Yazı Detayı
11 Ağustos 2017 - Cuma 18:06 Bu yazı 1005 kez okundu
 
‘Kendini değiştir, dünyayı değiştirirsin’
Tülin ALTINAYAR Reiki Usui Master
 
 

Merhaba Dostlar,
Dünyaya geliş nedenlerimizden ilki ve en önemlisi, ego terbiyesidir. İnsanoğlu, kendi iç dünyasına yolculuğunu layığı ile yapabilirse, hayatın anlamını çözer. Hayat da onu ödüllendirir. Sınavlarımız hep olacaktır çünki; bu dünya sınav dünyasıdır ve sabır lazım, şükür lazım tevekkül lazımdır. Her sınav bizleri geliştirir, güçlendirir, Allah’a bir adım daha yaklaştırır. Dünya, özgür seçim gezegenidir. Yerkürede en kame olan her varlık görmesini biliyorsa, karma programının içeriğinde sorunlarının çözümlerine de sahiptir. 
Bu çözümlerden biri de Reiki’dir. O birliğin enerjisidir.
Bu duygu ve düşüncelerle benim de iç yolculuğum devam ediyordu. 
Reiki 1.seviye ve Reiki 2.seviyeye uyumlanmıştım ve kendi iç yolculuğum çok daha farkında, çok daha anlamlıydı.
Reiki ile tanışmadan önce kendimi şöyle ifade ederdim; “sanki bir uçaktayım ve birden uçaktan düştüm. Aşağıya doğru son hızla düşüyorum. Paraşütümü açmak için çaba harcıyorum ama açamıyorum.”
Reiki ile tanışıp, hele Reiki 1, Reiki 2 olduktan sonraki ruh halim ise; 
“ paraşütümü açtım, sakin bir şekilde yere indim” olarak değişmişti. 
Çok bilinen bir söz vardır ama nedense az uygulanır; 
“kendini değiştir, dünyayı değiştirirsin”
Bu sözü uygulamaya çalışan ve belli ölçüde uygulamayı başaran bir insan olarak, sonuçtaki mucizelere sevgiyle gülümsüyordum.  
Vee 2011 yılına gelmiştik, ben emeklilik hakkımı kazanmıştım. Aynı yıl büyük oğlum da üniversiteden mezun olmuştu. Tam da benim artık Ankara’da yaşamama gerek kalmadı diye düşünürken, babam rahatsızlandı ve bir süre sonra vefat etti. Hepimiz görev varlıklarıyız ve benim Ankara’da büyük oğlum üniversitede okurken yanında bulunma görevim bitmiş, yalnız kalan annemin yanına İzmir’e gitme görevim başlamıştı. Hemen emekliliğimi istedim ve emekli oldum. İzmir’e geri taşındım. Büyük oğlum da askere gitti. Şöyle düşündüm, çalışmama maddi olarak gerek yoktu. İzmir’de çok da arkadaş akrabam vardı. Çalışmamaya karar verdim. Bu kararımdan 2 ay sonra, eski eşimin eski şirketinden yüklüce bir borç geldi bana. Şok içindeydim.
Bu durumlarda yapmam gerekeni biliyordum; “bunun neden hayatıma geldiğini, nasıl bir sınav olduğunu yani ilahi mesajı”  aramaya başladım. 
Nerede mi arıyordum; tabii ki içimde, benliğimde, ruhumda ve Allah ile bütünleşerek.
Sabaha kadar uyumadım ve ilahi mesajı buldum. Allah bana “ görevlerin bitmedi, senin çalışmaman uygun değil, daha yapacağın çok iş var” diyordu adeta.
O gün iş aramaya başladım ve 1 hafta içinde işe başladım. Bu iş yerind; benim hayat yolculuğum ile ilgili çok güzel insanlar ve olaylar ile karşılaşıp zenginleşmemin yanı sıra, iç yolculuğumda bambaşka boyutlara ulaşmama neden olacak olayı yaşadım. Reiki 3. ve Reiki 4.seviyelerine uyumlanıp, Reiki Master oldum. Yani artık hoca olmuştum.
Bu mertebe; Reiki evrensel yaşam enerjisi ile tüm canlı ve cansız varlıklara şifa verebilmemin yanı sıra, bu muhteşem enerjiyi başka insanlara öğretebilmemi hatta, başka insanların ellerine bırakabilmemi mümkün kılıyordu.
Devamında; Bioenerji, Kurtuluş Yolu ve Gümüş Mor Alev enerjilerine de uyumlandım ve kanal oldum. Bu enerjilerin titreşimleri de, Reiki evrensel yaşam enerji titreşimime çok olumlu katkılarda bulunuyordu. 
2 yıl geçmişti, büyük oğlum Çankırı’da uluslararası bir fabrikada işe başladı ve evlenmeye karar verdi. Eee benim İzmir’deki bulunma sürem dolmuştu. Annemi ve küçük oğlumu da yanıma alıp tekrar Ankara’ya taşındım. Burada eski tanıdık bir firmada tekrar çalışmaya başladım. Firma sahibi beye ihtiyacı olduğu her zaman Reiki enerjisi şifa akıtıyordum. Yıllardır her ihtiyacı olan insana Reiki enerjisini akıttığım gibi… 
Bu arada Reiki enerjisini akıttığım kişilerde pek çok mucizeye tanık olmuştum ki; tüm bunları sizlerle ilerleyen günlerde paylaşacağım.
Firma sahibi bey, yani patronum 2 yıl sonra bana yaşam yolculuğumdaki harika dönemeç için bir teklif getirdi, ve dedi ki; “ sizinle birlikte bir klinik açalım ve siz artık Reiki evrensel yaşam enerjisini görev edinerek çok daha fazla kişiye ulaştırın” 
Bu hayatımın dönüm noktasıydı ve o kişi benim için bir harun’du.
Vee 2017 yılının başında bunun ile ilgili şirketimizi kurduk, kliniğimizi dayadık döşedik ve göreve başladık.
Kliniğimiz Ankara-Yenimahalle ilçesinde. 
Facebook / makroevrenselenerji
Web adresim: ww.makroevrenselenerji.com
İşte sevgili Dostlar, benim hayat yolculuğumla Reiki yolculuğumun nasıl bütünleştiğini özetle sizlerle paylaşmaya çalıştım. Takdir edersiniz ki, çok detay ve hikaye var. Kıssadan hisse olarak bu detayları da sizlerle paylaşmaya ve Reiki evrensel yaşam enerjisi hakkında daha detaylı bilgiler aktarmaya devam edeceğim.
Sevgiyle kalın, Reiki enerjisinin ışığı üzerinize aksın.

 
Etiketler: ‘Kendini, değiştir,, dünyayı, değiştirirsin’,
Yorumlar
Haber Yazılımı