Yazı Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 17:44 Bu yazı 910 kez okundu
 
SAĞDUYUDAN İKTİDARA VE MUHALEFETE UYARI
Recep ALKAN
 
 

İnsanlar; Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nu tartışadursun. Doğu Akdeniz de, 1. Dünya savaşında, İtilaf ve İttifak şeklin cepheleşip birbiriyle savaşan, ABD, İngiltere, Fransa, İtalya, Hollanda, Almaya, İspanya, İsrail İran ve Türkiye’yi kuşatmış durumda. Savaş ha çıktı, ha çıkacak bir kıvılcım bekliyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti; Truman Doktrini doğrultusunda, Marshall yardımı alabilmek için girdiği, Birleşmiş milletler ve NATO sözleşmeleri ile verdiği tavizlerin kıskacında.

Öyle anlaşılıyor ki; maalesef özellikle NATO üyesi olmak karşılığında, egemenliğimizi, bağımsızlığımızı, milletimizin kendi kaderine belirleme hakkımızı, NATO’nun iznine bağlı hale getirmişiz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti; şu andaki fiili durum karşısında, milli güvenliğimizi güvence altına almak ve savunmamızı temin için, hem askeri teçhizat ve hem lojistik olarak hazırlık içindedir.

Devlet; savunma sanayisini milli ve yerli teknoloji ile üretmek maksadıyla, milli ve yerli kaynakları harekete geçirdi. TSK’NIN ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen projeleri kamu şirketleri veya özel sektör yüksek teknoloji kabiliyetleri değerlendirilerek milli savunma sanayi üretimin yüzde 20 den yüzde 70 seviyesine getirdiler. Bu noktada siyasi iktidarın çabalarını takdir etmek lazımdır.

Bununla birlikte; tehdit altındaki Türkiye Cumhuriyeti, hava savunma açığını gidermek üzere Rusya’dan S 400 füze sitemini almaya çalışırken, NATO sözleşmesi öne sürülerek,   ABD, İngiltere, Fransa, İtalya, Hollanda, Almaya, İspanya, İsrail çetesi engel olmak istiyor.

Çünkü; hedeflerinde Türkiye ve İran var. Türkiye ile kara savaşını göze alamayacakları için, hava savunmamızı en ileri teknoloji güven altına almamıza izin vermiyorlar

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, TSK ve Siyasi İktidar Dünyada olup bitenin farkında, bu farkındalıkla her türlü önlemler ve hazırlıklar canla başla yapılıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti; tüm Kurum ve Kuruluşları ile İktidar ülkemizin güvenliğine odaklanmış, egemenliğimizi, bağımsızlığımızı, milletimizin kendi kaderini belirleme hakkımızı esas alarak Milli Güvenliğimizi tahkim etmektedir.

Hiçbir Ulusal TV yayınlamadı. Hiçbir yazılı basında yer almadı.

Eski Musul Konsolos görevlisi, CHP milletvekiliyken partiden ihraç edildi. Şu anda sanırım bağımsız Milletvekili. Sayın Öztürk Yılmaz’dan bahsediyorum.

Sayın Öztürk Yılmaz, her kesin bildiği gibi ani çıkışları ile tanınır. Ama 20 Mayıs 2019 günü Mecliste yaptığı basın toplantısında, tam bir sağduyu ve aklın hakim olduğu İktidara ve Muhalefete uyarı niteliğinde seslendi. Sadece Youtube’de bulabildiğim bu açıkla videosunu çözerek yazıya döktüm.

Bu uyarı aslında tüm Millete yapılan bir çağrı bence.

 “S 400 Konusu bir hava savunma sistemidir. Ama artık ulusal güvenlik konusu haline dönüşmüştür. Özellikle son dönemler, ABD’nin S400 alınmasından vaz geçilmesi için baskıları artırdığı izliyoruz. Esasın ben Genel Başkan yardımcısı iken savunma sanayimizde dışa bağımlılığımız kırmamız gerektiğini vurgulamıştım.

Çünkü bu malzemeyi aldığımız ülkeler öyle bir zaman geliyorki vermiyorlar, şart koşuyorlar siz hiçbir zaman özgür ve egemen bir karar alamıyorsunuz. Türkiye’nin bu sistemleri yerli olarak geliştirmesi ve ortaklarla geliştirmesi konusunu o zaman vurgulamıştım. Ancak gelinen nokta çok farklı ve enteresan.

Türkiye aylardır bir tehdit ve şantaja maruz kalıyor aylardır. Hükümet yetkilileri açıklama yapıyor, ama ben muhalefetten bir ses görmüyorum duymuyorum çok enteresandı. Türkiye egemen bir devletse, doğru veya yanlış, olumlu yada olumsuz o zaman bu eleştirilirdi. Ama şu anda gelinen nokta itibarı ile şimdi bunun arkasında durulması gerekir. Benim dışımda bu konuyu kimse gündeme getirmiyor..

Biz S400’ü Rusya’dan alarak NATO’yumu tehdit edeceğiz, veya ABD’yimi tehdit edeceğiz yani böyle mi düşünülüyor. Burada maksat Türkiye’nin egemen ve otonom karar almasını engellemektir. Türkiye egemen ama egemen devlet gibi duruyor ama egemen bir karar alamıyor, böyle bir şeyi bizim kabul etmemiz mümkün değildir. Daha önce böyle bir sistemi Çin’den alınacaktık baskılara maruz kaldık ve Çin’den almaktan vazgeçildi. Şimdi benzer şey burada S400 konusunda oluyor, bu artık Hükümet konusu değildir.

Bu artık milli bir konudur çünkü bir kuvvet size neyi alacağınız neyi almayacağınızı dikte ediyor size.

Dün Samsunda Törenler düzenlen 19 mayıs törenleri düzenlendi. Atatürk’ün huzuruna çıkıldı. Trende bazı sözler söylendi törenler düzenlendi bunların hepsini olumlu gelişmeler olarak değerlendiriyorum ve tekdir ediyorum. Ancak Atatürk’ü böyle kağıt üzerinde rozetle Anaıtkabir’le özdeşleştirmek yanlıştır onun ruhunu anlamak lazım. O ruh 1919 da o ruh Türkiye’nin karşısında duran egemen güçleri ayağının altında ezmiştir. Türkiye otonom ve egemen bir devlet olarak çıkmıştır. Bu gün o eziklerin taşeronları Türkiye’nin bu kararları karşısında baş kaldırıyor parmak sallıyorlar.

Şimdi bu konu o nedenle önemli. Biz egemen bir Devlet’miyiz? Değiliz. Bazı konularda egemeniz bazı konularda egemen değiliz diyorsak bazıları bunu içine sindiriyorsa bazıları diyeceğim hiç şey yok.

Ama muhalefetteki özellikle partilerin Atatürk’ü ağzında düşürmeyen iş oraya geldiğinde bu partilerin çıkıp bir kelime edememeleri üzüntü vericidir.

Siz hükümete muhalefeti her alanda yapabilirsiniz. Hükümetin en çok eleştiren kişi benim. Yaparsınız ama bu artık savunma sisteminin ötesine taşmıştır, bunu anlamak lazım siz burada nerde duruyorsunuz.

Nasıl olsa Amerika’yla didişiyor hükümet, “aman canı cehenneme ne yaparsa yapsın” anlayışıyla mı gideceksiniz, yoksa bu Türkiye’nin konusu mu diyeceksiniz? Bazı konular vardır iktidarı muhalefeti olmaz. Siz böyle yaparsanız dışarısı daha fazla tehdit eder, daha fazla şantaj uygular ve Türkiye’ye kaybettirir.

Şunu söyleyeyim, Türkiye’ye, bunu dayatanların iddia ettikleri şu; efenim müttefiklik ilişkilerimiz bozuluyor, NATO ilişkilerimiz bozuluyor, NATO üyesi bir ülke şunu yaparsa bunu yaparsa biz bundan zarar görürüz argümanları ileri sürülüyor. Bunlara baktığımızda bazı meşru gerekçeler varmış gibi görünüyor.

Ama şunu bilmemiz lazım. Bir müttefik PKK’ya destek verdiği zaman müttefiklik bozulmuyor mu? Veya FETÖ’ya destek verildiği zaman müttefiklik ilişkisi bozulmuyor mu? Orda bozulmuyorsa burada neye bozuluyor.

Türkiye bu kararı alındığı zaman ben keşke bunu biz milli olarak üretsek diyorum. Niye biz milyarlar dolarımızı Amerikalılara Ruslara oraya buraya veriyoruz. Niye biz bunu yapamıyoruz. Türkiye bu bütçesini teknolojiye savunma sanayine harcayabilir. Ve bu konuda bizim her türlü bilgiye ve donanıma sahip insanlarımız var. Ortaklar bulabilir Türkiye bunu o zaman dile getirmiştim. Ama muhalefetten aylardır ses çıkmıyor. Sonki böyle bir konu yokmuş gibi, sanki  hiç gündemde yokmuş bu. Böyle bir anlayış  şahsen çok garipsediğim bir durum.

Biz bir taraftan kuvai milliye bağımsız Türkiye, egemen Türkiye güçlü Türkiye büyük Türkiye şu bu diyorsunuz. Ama birileri şantaj yapıyor tehdit ediyor, çıkıp  bir kelime söyleyemiyorsunuz. Bu konuda sizin doğru bir yerde durmanızı dilerim. Türkiye’yi yönetmek isteyen insanlar Türkiye’ye sahip çıkmalıdır. İyisiyle kötüsüyle kararları eleştirirsiniz, içerde her türlü eleştiriyi yapabilirsiniz ama bu Türkiye bu kararı tek başına verebilir mi veremez mi karardır. Egemen midir değiimidir, Bağımsız mıdır değil midir. Başkalarının baskısına maruz kaldığı zaman u dönüşü yapıyor mu yapmıyor mu kararıdır. İşin özü budur. Burada nerde duruyorsunuz. Ve çıkın açıklama yapın.

Türkiye siyasetini şekillendirmek isteyen bazı odaklara, böyle aman bir şey demeyelim hoş görünelim edasıyla gittiğiniz zaman hiçbir zaman siz ulusal olamazsınız milli olamazsınız. Konjonktürden yararlanıp yol yürüyebilirsiniz belki, ama asla bu millet tasvip etmez önemli bir konu.

Biz tekrar bunu ifade etmek istiyorum.  Keşke bunları milli olarak yapabilsek. Hükümet götürüp Türkiye’nin bu milyarlarca dolarını oraya buraya vermesin bu yanlışı yapmasa. Ama yapıldı bu karar alınmış, Şimdi bu karardan sonra maruz kaldığımız bir tehdit var bir şantaj var, Türkiye’ye dönük bir eğilim var siz bunun neresindesiniz? Nerde duruyorsunuz? Öyle Atatürk şarkılar türküleri söylemek kolay. Nerdesiniz gerçekte siz.

Evet bunu bu vesile ile belirtmek istiyorum. Ayrıca şunun da altını çizmek istiyorum, 1919 Atatürk kimleri ayaklarının altına alıp ezdiyse, o çevreler Türkiye’nin karşısındadır. Ve bizde onların karşısında olmaya devam edeceğiz. Saygılar sunuyorum” Öztürk Yılmaz 20 Mayıs 2019 Mecliste yaptığı basın açıklaması.

Kaynak: Youtube.

https://youtu.be/Vb7LsiS2bnw

 
Etiketler: SAĞDUYUDAN, İKTİDARA, VE, MUHALEFETE, UYARI,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
09 Temmuz 2019
1604 Okunma.
04 Temmuz 2019
SOSYAL MEDYA VE EDEP
1438 Okunma.
01 Temmuz 2019
CHP’NİN PRANGASI VE İSTANBUL SINAVI
1251 Okunma.
27 Haziran 2019
HANGİ AK PARTİ
793 Okunma.
24 Haziran 2019
VE İSTANBUL SEÇİMİNİ YAPTI
1813 Okunma.
20 Haziran 2019
AKDENİZ’İ KIRMIZIYA BOYAYACAKLAR
1760 Okunma.
17 Haziran 2019
SOSYAL SORUMLULUK
3402 Okunma.
13 Haziran 2019
PARALEL PARTİ YAPILANMASI
1123 Okunma.
10 Haziran 2019
SİYASİ PARTİLER ENDİŞE VERİCİ
1108 Okunma.
07 Haziran 2019
AK PARTİ GENEL MERKEZİNE
1311 Okunma.
02 Haziran 2019
GALASARAY UEFA ŞAMPİYONASINDA HAKEMLERİDE YENEREK ŞAMPİYON OLDU
554 Okunma.
30 Mayıs 2019
KONUŞUYORMUSUNUZ YOKSA GÜRÜLTÜ MÜ ÇIKARIYORSUNUZ?
882 Okunma.
23 Mayıs 2019
İTİLAF VE İTTİFAK DEVLETLERİ ÇOK PARTİLİ KOALİSYON BEKLİYOR
848 Okunma.
20 Mayıs 2019
TÜRKİYENİN ÇİVİSİ
1016 Okunma.
16 Mayıs 2019
SORU ŞU
572 Okunma.
13 Mayıs 2019
DÜNYANIN ÇİVİSİ
718 Okunma.
09 Mayıs 2019
ERGUVAN ŞEHRİ İSTANBUL’DA SEÇİM VE ORGANİZE İŞLER
667 Okunma.
06 Mayıs 2019
Venezuela ve Sudan
564 Okunma.
02 Mayıs 2019
BU BİR KOMPLO TEORİSİ DEĞİLDİR!
593 Okunma.
30 Nisan 2019
GLOBAL ANARŞİZM
486 Okunma.
25 Nisan 2019
“El öğüt verir ama ekmek vermez”
767 Okunma.
23 Nisan 2019
HEDEFTEKİ TÜRKİYE
460 Okunma.
18 Nisan 2019
Sigara İçmek Yada İçmemek
709 Okunma.
15 Nisan 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-10
466 Okunma.
11 Nisan 2019
İstanbul’un Gizemli Erguvan Mevsimi
836 Okunma.
08 Nisan 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-9
405 Okunma.
04 Nisan 2019
CHP’NİN YİRMİ YILI
503 Okunma.
01 Nisan 2019
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
588 Okunma.
28 Mart 2019
“UYAN EY GÖZLERİM GAFLETTEN UYAN”
785 Okunma.
22 Mart 2019
ZONGULDAK’A BİR BABAYİĞİT LAZIM
642 Okunma.
21 Mart 2019
YENİ BİR DÜNYA KURULUR VE TÜRKİYE DE BU DÜNYADA YERİNİ BULUR
539 Okunma.
18 Mart 2019
ZONGULDAK’TA SEÇİM VAR
580 Okunma.
14 Mart 2019
DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKMÜ?
400 Okunma.
11 Mart 2019
SOSYAL DEMOKRATLIĞIN TEORİK TEMELİ
539 Okunma.
07 Mart 2019
MARJİNAL SİYASET
514 Okunma.
04 Mart 2019
MERKEZİYETÇİ HİYARARŞI KOLAYCILIĞI
549 Okunma.
28 Şubat 2019
ABD-AVRUPA ULUSLARARASI ANLAŞMALARI ASKIYA ALDI
483 Okunma.
25 Şubat 2019
YENGEÇ SENDROMU
1023 Okunma.
21 Şubat 2019
EVRENSEL TABİ HUKUK
648 Okunma.
18 Şubat 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-8
498 Okunma.
14 Şubat 2019
BU ÇÖPLÜKTEN GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK ÇIKMAZ
664 Okunma.
10 Şubat 2019
BELEDİYECİLİĞİN ŞİFRELERİ
697 Okunma.
07 Şubat 2019
SÜRÜ PSİKOLOJİSİ
657 Okunma.
04 Şubat 2019
İNSANIN YAPISI VE İBADET-2
693 Okunma.
31 Ocak 2019
METAMORFOZ
756 Okunma.
24 Ocak 2019
İNSANIN YAPISI VE İBADET-1
772 Okunma.
21 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-7
540 Okunma.
17 Ocak 2019
MANEVİ DENGESİ BOZUK PARTİLİ PROFİLİ
663 Okunma.
13 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-6 Dr. Hikmet Kıvılcımlı özel
673 Okunma.
10 Ocak 2019
Anadolu ve Kafkaslarda sosyalizm-5
640 Okunma.
07 Ocak 2019
HALK DALKAVUK’LUĞU
717 Okunma.
03 Ocak 2019
AHLAK VE DİN
677 Okunma.
27 Aralık 2018
Anadolu ve Kafkaslarda sosyalizm 4
747 Okunma.
23 Aralık 2018
ABD'nın Kısa Kanlı Soykırım Tarihi...
809 Okunma.
20 Aralık 2018
DOLAR SİLAHI
557 Okunma.
13 Aralık 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-3
767 Okunma.
10 Aralık 2018
“YANDAŞ”
693 Okunma.
06 Aralık 2018
AK PARTİ DR. ÖMER SELİM ALAN DEDİ
909 Okunma.
29 Kasım 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-2
687 Okunma.
22 Kasım 2018
Zonguldak ve Türkiye Taşkömürü Kurumu
986 Okunma.
19 Kasım 2018
Anadolu ve Kafkaslarda Sosyalizm-1
726 Okunma.
15 Kasım 2018
KUVVETLER AYRILIĞI VE ADİL DEVLET
674 Okunma.
08 Kasım 2018
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Kırmızıçizgileri
891 Okunma.
05 Kasım 2018
Sultan Galiyev ve Mustafa Suphi neden öldürüldü?
752 Okunma.
01 Kasım 2018
CUMHURİYET VE MİLLİ KURUMLAR
746 Okunma.
25 Ekim 2018
MİLLİ MEVZULAR VE POLİTİKA
876 Okunma.
18 Ekim 2018
TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR
1026 Okunma.
14 Ekim 2018
TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İDDİASI
745 Okunma.
11 Ekim 2018
GEÇMİŞ GERİDE DERS ÖNÜMÜZDE
961 Okunma.
04 Ekim 2018
ŞERAFETTİN NAS’IN BİTMEYEN MÜCADELESİ
858 Okunma.
01 Ekim 2018
FİNANSMAN MALİYETİ VE FİYAT ARTIŞI, İÇ PİYASALAR;
881 Okunma.
27 Eylül 2018
BM’NİN 73.GENEL KURULU VE ABD’NİN ÇÖKÜŞÜ
763 Okunma.
20 Eylül 2018
DEMİRPARK AVM (67BURDA) VE 3. HAVA ALANI
866 Okunma.
13 Eylül 2018
İNSAN OLMA SANATI VE DEVLET İŞLERİ
704 Okunma.
06 Eylül 2018
Modern yaşamın sebep sonuç çıkmazı
825 Okunma.
03 Eylül 2018
DARBELER VE EKONOMİK KRİZLER
703 Okunma.
30 Ağustos 2018
TRUMAN DOKTİRİNİ, MARŞHALL YARDIMI VE BAĞIMSIZLIK
844 Okunma.
16 Ağustos 2018
14 AĞUSTOS 2018 AK PARTİ’NİN 17. YAŞ GÜNÜ
1066 Okunma.
08 Ağustos 2018
AMERİKA BİRLEŞİK ŞİRKETLER DEVLETİ
1322 Okunma.
03 Ağustos 2018
BARDAĞI TAŞIRAN BRICS ZİRVESİ
735 Okunma.
26 Temmuz 2018
ENDİŞELENİN STRATEJİK ORTAKLAR
775 Okunma.
19 Temmuz 2018
SİYASET VE ALGI YÖNETİMİ
962 Okunma.
12 Temmuz 2018
TÜRK SOLU SORUNSALI
1015 Okunma.
05 Temmuz 2018
DÜNYANIN SON 200 YILI VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ
1214 Okunma.
28 Haziran 2018
SEÇİM ATMOSFERİ
1245 Okunma.
21 Haziran 2018
DERİN OLAN KUYU DEĞİL, KISA OLAN İPTİR
1269 Okunma.
07 Haziran 2018
PARAN KADAR KONUŞ
1150 Okunma.
31 Mayıs 2018
Cumhur ittifakı ve Millet İttifakı
1073 Okunma.
25 Mayıs 2018
Sultan Galiyev ve Turan
929 Okunma.
24 Mayıs 2018
Sultan Galiyev ve Turan
754 Okunma.
10 Mayıs 2018
24 HAZİRAN 2018 SEÇİMLERİNDEN SONRA
1709 Okunma.
03 Mayıs 2018
Dünya sahnesinde Türkiye
904 Okunma.
26 Nisan 2018
Bağımsız ve Milli Egemenliğine sahip olmak üzerine
1274 Okunma.
19 Nisan 2018
Gündem seçim
2190 Okunma.
12 Nisan 2018
Beslenme ve Alışkanlıkları;
2565 Okunma.
05 Nisan 2018
Bir Ülke tasavvur ediniz ki;
2129 Okunma.
29 Mart 2018
Üçüncü Yol-üçüncü göz
1805 Okunma.
22 Mart 2018
Georges Politzer’den Sonra;
1805 Okunma.
15 Mart 2018
MESELE PETROL ENERJİ KORİDORU DEĞİL
1278 Okunma.
08 Mart 2018
GELENEKSEL DÜĞÜNLER VE EKMEĞİN TADI
1257 Okunma.
01 Mart 2018
İSTİLA – KATLİAM – YAĞMA GÖRÜN
2047 Okunma.
22 Şubat 2018
YANLIŞ BİLDİKLERİMİZ VE TERÖR
1706 Okunma.
15 Şubat 2018
Bütün Yollar Ortadoğu’ya çıkıyor
1994 Okunma.
08 Şubat 2018
Köprü meselesi ve kozlu kavşağı
1828 Okunma.
01 Şubat 2018
Birleşmiş Milletler ve Zonguldak
1381 Okunma.
25 Ocak 2018
Başarılı olmak yerine, başarılıyı dibe çekmek
1336 Okunma.
18 Ocak 2018
Yağmalanmış Ülkeler
2044 Okunma.
11 Ocak 2018
Hasta Partiler, Hastalıklı Partililer
1133 Okunma.
05 Ocak 2018
Hafıza Kaybı
1509 Okunma.
28 Aralık 2017
Üçüncü Dünya Halkları
1329 Okunma.
24 Aralık 2017
İnsan Ne Kurttur, Nede Kuzu
1075 Okunma.
14 Aralık 2017
İNSAN İÇİN DEVLET
1339 Okunma.
07 Aralık 2017
DEVLET VE İNSAN
1104 Okunma.
30 Kasım 2017
İŞLETME VE MALİYET
1300 Okunma.
23 Kasım 2017
İŞ KUR, KOSGEB, BAKKA
1414 Okunma.
16 Kasım 2017
AMERİKAN RÜYASININ KABUSLARI
1357 Okunma.
09 Kasım 2017
NE OLACAK BU TTK
1319 Okunma.
02 Kasım 2017
GÜNÜN KONUSU TTK
1620 Okunma.
26 Ekim 2017
TTK’YI KURTARMA PLANI
1726 Okunma.
19 Ekim 2017
DEVLET VE DEMOKRASİ
1549 Okunma.
12 Ekim 2017
DALDAN DALA
1783 Okunma.
06 Ekim 2017
KIŞLIKLAR HAZIRLAYIN
1255 Okunma.
28 Eylül 2017
ELEŞTİRİLMEK
1519 Okunma.
22 Eylül 2017
PARTİLER VE TEŞKİLATLARI
1939 Okunma.
15 Eylül 2017
SİYASETİN FİNANSMANI
2025 Okunma.
08 Eylül 2017
Bu yazıyı 2013 Mayıs’ta yazmıştım!..
1313 Okunma.
25 Ağustos 2017
DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİ VE ÇÜRÜME
1588 Okunma.
18 Ağustos 2017
HİZMETKAR VE MİLLİ (YERLİ) OLMAK
1349 Okunma.
10 Ağustos 2017
Benim seçilmediğim yer batsın!
1820 Okunma.
02 Ağustos 2017
SOSYAL MEDYANIN YAN ETKİLERİ
1415 Okunma.
25 Temmuz 2017
GENEL KURUL GELENEĞİ
1544 Okunma.
18 Temmuz 2017
DEMOKRASİNİN FİDANLIĞI DERNEKLER
1455 Okunma.
10 Temmuz 2017
EMEKLİ MAAŞLARI
1768 Okunma.
Haber Yazılımı