Haber Detayı
26 Eylül 2017 - Salı 17:02 Bu haber 2370 kez okundu
 
ZONGULDAK TİCARET VE SANAYİ ODASI AB PROJESİ SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENİYOR
Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ile Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksek Okulu ortaklığı ile "Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı" kapsamında yürütülen ve 100 kadına çağrı merkezi personeli eğitimi verilen Kara Elmas Diyarının Keşfedilmemiş Cevherleri İş Hayatında projesi sertifika töreni ve kariyer günü etkinliği 28 Eylül Perşembe günü saat 14:00'de Dedeman Otel'de düzenleniyor
EKONOMİ Haberi
ZONGULDAK TİCARET VE SANAYİ ODASI AB PROJESİ SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENİYOR

Nisan ve Mayıs aylarında verilen eğitimlerin ilk ayağında çağrı merkezi personeli teorik ve pratik eğitimleri tamamlanmış, kursiyerler 3 hafta teorik, 1 hafta da pratik olmak üzere 1 ay eğitim almışlardı. Pratik eğitimler proje kapsamında teknik kapasitesi yükseltilen Çaycuma MYO Çağrı Merkezi Bölümü Laboratuarında gerçekleşmişti. Tamamlanan çağrı merkezi personeli eğitimlerinden sonra kursiyerlerin iş yaşamına hazırlık eğitimlerine geçilmiş, bu eğitimler kapsamında kursiyerlere iş disiplini, zaman yönetimi, ekip çalışması, iş başvurusu yapma, mülakat teknikleri, sosyal güvenlik hakları,cv hazırlama, iş arama desteği veren kurumlar ve bu kurumlara başvuru yapma konularında eğitimler verilmişti. 
Konu hakkında açıklama yapan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir " 11 aydır devam eden ve sona yaklaşan projemiz kapsamında 100 genç ve işsiz kızımıza Çağrı Merkezi Operatörlüğü eğitimi verdik, Perşembe günü sertifikalarını dağıtacağız ve o gün aynı zamanda  eğitimlerini  tamamlayan  kursiyerlerimizi  sektör işverenleri ile bir araya getiren bir kariyer günü toplantısı düzenleyeceğiz. Proje boyunca düzenlediğimiz paneller ve çalıştaylarla kadın istihdamının önemine vurgu yaptık. Özellikle bu proje kapsamında eğitim alan bir çok kızımız çağrı merkezi sektöründe çalışma fırsatı buldu. Kadınların istihdamının arttırılması ile ilgili çalışmalarımız devam edecek. Törenimize herkesi bekliyoruz." dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZONGULDAK, TİCARET, VE, SANAYİ, ODASI, AB, PROJESİ, SERTİFİKA, TÖRENİ, DÜZENLENİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı