Yazı Detayı
24 Kasım 2017 - Cuma 17:23 Bu yazı 1180 kez okundu
 
“NİYET”
Tülin ALTINAYAR Reiki Usui Master
 
 

Merhaba Dostlar,
Bu hafta sizlere, doğru niyet yapmak ne demektir, neden önemlidir ve doğru niyet ile ilgili detaylı örnekler vermek istiyorum. 
“Niyet ; bir şeyi yapmayı zihninde tasarlama, önceden isteyip düşünme, kendi kendine karar verme, kişinin içindeki bir amaca yönelme istek ve düşüncesi.”
Her şeye başlarken niyet ederiz. Niyetlerimiz evrende karşılık bulur ve bize geri döner. 
Albert Einstein ; “insanlar bırakın konuştuklarının, düşüncelerinin bile evreni dolaşıp, tekrar kendilerine döndüklerini bilselerdi, daha dikkatli düşünür ve konuşurlardı. Bu felsefe değil, bu fiziktir” demiş. 
Evren düz mantıktır. Yani, niyetimiz tam dediğimiz gibi bize geri döner. İşte bu noktada, doğru niyet etmenin önemi ortaya çıkar. Ayrıca niyetlerimizde negatif kavramlar sözcükler olmamalı, zaman belirtilmelidir. 
Örnekle açıklarsam belki daha net olur. 
“ Bundan sonra hiç negatif düşünmeyeceğim”
Bu yanlış bir niyettir. İçerisinde olumsuz kavram vardır ve gelecek zamandır yani ucu açıktır. Aynı cümlenin doğru niyet hali şöyle olmalıdır.
“şimdi şu andan itibaren çok daha pozitif düşünmeye, hmeye, davranmaya niyet ediyorum.”
Şöyle bir düşündüğümüzde; aslında Allah’ın bize her istediğimizi vermiş olduğunu görürüz. Mutlu olmamamızın en büyük nedeni,  bu niyetleri eksik veya yanlış istemiş olmamızdan kaynaklanır. 
Örneğin evlenmek isteriz. “Allahım bana yakışıklı, parası olan bir erkekle evlenmeyi nasip et” deriz. Bu niyetimiz tamamen gerçekleşir ama mutlu olamayız. Çünkü; huzur, sadakat, bağlılık, saygı vs. faktörleri niyetimize dahil etmemişizdir. 
Kısacası Dostlar; biz Allahtan niyetlerimizi net, bol, pozitif kavramlarla ve inanarak olarak isteyelim. Doğru zamanda, doğru şekilde bize dönecektir.
Sizlere niyet örnekleri vermek istiyorum.
“Şimdi şu andan itibaren; çok daha sakin, çok daha rahat, çok daha olumlu, çok daha esnek, çok daha pozitif düşünmeye, hmeye, davranmaya, akışta kalmaya niyet ediyorum.”
“Şimdi şu andan itibaren; farkındalığımın oluşmasına, farkındalığımın artmasına, tüm negatif blokajlarımdan arınmaya, dengelenmeye niyet ediyorum.”
“Şimdi şu andan itibaren; işimde çok daha başarılı olmaya, çok daha yüksek kariyerlerde, çok daha yüksek maddi manevi imkanlarla çalışmaya, ihtiyacımdan çok daha bol bereketli paralar kazanmaya niyet ediyorum.”
“Şimdi şu andan itibaren; hayata çok daha güçlü, çok daha sağlam, çok daha cesur, çok daha kolay bağlanmaya niyet ediyorum.”
“Şimdi şu andan itibaren; çocuğuma çok daha sevecen, çok daha adil, çok daha ilgili davranmaya niyet ediyorum.”
“Şimdi şu andan itibaren; hayatımı yaşarken, sınavlarımı aşarken, geçmişimi şifalandırırken, geleceğimi oluştururken, ilişkilerimi yönetirken çok daha yüksek pozitif enerji ve pozitif güç niyet ediyorum.”
“Şimdi şu andan itibaren; yere, toprağa, arzın merkezine çok daha sağlam, çok daha güçlü, çok daha cesur basmaya, bağlanmaya, çok daha kolay ilerlemeye niyet ediyorum.”
“Şimdi şu andan itibaren; dünyevi sınavlarımı kolay, sabırla, layıkı ile verebilmeye, tekamül edebilmeye niyet ediyorum.”
Sevgi ve saygılarımla,

 
Etiketler: “NİYET”,
Yorumlar
Haber Yazılımı