google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Yazı Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 19:53 Bu yazı 1216 kez okundu
 
Cumhur ittifakı ve Millet İttifakı
Recep ALKAN
 
 

Şimdi bir bakalım. Seçim sathı mahallinde neler oluyor.
1990’lı yıllarla karşılaştırıldığında şartlar ve atmosfer çok farklı. Ama… Kulakları tırmalayan bazı öteleyen sesler çıkmıyor değil. Vatandaşın anlayamayacağı sanılan, bir saat sonra çark edilecek veya inkar edilecek çıkışlar oluyor, keşke olmasa.
HDP Genel başkanı için; “madem aday olabiliyor o halde serbest bırakın” hatta daha da ileri giderek “Eğer seçilirsem, HDP genel başkanını ben serbest bırakıp Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı onun yerine hapsetmezsem namerdim” diyen başkan adayı bir başka yerde, sadece bir saat sonra, yargı bağımsızlığı ve kuvvetler ayrılığından söz edebiliyor. Bu durum tam bir akıl tutulması.
Yargı bağımsızsa; o zaman yargının tutuklu olarak yargıladığı Selahattin Demirtaş ve diğer Milletvekillerini Cumhurbaşkanı veya iktidar değil ancak yargı serbest bırakır. Kaldı ki; mecliste dokunulmazlığı kaldırılıp yargılanması için müzekkeresi oylanarak kabul edildikten sonra, yargı erkinin girişimi ile tutuklu yargılanmasına hükmedilmiş şahısları kimse hadi çıkın serbestsiniz diyemez. 
Ayrıca hatırlatmak lazım, artık Cumhurbaşkanı da yargılanabilecek, seçilmiş bile olsanız yargı sizi makamınızdan alıp tutuklu veya tutuksuz yargılayabilecek. O zaman adam aday olmakla mahkemenin kararı olmadan serbest kalamaz. 
 Üstelik mahkeme terör örgütüne üye olmak, destek olmak, terör örgütü propagandası yapmak gibi Milli Güvenliği ilgilendiren konularla suçlamaktadır. Bu suçlar tutuklu yargılanmayı ve memnu haklarından men cezası alma durumunu içerdiğinden hapisteyken seçilse bile göreve başlayamayacaktır. 
Sonra; şuan görevi başında bulunan Cumhurbaşkanı veya hükümet bahse konu kişileri serbest bırakma gibi bir yetkiyi nerden kimden alıyor olacaklar da Cumhurbaşkanına yada Hükümete ilgili kişileri “serbest bırakın” çağrısı yapabiliyorsunuz? Bu milleti bu kadar bir şeyden anlamaz diye kim söyledi size?
BU İKİ İTTİFAKIN FARKI
24 Ocak 1980 kararı ile Türkiye Cumhuriyeti, kalkınma ve ekonomi modelini değiştirdi. İthal ikameli, katma bütçeli işletmecilik modelinden serbest piyasa ekonomisine geçildi. 
Neydi eski sistem?
 Bütün üretim alanlarında yatırımları devlet yapar. Üretim ve hizmet sektörleri, kamu hizmetleri, sağlık, Milli güvenlik, alt yapı, üst yapı, ulaştırma, haberleşme, tarım VS her alanda devlet hizmet ve mal üretirdi. Kamu İktisadi işletmeleri olarak teşekkül eden fabrika veya kurumlarda maliyetler yüksek, kalite düşük olduğundan üretilen mal ve hizmetlerin rekabet etme şansı olmadığından ihracat yapılamıyordu. Tarım ve tekstil ürünleri ile maden cevheri ihracından başka ihracat yoktu.
Bu nedenledir ki cari açık sürdürülebilir sınırının üstünde olduğundan sürekli dış borçlanma ve ithal ikameli üretim sistemi ile ekonominin iç talebi bile karşılaması imkansızdı. Bu nedenle kuyruklar karneyle ihtiyaç malzemeleri verilir durumdaydı ülke. 
Bütün Dünya Kamu sektörünü mal ve hizmet üretim sahnesinden çekmek, özel sektörün bütün üretim alanlarında yatırım yapması ve rekabetçi modele hızla geçmeye başladığı bir dönemdi. Hantal, verimsiz, düşük kaliteli, dış Pazar rekabeti olmayan kamu işletmeleri, kalite ve verimliliği artırmak şartı ile özelleştirilmeye başlandı. 
1984 yılına gelindiğinde teknoloji üretip satan ülkeler kamu işletmelerini hızla özelleştirdi, Özelleştirdiği işletmelerde üretimde verimliliği ve toplam kalite yönetimi konularında, Devletin asli görevi olan denetim ve teşvik mekanizmalarını kısa zamanda devreye soktu. 
Bizim Ülkemizde her alanda olduğu gibi bu alanda da 50 sene geriden gelme alışkanlığı sürdü. 24 Ocak 1980 kararları ile liberal ekonomi modelinde özel sektörün tüm üretim alanlarında mal ve hizmet üretmesinin önü açıldı. 
 Açıldı açılmasına da 2010 yılından itibaren mevcut iktidar Devleti Milli eğitim, Milli Savunma, Sosyal Güvenlik ve sağlık, Adalet, alt yapı, mal ve hizmet kalite denetleme gibi asli görevlerine dönmesi sürecine girebildi. 
Mesela 1985 yılında bir boğaz köprüsü işletme hakkı özelleştirmesi hikayesi var ki evlere şenlik. Biri “ben bu köprünün işletme hakkını özel sektöre vereceğim” öteki “sattırmam satamazsın, milletin malını satamazsın” derken uzadı gitti. 
Yıl 2018 oldu hala özelleştirme bitmedi devam ediyor. 1980 yılından beri bitmeyen özelleştirme çalışmalarının bu ülkeye neye mal olmuş hesaplamak çok zor. Tabi batılı ülkeler dört yılda her türlü yasal düzenlemeleri yaparak özelleştirme sürecini tamamlayıp devleti, Milli eğitim, Milli Savunma, Sosyal Güvenlik ve sağlık, Adalet, alt yapı, mal ve hizmet kalite denetleme gibi asli görevlerine çekmeyi başardı. 
Bu noktadan bakıldığında 2018 yılı itibarı ile Türkiye Cumhuriyeti; Alt yapı anlamında duble yol, rekor düzeyde tünel, hızlı tren, üçüncü boğaz köprüsü, Marmaray, tüp geçit, Avrasya tüneli, İstanbul-İzmir otoyolu içinde Orhangazi köprüsü, 26 yeni hava alanı, İstanbul üçüncü hava alnı vs vs yapılıyor. 
Peki, bu serbest piyasa ekonomisi ve özelleştirme politikaları doğrumu yanlış mı? Yanlışsa neden bütün Dünya Ülkeleri bu modeli seçti. Hatta; SSCB ve Sosyalist Çin 1989 dan itibaren Sosyalist ekonomiden Liberal ekonomiye geçti. 
38 yıldır Ülkemizin muhalefeti yani Millet İttifakı serbest piyasa ekonomisi, yani Liberal ekonomi modelinin doğrumu yanlış mı çözemedi.
Sosyal Güvenlik ve sağlıkta dünya standartlarını geçtik denebilir.
 Eğer Sosyal Güvenlik ve sağlıkta dünya standartlarını geçmiş olmasaydık, bu gün Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Japonya, Suudi Arabistan, İngiltere VS ülkelere danışmanlık hizmeti satamazdı. 
MİLLİ GÜVENLİK MESELESİ
 1998 ANASOL-D Hükümetini o günkü CHP ve Sn Deniz Baykal (Allah acil şifalar ve uzun ömürler versin) neden düşürdü? 
“CHP’nin hükümet aleyhine gensoruyu vermesini takiben, Sn. Baykal’a karşı çok büyük bir suçlama ve itibardan düşürme, yani bir anlamda aforoz kampanyası başlatılmıştı. Olaylar ve tarihler saptırılarak deniliyordu ki; “Her şey yoluna girerken ve hazır APO’da yakalanmışken, siz hükümeti (ANASOL-D) nasıl düşürürsünüz?” (1) Enis Tütüncü Eski CHP MYK üyesi          Bu hükümetten desteğini çeken CHP Genel Başkanı Sn Deniz Baykal meclis konuşmasında; “batan dört banka ve Türkbank ihalesine zamanın Başbakanının fesat karıştırdığını ve Fethullah Gülen Cemaatinin Devleti ele geçirmeye başladığını, Devletin her kademesine sızdığını” söylemiştir. Ayrıca “DGM Başsavcısı Sn Nuh Mete Yüksel’in Fethullah Gülen hakkında dava açma çalışmalarının Hükümet tarafından engellendiğini” söylemiştir. Bu gerekçelerle ANASOL-D hükümetine dışardan desteğini çekerek hükümeti düşürmüştür. 
 Hemen ardından 18 Nisan 1999 yılında yapılan genel seçimlerde CHP barajı aşamayarak meclis dışında kalmıştır. 
O zamanki CHP ve Sn Deniz Baykal’ın suçu iktidarda olan güçlerin Devleti soyduklarını ve bu günkü FETÖ’nün devleti ele geçirmesini söylemesidir. Nitekim bu gün anlıyoruz ki 24 tane banka soyulacak, Terörist Apo verilip FETÖ ABD’ye kaçırılması planı uygulanmış. 
Ve Sn Deniz Baykal bu tavrının bedelini 10 Mayıs 2010 yılında kaset komplosu sonucu CHP Genel Başkanlığından istifa ederek ödedi.
10 Mayıs 2010 Sn Deniz Baykal’a yapılan kaset komplosu; 1997 ile başlayıp 1998, 1999, 2000, 2001 ekonomik krizine kadar devam eden soygun yağma ve Devleti ele geçirme süreci, 10 Mayıs 2010 yılında CHP’nin rehin alınması ile farklı boyut kazandı. (2) Fatih Değirmenci Yüksek lisans tezi,
CHP’nin rehin alınması; 17-25 aralık 2013 yargı darbesi ile başlayıp 15 Temmuz 2016 FETO darbe girişimi ile devam eden süreçten anlaşıldı ki, Türkiye Cumhuriyetine diz çöktürme ve fiili işgal palanıydı.  
 Böylesi bir iç ve dış tehdit karşısında Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma angajmanlarını gözden geçirmeye başladı. 2014 ocak ayında yapılan Milli Güvenlik Kurulu Toplantısında Fetö Cemaati terör örgütü sayılarak yeni önlemler alındı nisan 2014 tarihinde kanunlaştırıldı. Bu tarih itibari ile Devlet kendi içini temizlemeye başladı. 
Devlet zamanında refleks geliştirerek savunma ve güvenlik konseptinde yeni stratejiler uygulamaya başladı. Öncelikle TSK’nın ihtiyaçlarına yönelik yeni yatırımlar yapılarak Ordumuzun silah ve mühimmat ihtiyaçları yerli ve milli olarak temin edilmesi esas alındı. 
 Milli Savunma bakımından ve özellikle savunma sanayisi açısından Aselsan, MKEK, TAİ gibi kuruluşlar yanında özel sektörün savunma sanayinde tank imalatından zırhlı araç imalatına kadar, hatta İHA ve SİHA alanlarında müthiş atılımlar gerçekleştirdi. 
TSK’nın bütün ihtiyaçlarında yerlilik oranı yüzde 70 civarına yükseldi. On yıl önce mermi yapamıyorduk.  
Enis Tütüncü Eski CHP MYK üyesi https://www.facebook.com/notes/
       2 - Fatih Değirmenci Yüksek lisans tezi, 18 nisan 1999 genel seçimleri ve cumhuriyet halk     partisi’nin siyasal iletişim stratejileri...

 

 
Etiketler: Cumhur, ittifakı, ve, Millet, İttifakı, , , , , ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
09 Temmuz 2019
2019 Okunma.
04 Temmuz 2019
SOSYAL MEDYA VE EDEP
2225 Okunma.
01 Temmuz 2019
CHP’NİN PRANGASI VE İSTANBUL SINAVI
1645 Okunma.
27 Haziran 2019
HANGİ AK PARTİ
1210 Okunma.
24 Haziran 2019
VE İSTANBUL SEÇİMİNİ YAPTI
2007 Okunma.
20 Haziran 2019
AKDENİZ’İ KIRMIZIYA BOYAYACAKLAR
2020 Okunma.
17 Haziran 2019
SOSYAL SORUMLULUK
3608 Okunma.
13 Haziran 2019
PARALEL PARTİ YAPILANMASI
1386 Okunma.
10 Haziran 2019
SİYASİ PARTİLER ENDİŞE VERİCİ
1347 Okunma.
07 Haziran 2019
AK PARTİ GENEL MERKEZİNE
1643 Okunma.
02 Haziran 2019
GALASARAY UEFA ŞAMPİYONASINDA HAKEMLERİDE YENEREK ŞAMPİYON OLDU
749 Okunma.
30 Mayıs 2019
KONUŞUYORMUSUNUZ YOKSA GÜRÜLTÜ MÜ ÇIKARIYORSUNUZ?
1246 Okunma.
27 Mayıs 2019
SAĞDUYUDAN İKTİDARA VE MUHALEFETE UYARI
1174 Okunma.
23 Mayıs 2019
İTİLAF VE İTTİFAK DEVLETLERİ ÇOK PARTİLİ KOALİSYON BEKLİYOR
1186 Okunma.
20 Mayıs 2019
TÜRKİYENİN ÇİVİSİ
1421 Okunma.
16 Mayıs 2019
SORU ŞU
823 Okunma.
13 Mayıs 2019
DÜNYANIN ÇİVİSİ
1013 Okunma.
09 Mayıs 2019
ERGUVAN ŞEHRİ İSTANBUL’DA SEÇİM VE ORGANİZE İŞLER
900 Okunma.
06 Mayıs 2019
Venezuela ve Sudan
833 Okunma.
02 Mayıs 2019
BU BİR KOMPLO TEORİSİ DEĞİLDİR!
980 Okunma.
30 Nisan 2019
GLOBAL ANARŞİZM
717 Okunma.
25 Nisan 2019
“El öğüt verir ama ekmek vermez”
1154 Okunma.
23 Nisan 2019
HEDEFTEKİ TÜRKİYE
703 Okunma.
18 Nisan 2019
Sigara İçmek Yada İçmemek
1093 Okunma.
15 Nisan 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-10
684 Okunma.
11 Nisan 2019
İstanbul’un Gizemli Erguvan Mevsimi
1033 Okunma.
08 Nisan 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-9
573 Okunma.
04 Nisan 2019
CHP’NİN YİRMİ YILI
685 Okunma.
01 Nisan 2019
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
824 Okunma.
28 Mart 2019
“UYAN EY GÖZLERİM GAFLETTEN UYAN”
1178 Okunma.
22 Mart 2019
ZONGULDAK’A BİR BABAYİĞİT LAZIM
834 Okunma.
21 Mart 2019
YENİ BİR DÜNYA KURULUR VE TÜRKİYE DE BU DÜNYADA YERİNİ BULUR
716 Okunma.
18 Mart 2019
ZONGULDAK’TA SEÇİM VAR
835 Okunma.
14 Mart 2019
DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKMÜ?
637 Okunma.
11 Mart 2019
SOSYAL DEMOKRATLIĞIN TEORİK TEMELİ
754 Okunma.
07 Mart 2019
MARJİNAL SİYASET
807 Okunma.
04 Mart 2019
MERKEZİYETÇİ HİYARARŞI KOLAYCILIĞI
826 Okunma.
28 Şubat 2019
ABD-AVRUPA ULUSLARARASI ANLAŞMALARI ASKIYA ALDI
633 Okunma.
25 Şubat 2019
YENGEÇ SENDROMU
1345 Okunma.
21 Şubat 2019
EVRENSEL TABİ HUKUK
866 Okunma.
18 Şubat 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-8
631 Okunma.
14 Şubat 2019
BU ÇÖPLÜKTEN GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK ÇIKMAZ
858 Okunma.
10 Şubat 2019
BELEDİYECİLİĞİN ŞİFRELERİ
900 Okunma.
07 Şubat 2019
SÜRÜ PSİKOLOJİSİ
868 Okunma.
04 Şubat 2019
İNSANIN YAPISI VE İBADET-2
882 Okunma.
31 Ocak 2019
METAMORFOZ
953 Okunma.
24 Ocak 2019
İNSANIN YAPISI VE İBADET-1
916 Okunma.
21 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-7
744 Okunma.
17 Ocak 2019
MANEVİ DENGESİ BOZUK PARTİLİ PROFİLİ
779 Okunma.
13 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-6 Dr. Hikmet Kıvılcımlı özel
951 Okunma.
10 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda sosyalizm-5
808 Okunma.
07 Ocak 2019
HALK DALKAVUK’LUĞU
962 Okunma.
03 Ocak 2019
AHLAK VE DİN
874 Okunma.
27 Aralık 2018
Anadolu ve Kafkaslarda sosyalizm 4
931 Okunma.
23 Aralık 2018
ABD'nın Kısa Kanlı Soykırım Tarihi...
1128 Okunma.
20 Aralık 2018
DOLAR SİLAHI
744 Okunma.
13 Aralık 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-3
959 Okunma.
10 Aralık 2018
“YANDAŞ”
886 Okunma.
06 Aralık 2018
AK PARTİ DR. ÖMER SELİM ALAN DEDİ
1175 Okunma.
29 Kasım 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-2
891 Okunma.
22 Kasım 2018
Zonguldak ve Türkiye Taşkömürü Kurumu
1200 Okunma.
19 Kasım 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-1
918 Okunma.
15 Kasım 2018
KUVVETLER AYRILIĞI VE ADİL DEVLET
877 Okunma.
08 Kasım 2018
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Kırmızıçizgileri
1022 Okunma.
05 Kasım 2018
Sultan Galiyev ve Mustafa Suphi neden öldürüldü?
1031 Okunma.
01 Kasım 2018
CUMHURİYET VE MİLLİ KURUMLAR
995 Okunma.
25 Ekim 2018
MİLLİ MEVZULAR VE POLİTİKA
1001 Okunma.
18 Ekim 2018
TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR
1223 Okunma.
14 Ekim 2018
TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İDDİASI
956 Okunma.
11 Ekim 2018
GEÇMİŞ GERİDE DERS ÖNÜMÜZDE
1207 Okunma.
04 Ekim 2018
ŞERAFETTİN NAS’IN BİTMEYEN MÜCADELESİ
1078 Okunma.
01 Ekim 2018
FİNANSMAN MALİYETİ VE FİYAT ARTIŞI, İÇ PİYASALAR;
1065 Okunma.
27 Eylül 2018
BM’NİN 73.GENEL KURULU VE ABD’NİN ÇÖKÜŞÜ
912 Okunma.
20 Eylül 2018
DEMİRPARK AVM (67BURDA) VE 3. HAVA ALANI
1069 Okunma.
13 Eylül 2018
İNSAN OLMA SANATI VE DEVLET İŞLERİ
882 Okunma.
06 Eylül 2018
Modern yaşamın sebep sonuç çıkmazı
1047 Okunma.
03 Eylül 2018
DARBELER VE EKONOMİK KRİZLER
966 Okunma.
30 Ağustos 2018
TRUMAN DOKTİRİNİ, MARŞHALL YARDIMI VE BAĞIMSIZLIK
1289 Okunma.
16 Ağustos 2018
14 AĞUSTOS 2018 AK PARTİ’NİN 17. YAŞ GÜNÜ
1322 Okunma.
08 Ağustos 2018
AMERİKA BİRLEŞİK ŞİRKETLER DEVLETİ
1614 Okunma.
03 Ağustos 2018
BARDAĞI TAŞIRAN BRICS ZİRVESİ
920 Okunma.
26 Temmuz 2018
ENDİŞELENİN STRATEJİK ORTAKLAR
936 Okunma.
19 Temmuz 2018
SİYASET VE ALGI YÖNETİMİ
1224 Okunma.
12 Temmuz 2018
TÜRK SOLU SORUNSALI
1249 Okunma.
05 Temmuz 2018
DÜNYANIN SON 200 YILI VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ
1415 Okunma.
28 Haziran 2018
SEÇİM ATMOSFERİ
1458 Okunma.
21 Haziran 2018
DERİN OLAN KUYU DEĞİL, KISA OLAN İPTİR
1570 Okunma.
07 Haziran 2018
PARAN KADAR KONUŞ
1352 Okunma.
25 Mayıs 2018
Sultan Galiyev ve Turan
1146 Okunma.
24 Mayıs 2018
Sultan Galiyev ve Turan
996 Okunma.
10 Mayıs 2018
24 HAZİRAN 2018 SEÇİMLERİNDEN SONRA
1901 Okunma.
03 Mayıs 2018
Dünya sahnesinde Türkiye
1072 Okunma.
26 Nisan 2018
Bağımsız ve Milli Egemenliğine sahip olmak üzerine
1445 Okunma.
19 Nisan 2018
Gündem seçim
2357 Okunma.
12 Nisan 2018
Beslenme ve Alışkanlıkları;
2757 Okunma.
05 Nisan 2018
Bir Ülke tasavvur ediniz ki;
2313 Okunma.
29 Mart 2018
Üçüncü Yol-üçüncü göz
2117 Okunma.
22 Mart 2018
Georges Politzer’den Sonra;
2046 Okunma.
15 Mart 2018
MESELE PETROL ENERJİ KORİDORU DEĞİL
1419 Okunma.
08 Mart 2018
GELENEKSEL DÜĞÜNLER VE EKMEĞİN TADI
1595 Okunma.
01 Mart 2018
İSTİLA – KATLİAM – YAĞMA GÖRÜN
2407 Okunma.
22 Şubat 2018
YANLIŞ BİLDİKLERİMİZ VE TERÖR
1897 Okunma.
15 Şubat 2018
Bütün Yollar Ortadoğu’ya çıkıyor
2132 Okunma.
08 Şubat 2018
Köprü meselesi ve kozlu kavşağı
2161 Okunma.
01 Şubat 2018
Birleşmiş Milletler ve Zonguldak
1571 Okunma.
25 Ocak 2018
Başarılı olmak yerine, başarılıyı dibe çekmek
1500 Okunma.
18 Ocak 2018
Yağmalanmış Ülkeler
2332 Okunma.
11 Ocak 2018
Hasta Partiler, Hastalıklı Partililer
1278 Okunma.
05 Ocak 2018
Hafıza Kaybı
1719 Okunma.
28 Aralık 2017
Üçüncü Dünya Halkları
1519 Okunma.
24 Aralık 2017
İnsan Ne Kurttur, Nede Kuzu
1260 Okunma.
14 Aralık 2017
İNSAN İÇİN DEVLET
1542 Okunma.
07 Aralık 2017
DEVLET VE İNSAN
1262 Okunma.
30 Kasım 2017
İŞLETME VE MALİYET
1515 Okunma.
23 Kasım 2017
İŞ KUR, KOSGEB, BAKKA
1703 Okunma.
16 Kasım 2017
AMERİKAN RÜYASININ KABUSLARI
1595 Okunma.
09 Kasım 2017
NE OLACAK BU TTK
1507 Okunma.
02 Kasım 2017
GÜNÜN KONUSU TTK
1890 Okunma.
26 Ekim 2017
TTK’YI KURTARMA PLANI
1991 Okunma.
19 Ekim 2017
DEVLET VE DEMOKRASİ
1763 Okunma.
12 Ekim 2017
DALDAN DALA
2081 Okunma.
06 Ekim 2017
KIŞLIKLAR HAZIRLAYIN
1446 Okunma.
28 Eylül 2017
ELEŞTİRİLMEK
1664 Okunma.
22 Eylül 2017
PARTİLER VE TEŞKİLATLARI
2235 Okunma.
15 Eylül 2017
SİYASETİN FİNANSMANI
2228 Okunma.
08 Eylül 2017
Bu yazıyı 2013 Mayıs’ta yazmıştım!..
1483 Okunma.
25 Ağustos 2017
DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİ VE ÇÜRÜME
1801 Okunma.
18 Ağustos 2017
HİZMETKAR VE MİLLİ (YERLİ) OLMAK
1553 Okunma.
10 Ağustos 2017
Benim seçilmediğim yer batsın!
2053 Okunma.
02 Ağustos 2017
SOSYAL MEDYANIN YAN ETKİLERİ
1615 Okunma.
25 Temmuz 2017
GENEL KURUL GELENEĞİ
1707 Okunma.
18 Temmuz 2017
DEMOKRASİNİN FİDANLIĞI DERNEKLER
1566 Okunma.
10 Temmuz 2017
EMEKLİ MAAŞLARI
1912 Okunma.
Haber Yazılımı