran Aslan gibi başarılı isimler yer aldı. Hemen Döneriz, başlarına türlü işler açan bir arkadaş grubunun hikayesini konu ediyor. Genç bir adam Özkan, bir süredir bir proje için saksıda bitki yetiştirmektedir. Özkan, eğer başarılı olursa üzerinde çalışma yaptığı çiçek sayesinde beyindeki stres hormonu salgılanmasının önleyebilecektir. Sonunda amacına ulaşan Özkan, bu başarısını kutlamak için bir parti yapmaya karar verir. En yakın arkadaşlarını çağırıp, büyük bir parti hazırlığına girişen Özkan, bu sırada korkunç bir durumla karşı karşıya kalır. Başının belası olan karga uzun süredir üzerinde çalışma yaptığı çiçeği yiyince Özkan’ın tüm çalışması boşa gider. Özkan, zaman kaybetmeden başka bir çiçek bulmak için arkadaşları ile birlikte Keşan’a doğru yola koyulur. Yolculuk sırasında farkında olmadan mafya lideri Reco’nun şebekesini çökerten Özkan ve arkadaşları, kendilerini türlü maceraların içinde bulur.

 

DOKTOR UYKU

Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir destek grubuyla yerleşir ve 'parlama' gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebildiği bir bakım evi işine girer. Bu arada Amerika'nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot adı verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışında dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu grupla ilgili gerçek ise oldukça korkunçtur. Danny, kendisiyle benzer yeteneklere sahip bir kız olan Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu grubun yetenekli olanları hedef aldığını fark eder. Bu grup yetenek sahibi çocukların işkence gördükleri sırada çıkan 'parıltılarının buharını' teneffüs ederek yarı ölümsüz hale gelmişlerdir. Gördüğü en yüksek psişik güce sahip olan Abra, Danny'i şeytanlarıyla yüzleştirecek ve kendi ruhu için bir savaşa sürükleyecektir.

7. KOĞUŞTAKİ MUCİZE

7. Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo'nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova'nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir. Memo, bir mucize gerçekleşip idam cezasından kurtulabilecek midir? Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur gibi isimler yer alıyor.

CEP HERKÜLÜ: NAİM SÜLEYMANOĞLU

İlk Dünya Rekoru’na imza attığında 15 yaşında olan, spor kariyerine 7 Dünya Rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 Olimpiyat, 6 Avrupa ve 7 Dünya Şampiyonluğu ve daha nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu’nun hayatının anlatıldığı filmin yapımcılığını Ayla, Müslüm, Çiçero ve Türk İşi Dondurma filmleriyle adını duyuran Dijital Sanatlar'dan Mustafa Uslu yaparken, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu ve senaristliğini ise Barış Pirhasan üstleniyor.

Naim Süleymanoğlu'nu, kendisine neredeyse ikizi kadar benzeyen Hayt Van Eck'in canlandırdığı filmin diğer rollerinde Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk, Gürkan Uygun, Renan Bilek, İsmail Hacıoğlu, Bülent Alkış ve Uğur Güneş yer alıyorlar.

GECE GELENLER

Yönetmenliğini ve senaristliğini Fuat Yılmaz'ın üstlendiği korku filminin başrollerini Murat Seviş, Müge Taştan, Tahsin Dursun ve Halil Topal paylaşıyorlar.

RECEP İVEDİK 6

Recep İvedik serisinin altıncısının yönetmenliğinde ve yapımcılığında yine Togan Gökbakar'ın ve senaryosunda Şahan Gökbakar'ın imzası var. Başrollerde ise Şahan Gökbakar, Nurullah Çelebi, Somer Karvan ve Furkan Bayraktar yer alıyor.

EN UZUN GECE

Yönetmen koltuğunda Orhan Kılıç'ın oturduğu 'Fırtına Murat En Uzun Gece' filminin oyuncu kadrosunda yönetmen Kılıç'ın yanı sıra Eda Erol, Cem Kılıç, Murat Aydın, Gamze Dar, Mustafa Yılmaz, Ece Müderrisoğlu, Ayça Denker, Umut Özkan gibi isimler yer alıyor.

 

AYI KARDEŞLER: ZAMANDA YOLCULUK

Ayı Kardeşler: Zamanda Yolculuk, ilkel çağlara yolculuk yapan Briar ve Bramble kardeşler ile arkadaşları Vick’in maceralarını konu ediyor. Tarih öncesi dönemi keşfetmek için uzay-zaman sürekliliğindeki bir boşluktan yararlan ekip, kendilerini tehlikeli bir maceranın içinde bulur. Önlerine çıkan zorlukların üstesinden gelmeye çalışan Briar, Bramble ve Vick, geçmişte sıkışıp kalmadan günümüze dönmeye çalışır. Ekip, bu süreçte yaban domuzları, dev kaplumbağalar ve sevimli pandalar gibi tehlikeli ve egzotik hayvana rastlar. Briar, Bramble ve Vick, geçmişten kurtulup, geri dönmenin yolunu bulabilecek midir?Leon Ding'in yönetmenliğini yaptığı animasyon filminin orijinal seslendirmelerinde Chris Boike, Joseph S. Lambert, Siobhan Lumsden ve Nichalia Schwartz yer alıyorlar.

KARLAR ÜLKESİ 2

Karlar Ülkesi 2, Arendelle’in kapılarının çok ötesinde tehlikeli bir yolculuğa çıkan Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven’in maceralarını konu ediyor. Elsa neden büyülü güçlerle doğdu? Bu sorunun cevabının peşine düşen Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte tehlikeli ve bir o kadar da olağanüstü bir yolculuğa çıkar.

MİDWAY

ABD’nin 2. Dünya Savaşı sırasında Japonya ile olan savaşında bir dönüm noktası olan Midway Muharebesi’nin gerçek hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmen koltuğunda Roland Emmerich otururken senaryoda ise Wes Tooke'un imzası bulunuyor. Başrolleri ise Luke Evans, Patrick Wilson, Alexander Ludwig, Mandy Moore ve Dennis Quaid paylaşıyor.

KÜÇÜK ŞEYLER

Onur ve Bahar, beyaz yaka yaşam tarzına sahip olan bir çifttir. İstanbul'da yaşayan çift, şehrin uzak bir semtinden av almaya karar verir. Ev aldıktan bir süre sonra Onur'un işten çıkarılması çiftin hayatını derinden etkiler. Onur, birçok iş görüşmesine gitse de istediği sonucu bir türlü alamaz. Genç adamın işsiz kalması bir süre sonra evliliklerinin de tehlikeye girmesine neden olur.

Çiftin yaşadığı kavgalar, bedensel ve ruhsal değişimlere odaklanılan filmin yönetmen koltuğunda “Babamın Kanatları” filmiyle tanınan Kıvanç Sezer oturuyor.

CHARLİE'NİN MELEKLERİ

Charlie'nin Melekleri birbirinden yetenekli kadın ajanların maceralarını konu ediyor. Elizabeth Banks'in yönetmen koltuğunda oturduğu aksiyon türündeki filmde meleklere BAFTA ödülünün yanı sıra César Ödülleri'nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazanan ilk Amerikalı oyuncu Kristen Stewart, yıldızı yeni parlamaya başlayan İngiliz güzel Ella Balinska ve yeni nesil Aladdin'de Disney prensesi Jasmine'e de hayat verecek olan Naomi Scott hayat veriyor. Filmin kadrosunda ayrıca Sam Claflin, Emmy ve Altın Küre ödüllü Patrick Stewart, Jonathan Tucker, 2 Oscar adaylığı bulunan Djimon Hounsou, To All the Boys I’ve Loved Before ile genç kızların sevgilisi haline gelen Amerikalı oyuncu Noah Centineo ve Elizabeth Banks'in kendisi de yer alıyor.

HEMEN DÖNERİZ

Genç bir adam olan Özkan, bir süredir bir proje için saksıda bitki yetiştirmektedir. Özkan, eğer başarılı olursa üzerinde çalışma yaptığı çiçek sayesinde beyindeki stres hormonu salgılanmasını önleyebilecektir. Sonunda amacına ulaşan Özkan, bu başarısını kutlamak için bir parti yapmaya karar verir. En yakın arkadaşlarını çağırıp, büyük bir parti hazırlığına girişen Özkan, bu sırada korkunç bir durumla karşı karşıya kalır. Başının belası olan karga uzun süredir üzerinde çalışma yaptığı çiçeği yiyince Özkan’ın tüm çalışması boşa gider. Özkan zaman kaybetmeden başka bir çiçek bulmak için arkadaşları ile birlikte Keşan’a doğru yola koyulur. Yolculuk sırasında farkında olmadan mafya lideri Reco’nun şebekesini çökerten Özkan ve arkadaşları, kendilerini türlü maceraların içinde bulur.

EREĞLİ AVŞAR SİNEMASI

7. Koğuştaki Mucize       11:00 - 13:30 - 16:15 - 19:00 - 21:45

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu         11:30 - 14:30 - 17:30 - 20:30

Charlie'nin Melekleri    (Dub) 11:30 - 14:00 - 16:30

Charlie'nin Melekleri    19:00 - 21:30

Karlar Ülkesi 2  (Dub 3D) 11:15 - 13:45 - 16:15 - 18:30 - 20:45

Korkunun Sesi  11:30 - 13:30 - 15:30 - 17:30 - 19:30 - 21:30

Midway               (Dub) 11:15 - 14:15

Midway               17:15 - 20:15

Recep İvedik 6  11:00 - 13:30 - 16:00 - 18:30 - 21:00

BELEDİYE DEVREK

Recep İvedik 6  13:30 - 16:30 - 19:30

CINEBİRCAN ÇAYCUMA

Ayı Kardeşler: Zamanda Yolculuk            (Dub) 11:15 - 13:15 - 15:00

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu         12:30 - 15:15 - 18:00 - 20:45

Gece Gelenler  16:45 - 18:15 - 20:15

Hemen Döneriz               11:30 - 13:15 - 15:00 - 17:00 - 19:00 - 21:00

Küçük Şeyler     11:30 - 13:30 - 15:30

Midway               Dub 17:30 - 20:30

WESTALİFE CINEMA PINK

7. Koğuştaki Mucize       19:00 - 21:45

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu         12:00 - 15:00 - 18:00 - 21:00

Charlie'nin Melekleri    (Dub) 11:30 - 14:00 - 16:30

Charlie'nin Melekleri    19:00 - 21:30

Doktor Uyku      21:15

Karlar Ülkesi 2  (Dub) 11:00 - 13:30 - 16:00 - 18:30 - 21:00

Karlar Ülkesi 2  (Dub) 12:00 - 14:15 - 16:45 - 19:00

Korkunun Sesi  11:00 - 13:00 - 15:00 - 17:00

Recep İvedik 6  11:00 - 13:30 - 16:15 - 19:00 - 21:45

ESAS67 BURDA PRESTIGE

7. Koğuştaki Mucize       11:00 - 13:45 - 16:30 - 19:15 - 22:00

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu         11:00 - 13:45 - 16:30 - 19:15 - 22:00

Charlie'nin Melekleri    Dub 11:30 - 14:00 - 19:00

Charlie'nin Melekleri    16:30 - 21:30

Hemen Döneriz               13:30 - 15:30 - 19:30

Hemen Döneriz                 21:30

Karlar Ülkesi Iı  (Dub) 3D 11:00 - 13:30 - 16:00 - 18:30 - 21:00

Karlar Ülkesi 2  (Dub) 3D 12:00 - 14:30 - 17:00

Korkunun Sesi  19:30

Korkunun Sesi  11:30 - 17:30 - 21:30

Midway  (Dub) 11:00 - 13:45 - 19:15

Midway               16:30 - 22:00

Recep İvedik 6  11:30 - 14:00 - 16:30 - 19:00 - 21:15

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZONGULDAK'TA, VİZYONA, GİREN, FİLMLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı