google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Yazı Detayı
20 Eylül 2018 - Perşembe 20:20 Bu yazı 1042 kez okundu
 
DEMİRPARK AVM (67BURDA) VE 3. HAVA ALANI
Recep ALKAN
 
 

  Siyaset zor iştir, hele siyaset yoluyla Devletin yüksek makamlarında, en baştaki yönetici olunca, öyle her istediğin gibi kafan estiği gibi veya gönlünün istediği gibi davranamazsın. 
 Ya ne yapmak zorundasın? Türkiye Cumhuriyetinin güvenliğini, 81 milyon vatandaşın yani 15 milyon ailenin can ve mal güvenliğini, yaşama, barınma inanma, inandığını yaşama ve yayma, beden bütünlüğü, sağlıklı yaşama ve beslenme gibi temel haklarını güvence altında tutacaksın. Uluslararası ilişkilerde Devletin uzun vadeli çıkarlarını en önemlisi onurunu asla alçaklara uğratmayacaksın. 
 Öyle Ana muhalefet Partisi Başkanı gibi, halkı alenen isyana teşvik amacıyla sokağa davet edemezsin. Üstelik bu anayasal suçtur. 
          Mustafa Balbay gibi; Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarıyken “Genç subaylar rahatsız” başlıklı köşe yasıyla, Ulusal borsayı manipülasyon amacıyla birileri tarafından hesabına yatırılan 90 bin dolar karşılığında 2006 yılında devleti 5.7 milyar dolar zarara uğratmayacaksın. Sonra CHP den milletvekili olup Atatürkçü kesilmeyeceksin.
 Eski televizyoncu yazar ve Cumhuriyet mitingleri kahramanı Tuncay Özkan gibi Cumhuriyet Mitinglerinde vatanseverlik, Atatürkçülük tam bağımsız Türkiye nutukları atıp 2018 yılında CHP milletvekili sıfatıyla “ABD bizi işgal edecek bizde uyacağız. Güneşli günler bizi bekliyor” diyemezsin. 
Öyle kafan estiğinde; PKK teröristlerinin siyasi kanadı HDP yani legal PKK, YPG vs ile kol kola seçim işbirliği yapıp, ABD’ni 5 bin tır silahı bu terör örgütüne verirken gık demeyeceksin, CHP Milletvekili Eren Erdem bir başka CHP Milletvekili olan (şu an hapiste) aldığı belgeleri John Dündar eliyle “Türkiye teröristlere silah veriyor” diye iki MİT Tır’ını ABD’ye şikayet edemezsin. 
Önce; sadece kendin için değil, içinde yaşadığın toplum için duyarlı ve alakalı olacaksın. Sosyal sorumluluk heyecanın yüksek; Vatan, Millet ve milli tarih bilincin yerinde, Milli ve Manevi ortak değerleri içselleştirmiş, geldiğin yeri ve ecdadını iyi bileceksin. Siyaset meslek değildir. Ekmek kapısı köşe dönme yolu hiç değildir olmamalıdır.
Siyaset bir yönetim bilimi, yönetişim bilimidir. 
 Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde, Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında, 81 milyon vatandaşın Millet ve Devlet olma onur ve şerefini iliklerine kadar hmiş, Ülkesi ve Milleti için her türlü fedakarlığı göze alabileceksin. 
 Ülkemizin, Devletimizin, Milletimizin üstünde yaşadığı Dünyayı paylaştığı devletler karşısında kendi geleceğini ve istikbalini koruyup geliştirebilmesi, öteki Devletlerarasında kendi güvenliğini koruyabilmesi için, Dünya sahnesinde başka Ülkelerin uyguladığı taktiklerin daha mükemmelini geliştirmek ve uygulamak zorundadır. 
 Devlet olarak; Dünyanın gidişatını iyi okuyup, gelişmelerin ve değişimlerin hep beş adım önünde olmak zorundadır. 
Dünya sahnesinde son yıllarda; konvansiyonel savaş yerine, ticaret ve para savaşları ile siber savaşlar öne çıktı. 
 Değişen Bloklar veya Devletlerarası ilişki stratejileri karşısında Türkiye Cumhuriyeti gidişatın en az beş adım önünde yürümek amacıyla strateji ve programlar geliştirme peşindedir. Bu bağlamda Ülkemizde; son yıllarda, alışık olmadığımız kalkınma sanayileşme veya ekonomik atılımlar geliştirmeye çalışmaktadır. 
 Dünya sahnesinde kurulu bulunan masanın etrafında sandalyene sahip olamazsan ve koruyamazsan, öteki devletler tepişirken arada ezilip gidersin. 
Özellikle stratejik açısından; 3.Hava limanı, 3.Köprü, Demir ipek yolu, Kanal İstanbul, Devlet ulaşım ağını modernize etme çabaları Ülkemizin geleceğini belirleyecek taktik ve stratejik hamlelerdir. 
 Bu projeler iç siyasi kaygılara kurban edilemeyecek kadar ulusal öneme sahiptir. Ama maalesef ülkemizde sığ siyaset erbabı bazı çevreler bu milli hamleleri kişiselleştirerek iktidar partisinin kendi meselesi sanıyorlar. 
Devletin yönetiminde 80 milyon vatandaştan herhangi biri ve onun etrafındaki bir parti olabilir. Ve onların kendi nevi şahsına mahsus fikriyatı da olabilir, ama Devletin de nevi şahsına münhasır olmazsa olmazları vardır. Bunlar asla kişilere veya guruplara göre değişmez değişemez. 
Yani; 3.Hava limanı, 3.Köprü, Demir ipek yolu, Kanal İstanbul, Devlet ulaşım ağını modernize etme çabaları bu Ülkenin, yeni Dünya gidişatı için zarurettir. Üstelik Ülkemizde yapılan atılımlar karşısında batılı devletler hiç gizlemeden açıkça engelleme iç huzurumuzu bozup kaos çıkarmaya çalıştıklarının halk bilincindedir. 
Bu Ülkenin vatandaşı olup; siyasi parti olarak, Ülkenin kendi geleceğini güvenliğini bağımsızlığını ve egemenliğin güvende tutmak için geliştirdiği stratejik adımlardan olan, 3.Hava limanı, 3.Köprü, Demir ipek yolu, Kanal İstanbul, Devlet ulaşım ağını modernize etme çalışmalarını engellemeye çalışan batılı ülkelerle aynı safta nasıl olabilirsiniz?
Ülke genelinde bunlar olup giderken İlimizde de aynı tabiiyete dahil insanlar vaktiyle Demir park AVM’nin yapılmaması için çeşitli eylemler girişimlerde bulundular
Göze gözüken bir tek Demir madencilik şirketinin ‘Demir park AVM’ hariç. O yatırımı da engellemek için yapılmadık çevrilmedik entrika kalmadı bildiğim kadarıyla. Demir Madencilik sahibi Erdoğan Demir’i bir toplantı esnasında, “Zonguldak’ta kazandım Zonguldak’a harcayacağım, Zonguldak’a yatırım yapacağım” dediğini biliyorum. Ama engelleyemediler ve şimdi herkesten fazla kendileri orda çalışıyorlar. Belki de gizli gizli içlerinden Demir Madencilik şirketine teşekkür ediyorlardır.
Eski Lavvuar binasını yıkıp şehir merkezinin genişlemesi amacını engellediler ellerinde kalan lavvuar tesislerinden kalan üç tane tipsiz kuleyi tarihi eser ilan ettiler. 
 Alın işte Zonguldak’a 13 yıl kaybettirdiniz. Lavvuar alanı size bakıyor siz lavvuar alanına. Üç dönedir Belediye CHP de. Lavvuar alanı da kucağınızda. 
 O zaman; Zonguldak’taki meslek odaları, akademik eğitim almış bilim insanları, Kamu yararına işlevsel olan STK’lar ne iş yaparlar. 
 Adama sormazlar mı? Zonguldak’ın orta yerindeki Lavvuar alanı ne işe yarıyor? Diye. Ondan da önemlisi Zonguldak’ın içinde boydan boya uzanmış köprü neye köprülük yapıyor. Altından deniz veya ırmak mı geçiyor? Yoksa altındaki dükkânlara çatı görevi mi? Yapıyor.
 Bu köprü ne hizmet üstlenmiş bunu kimden öğrenebiliriz?
 Ekonomik ömrünü doldurduğunu ve artık her an tepemize göçebileceğini duyduk. Zonguldak merkez çarşı içinin fiziki durumuna şöyle drone ile yukardan bakılınca hiçbir işlevselliği kalmamış bu köprünün. Kozlu kavşağı ve ortasından geçen demir yolu, günümüz inşat teknolojileri penceresinden bakınca, insanın bu Zonguldak’ta Bir İnşaat Mühendisi, Mimar, Şehir Planlamacısı yok mu? diyesi geliyor.
Oturup; “iğnenin ucunda kaç üç harfli durabilir” tartışması yapacağınıza Zonguldak’ın acınası trafik sorununa çözümü konuşun. 
Çatı olmaktan başka bir işlevselliği kalmaya bu köprüyü “tarihi eser” mi saydınız yoksa?
 En fazla beş günde çark gibi çıkabilecek Kozlu kavşağı ile vakit geçirin işte böyle, kay ay oldu başlayalı?
 Bilmiyorum ne olacak bu CHP nin hali. Ya işiniz gücünüz takoz olmak gibi bir izlenim veriyorsunuz kamuoyuna. Artık laiklik Cumhuriyet elden gidiyor da işe yaramıyor. 
 Üçüncü köprüyü, Marmaray’ı, Üçüncü hava limanını durduramadınız. Kanal İstanbul yakında başlıyor. 
 Birde üstüne üstlük; Devlet bu günlerde 1909 yılından beri hiç bu kadar yek vücut olmadı. Tüm kurum ve kuruluşları ile hatta üstelik yerelde kamu yöneticileri (Valiler emniyet Müdürleri) hiç bu kadar Devletin ve milletin ali menfaatleri çevresinde canla başla işe sarılmamışlardı. 
Bakın Üçüncü Hava Limanı konusunda çok kötü açığa düştünüz.
Deneyimli Gazeteci FATİH ALTAYLI ne diyor.

BU İSYAN NORMAL DEĞİL
FATİH ALTAYLI
HABETÜRK GAZETESİ
16.09.2018 - 00:48 
Yanlış hatırlamıyorsam “Yeni havalimanında” temel atma töreni 2014 yılının Haziran ayında yapılmıştı. 
Yani tam 4 yıl, üç ay önce. 
Yüklenici firmalar, insanüstü bir çaba ve akılalmaz bir süratle işe giriştiler. 
Dev inşaat inanılmaz bir hızla ilerledi. 
Dev şantiye alanı tüm giriş çıkışlara kapatılmıştı ve inşaat ilerledikçe havalimanı inşaatını sürdüren firma zaman zaman basın kuruluşlarını davet ederek inşaattaki ilerlemeleri, gelinen aşamayı kamuoyuyla paylaşıyordu. 
Proje görülmedik bir ivmeyle tamamlanma aşamasına geldi. 
Hiçbir sorun görülmüyordu. 
Şantiye tıkır tıkır işliyordu. 
Arada iş kazaları ile ilgili haberler geliyordu ama bunlar somutlaştırılamıyordu. 
Ve 4 yıl sessiz sedasız ve sorunsuz süren inşaatta, ilk kez iki gün önce olumsuzluklar kamuoyuna yansımaya başladı. 
Açılışa 5 hafta gibi kısa bir süre kala, işler neredeyse tamamlanma aşamasına gelmişken, önümüzdeki hafta burada bir Teknoloji Festivali başlayacakken ve 29 Ekim günü resmi açılış yapılacakken. 
Ardından da THY tarihin en büyük taşınma operasyonunu gerçekleştirecekken Yeni Havalimanı inşaatında kıyamet koptu. 
4 yıl 3 aydır gıkını çıkarmadan çalışan işçiler, açılışa 5 hafta kala “Ayaklandılar” 
Hem de sudan bir sebeplerden. 
Açıklanan ilk neden işçileri şantiye alanına taşıyacak otobüslerin gecikmesi ve yetersiz olması nedeniyle işçilerin yağmur altında beklemesiydi. 
Ardından bir başka gerekçe daha ortaya çıktı. 
İşçilerin kaldıkları yatakhanelerin koşulları iyi değildi. 
4 yıl üç aydır o koşullara itiraz etmeyen işçilerin, bitime 5 hafta kala, inşaatın yüzde 98’i tamamlanmışken koşulları beğenmeyip ayaklanması doğrusu bana çok mantıklı gelmiyor. 
“4 yıl dayandık 5 hafta daha idare ederiz” demeleri daha makul bir insan tavrıyken, coplanma, gözaltına alınma, tazminatsız kapının önüne koyulma gibi riskleri bu kadar kısa bir süre için göze almaları son derece mantıksız görünüyor. 
Kimse bana “Bıçak kemiğe dayanmıştır” demesin. Bıçağın geri çıkmasına bu kadar kısa zaman kala kimse kolunu kestirmez. 
4 yıldır kimsenin giremediği şantiye alanının HDP’li milletvekilleri dahil bir sürü kişinin yol geçen hanına aniden dönmesi de mantıklı değil. 
4 yıl 3 aydır tek kelime etmeyen sendikaların birdenbire aslan kesilmesi de!
Yeni Havalimanı inşaatında bitime bu kadar kısa süre kala bir şeyler oluyor. 
Hayırdır inşallah!
Bu isyan normal değil
FATİH ALTAYLI
HABETÜRK GAZETESİ
16.09.2018 - 00:48 

 
Etiketler: DEMİRPARK, AVM, (67BURDA), VE, 3., HAVA, ALANI, , , , , ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
09 Temmuz 2019
1965 Okunma.
04 Temmuz 2019
SOSYAL MEDYA VE EDEP
2076 Okunma.
01 Temmuz 2019
CHP’NİN PRANGASI VE İSTANBUL SINAVI
1603 Okunma.
27 Haziran 2019
HANGİ AK PARTİ
1182 Okunma.
24 Haziran 2019
VE İSTANBUL SEÇİMİNİ YAPTI
1986 Okunma.
20 Haziran 2019
AKDENİZ’İ KIRMIZIYA BOYAYACAKLAR
1988 Okunma.
17 Haziran 2019
SOSYAL SORUMLULUK
3586 Okunma.
13 Haziran 2019
PARALEL PARTİ YAPILANMASI
1361 Okunma.
10 Haziran 2019
SİYASİ PARTİLER ENDİŞE VERİCİ
1319 Okunma.
07 Haziran 2019
AK PARTİ GENEL MERKEZİNE
1608 Okunma.
02 Haziran 2019
GALASARAY UEFA ŞAMPİYONASINDA HAKEMLERİDE YENEREK ŞAMPİYON OLDU
723 Okunma.
30 Mayıs 2019
KONUŞUYORMUSUNUZ YOKSA GÜRÜLTÜ MÜ ÇIKARIYORSUNUZ?
1210 Okunma.
27 Mayıs 2019
SAĞDUYUDAN İKTİDARA VE MUHALEFETE UYARI
1144 Okunma.
23 Mayıs 2019
İTİLAF VE İTTİFAK DEVLETLERİ ÇOK PARTİLİ KOALİSYON BEKLİYOR
1123 Okunma.
20 Mayıs 2019
TÜRKİYENİN ÇİVİSİ
1393 Okunma.
16 Mayıs 2019
SORU ŞU
782 Okunma.
13 Mayıs 2019
DÜNYANIN ÇİVİSİ
900 Okunma.
09 Mayıs 2019
ERGUVAN ŞEHRİ İSTANBUL’DA SEÇİM VE ORGANİZE İŞLER
872 Okunma.
06 Mayıs 2019
Venezuela ve Sudan
803 Okunma.
02 Mayıs 2019
BU BİR KOMPLO TEORİSİ DEĞİLDİR!
929 Okunma.
30 Nisan 2019
GLOBAL ANARŞİZM
699 Okunma.
25 Nisan 2019
“El öğüt verir ama ekmek vermez”
1128 Okunma.
23 Nisan 2019
HEDEFTEKİ TÜRKİYE
637 Okunma.
18 Nisan 2019
Sigara İçmek Yada İçmemek
1054 Okunma.
15 Nisan 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-10
659 Okunma.
11 Nisan 2019
İstanbul’un Gizemli Erguvan Mevsimi
1006 Okunma.
08 Nisan 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-9
549 Okunma.
04 Nisan 2019
CHP’NİN YİRMİ YILI
668 Okunma.
01 Nisan 2019
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
798 Okunma.
28 Mart 2019
“UYAN EY GÖZLERİM GAFLETTEN UYAN”
1128 Okunma.
22 Mart 2019
ZONGULDAK’A BİR BABAYİĞİT LAZIM
808 Okunma.
21 Mart 2019
YENİ BİR DÜNYA KURULUR VE TÜRKİYE DE BU DÜNYADA YERİNİ BULUR
696 Okunma.
18 Mart 2019
ZONGULDAK’TA SEÇİM VAR
813 Okunma.
14 Mart 2019
DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKMÜ?
598 Okunma.
11 Mart 2019
SOSYAL DEMOKRATLIĞIN TEORİK TEMELİ
725 Okunma.
07 Mart 2019
MARJİNAL SİYASET
779 Okunma.
04 Mart 2019
MERKEZİYETÇİ HİYARARŞI KOLAYCILIĞI
803 Okunma.
28 Şubat 2019
ABD-AVRUPA ULUSLARARASI ANLAŞMALARI ASKIYA ALDI
600 Okunma.
25 Şubat 2019
YENGEÇ SENDROMU
1319 Okunma.
21 Şubat 2019
EVRENSEL TABİ HUKUK
836 Okunma.
18 Şubat 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-8
598 Okunma.
14 Şubat 2019
BU ÇÖPLÜKTEN GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK ÇIKMAZ
838 Okunma.
10 Şubat 2019
BELEDİYECİLİĞİN ŞİFRELERİ
877 Okunma.
07 Şubat 2019
SÜRÜ PSİKOLOJİSİ
849 Okunma.
04 Şubat 2019
İNSANIN YAPISI VE İBADET-2
862 Okunma.
31 Ocak 2019
METAMORFOZ
935 Okunma.
24 Ocak 2019
İNSANIN YAPISI VE İBADET-1
899 Okunma.
21 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-7
725 Okunma.
17 Ocak 2019
MANEVİ DENGESİ BOZUK PARTİLİ PROFİLİ
759 Okunma.
13 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-6 Dr. Hikmet Kıvılcımlı özel
917 Okunma.
10 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda sosyalizm-5
784 Okunma.
07 Ocak 2019
HALK DALKAVUK’LUĞU
927 Okunma.
03 Ocak 2019
AHLAK VE DİN
853 Okunma.
27 Aralık 2018
Anadolu ve Kafkaslarda sosyalizm 4
908 Okunma.
23 Aralık 2018
ABD'nın Kısa Kanlı Soykırım Tarihi...
1103 Okunma.
20 Aralık 2018
DOLAR SİLAHI
724 Okunma.
13 Aralık 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-3
937 Okunma.
10 Aralık 2018
“YANDAŞ”
864 Okunma.
06 Aralık 2018
AK PARTİ DR. ÖMER SELİM ALAN DEDİ
1154 Okunma.
29 Kasım 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-2
869 Okunma.
22 Kasım 2018
Zonguldak ve Türkiye Taşkömürü Kurumu
1130 Okunma.
19 Kasım 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-1
897 Okunma.
15 Kasım 2018
KUVVETLER AYRILIĞI VE ADİL DEVLET
850 Okunma.
08 Kasım 2018
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Kırmızıçizgileri
996 Okunma.
05 Kasım 2018
Sultan Galiyev ve Mustafa Suphi neden öldürüldü?
1005 Okunma.
01 Kasım 2018
CUMHURİYET VE MİLLİ KURUMLAR
947 Okunma.
25 Ekim 2018
MİLLİ MEVZULAR VE POLİTİKA
977 Okunma.
18 Ekim 2018
TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR
1197 Okunma.
14 Ekim 2018
TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İDDİASI
935 Okunma.
11 Ekim 2018
GEÇMİŞ GERİDE DERS ÖNÜMÜZDE
1175 Okunma.
04 Ekim 2018
ŞERAFETTİN NAS’IN BİTMEYEN MÜCADELESİ
1049 Okunma.
01 Ekim 2018
FİNANSMAN MALİYETİ VE FİYAT ARTIŞI, İÇ PİYASALAR;
1048 Okunma.
27 Eylül 2018
BM’NİN 73.GENEL KURULU VE ABD’NİN ÇÖKÜŞÜ
889 Okunma.
13 Eylül 2018
İNSAN OLMA SANATI VE DEVLET İŞLERİ
864 Okunma.
06 Eylül 2018
Modern yaşamın sebep sonuç çıkmazı
1025 Okunma.
03 Eylül 2018
DARBELER VE EKONOMİK KRİZLER
941 Okunma.
30 Ağustos 2018
TRUMAN DOKTİRİNİ, MARŞHALL YARDIMI VE BAĞIMSIZLIK
1186 Okunma.
16 Ağustos 2018
14 AĞUSTOS 2018 AK PARTİ’NİN 17. YAŞ GÜNÜ
1294 Okunma.
08 Ağustos 2018
AMERİKA BİRLEŞİK ŞİRKETLER DEVLETİ
1551 Okunma.
03 Ağustos 2018
BARDAĞI TAŞIRAN BRICS ZİRVESİ
899 Okunma.
26 Temmuz 2018
ENDİŞELENİN STRATEJİK ORTAKLAR
913 Okunma.
19 Temmuz 2018
SİYASET VE ALGI YÖNETİMİ
1194 Okunma.
12 Temmuz 2018
TÜRK SOLU SORUNSALI
1228 Okunma.
05 Temmuz 2018
DÜNYANIN SON 200 YILI VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ
1393 Okunma.
28 Haziran 2018
SEÇİM ATMOSFERİ
1436 Okunma.
21 Haziran 2018
DERİN OLAN KUYU DEĞİL, KISA OLAN İPTİR
1548 Okunma.
07 Haziran 2018
PARAN KADAR KONUŞ
1331 Okunma.
31 Mayıs 2018
Cumhur ittifakı ve Millet İttifakı
1195 Okunma.
25 Mayıs 2018
Sultan Galiyev ve Turan
1129 Okunma.
24 Mayıs 2018
Sultan Galiyev ve Turan
977 Okunma.
10 Mayıs 2018
24 HAZİRAN 2018 SEÇİMLERİNDEN SONRA
1882 Okunma.
03 Mayıs 2018
Dünya sahnesinde Türkiye
1054 Okunma.
26 Nisan 2018
Bağımsız ve Milli Egemenliğine sahip olmak üzerine
1418 Okunma.
19 Nisan 2018
Gündem seçim
2332 Okunma.
12 Nisan 2018
Beslenme ve Alışkanlıkları;
2734 Okunma.
05 Nisan 2018
Bir Ülke tasavvur ediniz ki;
2291 Okunma.
29 Mart 2018
Üçüncü Yol-üçüncü göz
2078 Okunma.
22 Mart 2018
Georges Politzer’den Sonra;
2026 Okunma.
15 Mart 2018
MESELE PETROL ENERJİ KORİDORU DEĞİL
1395 Okunma.
08 Mart 2018
GELENEKSEL DÜĞÜNLER VE EKMEĞİN TADI
1451 Okunma.
01 Mart 2018
İSTİLA – KATLİAM – YAĞMA GÖRÜN
2359 Okunma.
22 Şubat 2018
YANLIŞ BİLDİKLERİMİZ VE TERÖR
1873 Okunma.
15 Şubat 2018
Bütün Yollar Ortadoğu’ya çıkıyor
2095 Okunma.
08 Şubat 2018
Köprü meselesi ve kozlu kavşağı
2139 Okunma.
01 Şubat 2018
Birleşmiş Milletler ve Zonguldak
1553 Okunma.
25 Ocak 2018
Başarılı olmak yerine, başarılıyı dibe çekmek
1490 Okunma.
18 Ocak 2018
Yağmalanmış Ülkeler
2304 Okunma.
11 Ocak 2018
Hasta Partiler, Hastalıklı Partililer
1255 Okunma.
05 Ocak 2018
Hafıza Kaybı
1692 Okunma.
28 Aralık 2017
Üçüncü Dünya Halkları
1497 Okunma.
24 Aralık 2017
İnsan Ne Kurttur, Nede Kuzu
1249 Okunma.
14 Aralık 2017
İNSAN İÇİN DEVLET
1517 Okunma.
07 Aralık 2017
DEVLET VE İNSAN
1235 Okunma.
30 Kasım 2017
İŞLETME VE MALİYET
1496 Okunma.
23 Kasım 2017
İŞ KUR, KOSGEB, BAKKA
1664 Okunma.
16 Kasım 2017
AMERİKAN RÜYASININ KABUSLARI
1538 Okunma.
09 Kasım 2017
NE OLACAK BU TTK
1484 Okunma.
02 Kasım 2017
GÜNÜN KONUSU TTK
1861 Okunma.
26 Ekim 2017
TTK’YI KURTARMA PLANI
1962 Okunma.
19 Ekim 2017
DEVLET VE DEMOKRASİ
1734 Okunma.
12 Ekim 2017
DALDAN DALA
2011 Okunma.
06 Ekim 2017
KIŞLIKLAR HAZIRLAYIN
1426 Okunma.
28 Eylül 2017
ELEŞTİRİLMEK
1646 Okunma.
22 Eylül 2017
PARTİLER VE TEŞKİLATLARI
2210 Okunma.
15 Eylül 2017
SİYASETİN FİNANSMANI
2187 Okunma.
08 Eylül 2017
Bu yazıyı 2013 Mayıs’ta yazmıştım!..
1417 Okunma.
25 Ağustos 2017
DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİ VE ÇÜRÜME
1777 Okunma.
18 Ağustos 2017
HİZMETKAR VE MİLLİ (YERLİ) OLMAK
1518 Okunma.
10 Ağustos 2017
Benim seçilmediğim yer batsın!
2030 Okunma.
02 Ağustos 2017
SOSYAL MEDYANIN YAN ETKİLERİ
1587 Okunma.
25 Temmuz 2017
GENEL KURUL GELENEĞİ
1680 Okunma.
18 Temmuz 2017
DEMOKRASİNİN FİDANLIĞI DERNEKLER
1546 Okunma.
10 Temmuz 2017
EMEKLİ MAAŞLARI
1894 Okunma.
Haber Yazılımı