Yazı Detayı
20 Eylül 2018 - Perşembe 20:20 Bu yazı 810 kez okundu
 
DEMİRPARK AVM (67BURDA) VE 3. HAVA ALANI
Recep ALKAN
 
 

  Siyaset zor iştir, hele siyaset yoluyla Devletin yüksek makamlarında, en baştaki yönetici olunca, öyle her istediğin gibi kafan estiği gibi veya gönlünün istediği gibi davranamazsın. 
 Ya ne yapmak zorundasın? Türkiye Cumhuriyetinin güvenliğini, 81 milyon vatandaşın yani 15 milyon ailenin can ve mal güvenliğini, yaşama, barınma inanma, inandığını yaşama ve yayma, beden bütünlüğü, sağlıklı yaşama ve beslenme gibi temel haklarını güvence altında tutacaksın. Uluslararası ilişkilerde Devletin uzun vadeli çıkarlarını en önemlisi onurunu asla alçaklara uğratmayacaksın. 
 Öyle Ana muhalefet Partisi Başkanı gibi, halkı alenen isyana teşvik amacıyla sokağa davet edemezsin. Üstelik bu anayasal suçtur. 
          Mustafa Balbay gibi; Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarıyken “Genç subaylar rahatsız” başlıklı köşe yasıyla, Ulusal borsayı manipülasyon amacıyla birileri tarafından hesabına yatırılan 90 bin dolar karşılığında 2006 yılında devleti 5.7 milyar dolar zarara uğratmayacaksın. Sonra CHP den milletvekili olup Atatürkçü kesilmeyeceksin.
 Eski televizyoncu yazar ve Cumhuriyet mitingleri kahramanı Tuncay Özkan gibi Cumhuriyet Mitinglerinde vatanseverlik, Atatürkçülük tam bağımsız Türkiye nutukları atıp 2018 yılında CHP milletvekili sıfatıyla “ABD bizi işgal edecek bizde uyacağız. Güneşli günler bizi bekliyor” diyemezsin. 
Öyle kafan estiğinde; PKK teröristlerinin siyasi kanadı HDP yani legal PKK, YPG vs ile kol kola seçim işbirliği yapıp, ABD’ni 5 bin tır silahı bu terör örgütüne verirken gık demeyeceksin, CHP Milletvekili Eren Erdem bir başka CHP Milletvekili olan (şu an hapiste) aldığı belgeleri John Dündar eliyle “Türkiye teröristlere silah veriyor” diye iki MİT Tır’ını ABD’ye şikayet edemezsin. 
Önce; sadece kendin için değil, içinde yaşadığın toplum için duyarlı ve alakalı olacaksın. Sosyal sorumluluk heyecanın yüksek; Vatan, Millet ve milli tarih bilincin yerinde, Milli ve Manevi ortak değerleri içselleştirmiş, geldiğin yeri ve ecdadını iyi bileceksin. Siyaset meslek değildir. Ekmek kapısı köşe dönme yolu hiç değildir olmamalıdır.
Siyaset bir yönetim bilimi, yönetişim bilimidir. 
 Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde, Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında, 81 milyon vatandaşın Millet ve Devlet olma onur ve şerefini iliklerine kadar hmiş, Ülkesi ve Milleti için her türlü fedakarlığı göze alabileceksin. 
 Ülkemizin, Devletimizin, Milletimizin üstünde yaşadığı Dünyayı paylaştığı devletler karşısında kendi geleceğini ve istikbalini koruyup geliştirebilmesi, öteki Devletlerarasında kendi güvenliğini koruyabilmesi için, Dünya sahnesinde başka Ülkelerin uyguladığı taktiklerin daha mükemmelini geliştirmek ve uygulamak zorundadır. 
 Devlet olarak; Dünyanın gidişatını iyi okuyup, gelişmelerin ve değişimlerin hep beş adım önünde olmak zorundadır. 
Dünya sahnesinde son yıllarda; konvansiyonel savaş yerine, ticaret ve para savaşları ile siber savaşlar öne çıktı. 
 Değişen Bloklar veya Devletlerarası ilişki stratejileri karşısında Türkiye Cumhuriyeti gidişatın en az beş adım önünde yürümek amacıyla strateji ve programlar geliştirme peşindedir. Bu bağlamda Ülkemizde; son yıllarda, alışık olmadığımız kalkınma sanayileşme veya ekonomik atılımlar geliştirmeye çalışmaktadır. 
 Dünya sahnesinde kurulu bulunan masanın etrafında sandalyene sahip olamazsan ve koruyamazsan, öteki devletler tepişirken arada ezilip gidersin. 
Özellikle stratejik açısından; 3.Hava limanı, 3.Köprü, Demir ipek yolu, Kanal İstanbul, Devlet ulaşım ağını modernize etme çabaları Ülkemizin geleceğini belirleyecek taktik ve stratejik hamlelerdir. 
 Bu projeler iç siyasi kaygılara kurban edilemeyecek kadar ulusal öneme sahiptir. Ama maalesef ülkemizde sığ siyaset erbabı bazı çevreler bu milli hamleleri kişiselleştirerek iktidar partisinin kendi meselesi sanıyorlar. 
Devletin yönetiminde 80 milyon vatandaştan herhangi biri ve onun etrafındaki bir parti olabilir. Ve onların kendi nevi şahsına mahsus fikriyatı da olabilir, ama Devletin de nevi şahsına münhasır olmazsa olmazları vardır. Bunlar asla kişilere veya guruplara göre değişmez değişemez. 
Yani; 3.Hava limanı, 3.Köprü, Demir ipek yolu, Kanal İstanbul, Devlet ulaşım ağını modernize etme çabaları bu Ülkenin, yeni Dünya gidişatı için zarurettir. Üstelik Ülkemizde yapılan atılımlar karşısında batılı devletler hiç gizlemeden açıkça engelleme iç huzurumuzu bozup kaos çıkarmaya çalıştıklarının halk bilincindedir. 
Bu Ülkenin vatandaşı olup; siyasi parti olarak, Ülkenin kendi geleceğini güvenliğini bağımsızlığını ve egemenliğin güvende tutmak için geliştirdiği stratejik adımlardan olan, 3.Hava limanı, 3.Köprü, Demir ipek yolu, Kanal İstanbul, Devlet ulaşım ağını modernize etme çalışmalarını engellemeye çalışan batılı ülkelerle aynı safta nasıl olabilirsiniz?
Ülke genelinde bunlar olup giderken İlimizde de aynı tabiiyete dahil insanlar vaktiyle Demir park AVM’nin yapılmaması için çeşitli eylemler girişimlerde bulundular
Göze gözüken bir tek Demir madencilik şirketinin ‘Demir park AVM’ hariç. O yatırımı da engellemek için yapılmadık çevrilmedik entrika kalmadı bildiğim kadarıyla. Demir Madencilik sahibi Erdoğan Demir’i bir toplantı esnasında, “Zonguldak’ta kazandım Zonguldak’a harcayacağım, Zonguldak’a yatırım yapacağım” dediğini biliyorum. Ama engelleyemediler ve şimdi herkesten fazla kendileri orda çalışıyorlar. Belki de gizli gizli içlerinden Demir Madencilik şirketine teşekkür ediyorlardır.
Eski Lavvuar binasını yıkıp şehir merkezinin genişlemesi amacını engellediler ellerinde kalan lavvuar tesislerinden kalan üç tane tipsiz kuleyi tarihi eser ilan ettiler. 
 Alın işte Zonguldak’a 13 yıl kaybettirdiniz. Lavvuar alanı size bakıyor siz lavvuar alanına. Üç dönedir Belediye CHP de. Lavvuar alanı da kucağınızda. 
 O zaman; Zonguldak’taki meslek odaları, akademik eğitim almış bilim insanları, Kamu yararına işlevsel olan STK’lar ne iş yaparlar. 
 Adama sormazlar mı? Zonguldak’ın orta yerindeki Lavvuar alanı ne işe yarıyor? Diye. Ondan da önemlisi Zonguldak’ın içinde boydan boya uzanmış köprü neye köprülük yapıyor. Altından deniz veya ırmak mı geçiyor? Yoksa altındaki dükkânlara çatı görevi mi? Yapıyor.
 Bu köprü ne hizmet üstlenmiş bunu kimden öğrenebiliriz?
 Ekonomik ömrünü doldurduğunu ve artık her an tepemize göçebileceğini duyduk. Zonguldak merkez çarşı içinin fiziki durumuna şöyle drone ile yukardan bakılınca hiçbir işlevselliği kalmamış bu köprünün. Kozlu kavşağı ve ortasından geçen demir yolu, günümüz inşat teknolojileri penceresinden bakınca, insanın bu Zonguldak’ta Bir İnşaat Mühendisi, Mimar, Şehir Planlamacısı yok mu? diyesi geliyor.
Oturup; “iğnenin ucunda kaç üç harfli durabilir” tartışması yapacağınıza Zonguldak’ın acınası trafik sorununa çözümü konuşun. 
Çatı olmaktan başka bir işlevselliği kalmaya bu köprüyü “tarihi eser” mi saydınız yoksa?
 En fazla beş günde çark gibi çıkabilecek Kozlu kavşağı ile vakit geçirin işte böyle, kay ay oldu başlayalı?
 Bilmiyorum ne olacak bu CHP nin hali. Ya işiniz gücünüz takoz olmak gibi bir izlenim veriyorsunuz kamuoyuna. Artık laiklik Cumhuriyet elden gidiyor da işe yaramıyor. 
 Üçüncü köprüyü, Marmaray’ı, Üçüncü hava limanını durduramadınız. Kanal İstanbul yakında başlıyor. 
 Birde üstüne üstlük; Devlet bu günlerde 1909 yılından beri hiç bu kadar yek vücut olmadı. Tüm kurum ve kuruluşları ile hatta üstelik yerelde kamu yöneticileri (Valiler emniyet Müdürleri) hiç bu kadar Devletin ve milletin ali menfaatleri çevresinde canla başla işe sarılmamışlardı. 
Bakın Üçüncü Hava Limanı konusunda çok kötü açığa düştünüz.
Deneyimli Gazeteci FATİH ALTAYLI ne diyor.

BU İSYAN NORMAL DEĞİL
FATİH ALTAYLI
HABETÜRK GAZETESİ
16.09.2018 - 00:48 
Yanlış hatırlamıyorsam “Yeni havalimanında” temel atma töreni 2014 yılının Haziran ayında yapılmıştı. 
Yani tam 4 yıl, üç ay önce. 
Yüklenici firmalar, insanüstü bir çaba ve akılalmaz bir süratle işe giriştiler. 
Dev inşaat inanılmaz bir hızla ilerledi. 
Dev şantiye alanı tüm giriş çıkışlara kapatılmıştı ve inşaat ilerledikçe havalimanı inşaatını sürdüren firma zaman zaman basın kuruluşlarını davet ederek inşaattaki ilerlemeleri, gelinen aşamayı kamuoyuyla paylaşıyordu. 
Proje görülmedik bir ivmeyle tamamlanma aşamasına geldi. 
Hiçbir sorun görülmüyordu. 
Şantiye tıkır tıkır işliyordu. 
Arada iş kazaları ile ilgili haberler geliyordu ama bunlar somutlaştırılamıyordu. 
Ve 4 yıl sessiz sedasız ve sorunsuz süren inşaatta, ilk kez iki gün önce olumsuzluklar kamuoyuna yansımaya başladı. 
Açılışa 5 hafta gibi kısa bir süre kala, işler neredeyse tamamlanma aşamasına gelmişken, önümüzdeki hafta burada bir Teknoloji Festivali başlayacakken ve 29 Ekim günü resmi açılış yapılacakken. 
Ardından da THY tarihin en büyük taşınma operasyonunu gerçekleştirecekken Yeni Havalimanı inşaatında kıyamet koptu. 
4 yıl 3 aydır gıkını çıkarmadan çalışan işçiler, açılışa 5 hafta kala “Ayaklandılar” 
Hem de sudan bir sebeplerden. 
Açıklanan ilk neden işçileri şantiye alanına taşıyacak otobüslerin gecikmesi ve yetersiz olması nedeniyle işçilerin yağmur altında beklemesiydi. 
Ardından bir başka gerekçe daha ortaya çıktı. 
İşçilerin kaldıkları yatakhanelerin koşulları iyi değildi. 
4 yıl üç aydır o koşullara itiraz etmeyen işçilerin, bitime 5 hafta kala, inşaatın yüzde 98’i tamamlanmışken koşulları beğenmeyip ayaklanması doğrusu bana çok mantıklı gelmiyor. 
“4 yıl dayandık 5 hafta daha idare ederiz” demeleri daha makul bir insan tavrıyken, coplanma, gözaltına alınma, tazminatsız kapının önüne koyulma gibi riskleri bu kadar kısa bir süre için göze almaları son derece mantıksız görünüyor. 
Kimse bana “Bıçak kemiğe dayanmıştır” demesin. Bıçağın geri çıkmasına bu kadar kısa zaman kala kimse kolunu kestirmez. 
4 yıldır kimsenin giremediği şantiye alanının HDP’li milletvekilleri dahil bir sürü kişinin yol geçen hanına aniden dönmesi de mantıklı değil. 
4 yıl 3 aydır tek kelime etmeyen sendikaların birdenbire aslan kesilmesi de!
Yeni Havalimanı inşaatında bitime bu kadar kısa süre kala bir şeyler oluyor. 
Hayırdır inşallah!
Bu isyan normal değil
FATİH ALTAYLI
HABETÜRK GAZETESİ
16.09.2018 - 00:48 

 
Etiketler: DEMİRPARK, AVM, (67BURDA), VE, 3., HAVA, ALANI, , , , , ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
09 Temmuz 2019
1391 Okunma.
04 Temmuz 2019
SOSYAL MEDYA VE EDEP
1327 Okunma.
01 Temmuz 2019
CHP’NİN PRANGASI VE İSTANBUL SINAVI
1080 Okunma.
27 Haziran 2019
HANGİ AK PARTİ
689 Okunma.
24 Haziran 2019
VE İSTANBUL SEÇİMİNİ YAPTI
1731 Okunma.
20 Haziran 2019
AKDENİZ’İ KIRMIZIYA BOYAYACAKLAR
1632 Okunma.
17 Haziran 2019
SOSYAL SORUMLULUK
3317 Okunma.
13 Haziran 2019
PARALEL PARTİ YAPILANMASI
1021 Okunma.
10 Haziran 2019
SİYASİ PARTİLER ENDİŞE VERİCİ
1019 Okunma.
07 Haziran 2019
AK PARTİ GENEL MERKEZİNE
1237 Okunma.
02 Haziran 2019
GALASARAY UEFA ŞAMPİYONASINDA HAKEMLERİDE YENEREK ŞAMPİYON OLDU
470 Okunma.
30 Mayıs 2019
KONUŞUYORMUSUNUZ YOKSA GÜRÜLTÜ MÜ ÇIKARIYORSUNUZ?
734 Okunma.
27 Mayıs 2019
SAĞDUYUDAN İKTİDARA VE MUHALEFETE UYARI
795 Okunma.
23 Mayıs 2019
İTİLAF VE İTTİFAK DEVLETLERİ ÇOK PARTİLİ KOALİSYON BEKLİYOR
754 Okunma.
20 Mayıs 2019
TÜRKİYENİN ÇİVİSİ
893 Okunma.
16 Mayıs 2019
SORU ŞU
468 Okunma.
13 Mayıs 2019
DÜNYANIN ÇİVİSİ
584 Okunma.
09 Mayıs 2019
ERGUVAN ŞEHRİ İSTANBUL’DA SEÇİM VE ORGANİZE İŞLER
599 Okunma.
06 Mayıs 2019
Venezuela ve Sudan
492 Okunma.
02 Mayıs 2019
BU BİR KOMPLO TEORİSİ DEĞİLDİR!
494 Okunma.
30 Nisan 2019
GLOBAL ANARŞİZM
408 Okunma.
25 Nisan 2019
“El öğüt verir ama ekmek vermez”
643 Okunma.
23 Nisan 2019
HEDEFTEKİ TÜRKİYE
396 Okunma.
18 Nisan 2019
Sigara İçmek Yada İçmemek
576 Okunma.
15 Nisan 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-10
397 Okunma.
11 Nisan 2019
İstanbul’un Gizemli Erguvan Mevsimi
741 Okunma.
08 Nisan 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-9
347 Okunma.
04 Nisan 2019
CHP’NİN YİRMİ YILI
439 Okunma.
01 Nisan 2019
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
527 Okunma.
28 Mart 2019
“UYAN EY GÖZLERİM GAFLETTEN UYAN”
625 Okunma.
22 Mart 2019
ZONGULDAK’A BİR BABAYİĞİT LAZIM
552 Okunma.
21 Mart 2019
YENİ BİR DÜNYA KURULUR VE TÜRKİYE DE BU DÜNYADA YERİNİ BULUR
462 Okunma.
18 Mart 2019
ZONGULDAK’TA SEÇİM VAR
479 Okunma.
14 Mart 2019
DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKMÜ?
349 Okunma.
11 Mart 2019
SOSYAL DEMOKRATLIĞIN TEORİK TEMELİ
457 Okunma.
07 Mart 2019
MARJİNAL SİYASET
421 Okunma.
04 Mart 2019
MERKEZİYETÇİ HİYARARŞI KOLAYCILIĞI
476 Okunma.
28 Şubat 2019
ABD-AVRUPA ULUSLARARASI ANLAŞMALARI ASKIYA ALDI
410 Okunma.
25 Şubat 2019
YENGEÇ SENDROMU
907 Okunma.
21 Şubat 2019
EVRENSEL TABİ HUKUK
588 Okunma.
18 Şubat 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-8
434 Okunma.
14 Şubat 2019
BU ÇÖPLÜKTEN GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK ÇIKMAZ
603 Okunma.
10 Şubat 2019
BELEDİYECİLİĞİN ŞİFRELERİ
612 Okunma.
07 Şubat 2019
SÜRÜ PSİKOLOJİSİ
571 Okunma.
04 Şubat 2019
İNSANIN YAPISI VE İBADET-2
609 Okunma.
31 Ocak 2019
METAMORFOZ
686 Okunma.
24 Ocak 2019
İNSANIN YAPISI VE İBADET-1
720 Okunma.
21 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-7
479 Okunma.
17 Ocak 2019
MANEVİ DENGESİ BOZUK PARTİLİ PROFİLİ
598 Okunma.
13 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-6 Dr. Hikmet Kıvılcımlı özel
570 Okunma.
10 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda sosyalizm-5
592 Okunma.
07 Ocak 2019
HALK DALKAVUK’LUĞU
620 Okunma.
03 Ocak 2019
AHLAK VE DİN
610 Okunma.
27 Aralık 2018
Anadolu ve Kafkaslarda sosyalizm 4
681 Okunma.
23 Aralık 2018
ABD'nın Kısa Kanlı Soykırım Tarihi...
686 Okunma.
20 Aralık 2018
DOLAR SİLAHI
508 Okunma.
13 Aralık 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-3
702 Okunma.
10 Aralık 2018
“YANDAŞ”
623 Okunma.
06 Aralık 2018
AK PARTİ DR. ÖMER SELİM ALAN DEDİ
810 Okunma.
29 Kasım 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-2
636 Okunma.
22 Kasım 2018
Zonguldak ve Türkiye Taşkömürü Kurumu
921 Okunma.
19 Kasım 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-1
648 Okunma.
15 Kasım 2018
KUVVETLER AYRILIĞI VE ADİL DEVLET
616 Okunma.
08 Kasım 2018
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Kırmızıçizgileri
831 Okunma.
05 Kasım 2018
Sultan Galiyev ve Mustafa Suphi neden öldürüldü?
686 Okunma.
01 Kasım 2018
CUMHURİYET VE MİLLİ KURUMLAR
676 Okunma.
25 Ekim 2018
MİLLİ MEVZULAR VE POLİTİKA
813 Okunma.
18 Ekim 2018
TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR
946 Okunma.
14 Ekim 2018
TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İDDİASI
689 Okunma.
11 Ekim 2018
GEÇMİŞ GERİDE DERS ÖNÜMÜZDE
849 Okunma.
04 Ekim 2018
ŞERAFETTİN NAS’IN BİTMEYEN MÜCADELESİ
790 Okunma.
01 Ekim 2018
FİNANSMAN MALİYETİ VE FİYAT ARTIŞI, İÇ PİYASALAR;
830 Okunma.
27 Eylül 2018
BM’NİN 73.GENEL KURULU VE ABD’NİN ÇÖKÜŞÜ
710 Okunma.
13 Eylül 2018
İNSAN OLMA SANATI VE DEVLET İŞLERİ
642 Okunma.
06 Eylül 2018
Modern yaşamın sebep sonuç çıkmazı
760 Okunma.
03 Eylül 2018
DARBELER VE EKONOMİK KRİZLER
618 Okunma.
30 Ağustos 2018
TRUMAN DOKTİRİNİ, MARŞHALL YARDIMI VE BAĞIMSIZLIK
757 Okunma.
16 Ağustos 2018
14 AĞUSTOS 2018 AK PARTİ’NİN 17. YAŞ GÜNÜ
978 Okunma.
08 Ağustos 2018
AMERİKA BİRLEŞİK ŞİRKETLER DEVLETİ
1228 Okunma.
03 Ağustos 2018
BARDAĞI TAŞIRAN BRICS ZİRVESİ
698 Okunma.
26 Temmuz 2018
ENDİŞELENİN STRATEJİK ORTAKLAR
717 Okunma.
19 Temmuz 2018
SİYASET VE ALGI YÖNETİMİ
872 Okunma.
12 Temmuz 2018
TÜRK SOLU SORUNSALI
960 Okunma.
05 Temmuz 2018
DÜNYANIN SON 200 YILI VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ
1161 Okunma.
28 Haziran 2018
SEÇİM ATMOSFERİ
1195 Okunma.
21 Haziran 2018
DERİN OLAN KUYU DEĞİL, KISA OLAN İPTİR
1192 Okunma.
07 Haziran 2018
PARAN KADAR KONUŞ
1095 Okunma.
31 Mayıs 2018
Cumhur ittifakı ve Millet İttifakı
1010 Okunma.
25 Mayıs 2018
Sultan Galiyev ve Turan
869 Okunma.
24 Mayıs 2018
Sultan Galiyev ve Turan
703 Okunma.
10 Mayıs 2018
24 HAZİRAN 2018 SEÇİMLERİNDEN SONRA
1657 Okunma.
03 Mayıs 2018
Dünya sahnesinde Türkiye
854 Okunma.
26 Nisan 2018
Bağımsız ve Milli Egemenliğine sahip olmak üzerine
1220 Okunma.
19 Nisan 2018
Gündem seçim
2126 Okunma.
12 Nisan 2018
Beslenme ve Alışkanlıkları;
2502 Okunma.
05 Nisan 2018
Bir Ülke tasavvur ediniz ki;
2071 Okunma.
29 Mart 2018
Üçüncü Yol-üçüncü göz
1704 Okunma.
22 Mart 2018
Georges Politzer’den Sonra;
1726 Okunma.
15 Mart 2018
MESELE PETROL ENERJİ KORİDORU DEĞİL
1228 Okunma.
08 Mart 2018
GELENEKSEL DÜĞÜNLER VE EKMEĞİN TADI
1185 Okunma.
01 Mart 2018
İSTİLA – KATLİAM – YAĞMA GÖRÜN
1914 Okunma.
22 Şubat 2018
YANLIŞ BİLDİKLERİMİZ VE TERÖR
1651 Okunma.
15 Şubat 2018
Bütün Yollar Ortadoğu’ya çıkıyor
1939 Okunma.
08 Şubat 2018
Köprü meselesi ve kozlu kavşağı
1719 Okunma.
01 Şubat 2018
Birleşmiş Milletler ve Zonguldak
1318 Okunma.
25 Ocak 2018
Başarılı olmak yerine, başarılıyı dibe çekmek
1290 Okunma.
18 Ocak 2018
Yağmalanmış Ülkeler
1938 Okunma.
11 Ocak 2018
Hasta Partiler, Hastalıklı Partililer
1070 Okunma.
05 Ocak 2018
Hafıza Kaybı
1442 Okunma.
28 Aralık 2017
Üçüncü Dünya Halkları
1278 Okunma.
24 Aralık 2017
İnsan Ne Kurttur, Nede Kuzu
1015 Okunma.
14 Aralık 2017
İNSAN İÇİN DEVLET
1276 Okunma.
07 Aralık 2017
DEVLET VE İNSAN
1048 Okunma.
30 Kasım 2017
İŞLETME VE MALİYET
1247 Okunma.
23 Kasım 2017
İŞ KUR, KOSGEB, BAKKA
1319 Okunma.
16 Kasım 2017
AMERİKAN RÜYASININ KABUSLARI
1303 Okunma.
09 Kasım 2017
NE OLACAK BU TTK
1278 Okunma.
02 Kasım 2017
GÜNÜN KONUSU TTK
1523 Okunma.
26 Ekim 2017
TTK’YI KURTARMA PLANI
1647 Okunma.
19 Ekim 2017
DEVLET VE DEMOKRASİ
1498 Okunma.
12 Ekim 2017
DALDAN DALA
1668 Okunma.
06 Ekim 2017
KIŞLIKLAR HAZIRLAYIN
1209 Okunma.
28 Eylül 2017
ELEŞTİRİLMEK
1443 Okunma.
22 Eylül 2017
PARTİLER VE TEŞKİLATLARI
1859 Okunma.
15 Eylül 2017
SİYASETİN FİNANSMANI
1923 Okunma.
08 Eylül 2017
Bu yazıyı 2013 Mayıs’ta yazmıştım!..
1263 Okunma.
25 Ağustos 2017
DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİ VE ÇÜRÜME
1534 Okunma.
18 Ağustos 2017
HİZMETKAR VE MİLLİ (YERLİ) OLMAK
1295 Okunma.
10 Ağustos 2017
Benim seçilmediğim yer batsın!
1743 Okunma.
02 Ağustos 2017
SOSYAL MEDYANIN YAN ETKİLERİ
1360 Okunma.
25 Temmuz 2017
GENEL KURUL GELENEĞİ
1468 Okunma.
18 Temmuz 2017
DEMOKRASİNİN FİDANLIĞI DERNEKLER
1407 Okunma.
10 Temmuz 2017
EMEKLİ MAAŞLARI
1708 Okunma.
Haber Yazılımı