Yazı Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 17:17 Bu yazı 548 kez okundu
 
SİYASET BİTMİŞTİR(!)
Mustafa ALTINTAŞ
 
 

Şaşalı günler de bitti siyasette(!) Türkiye’yi kötü günler bekliyor(!) Doğuda yaklaşık bin kilometrelik komşu sınır çeşitli terör örgütlerinin cirit attığı, kontrolü güç bir alan haline geldi. İzlenen yanlış politikalar sonucu neredeyse dost ve komşu ülke kalmadı. Suriye ile durduk yerde düşman olduk, ha keza dost ve müttefik ülke bildiğimiz Amerika ve Almanya ile de köprüler atılma noktasına geldi. Kötü gidişat piyasaları da vurdu.
Tüm bu kötü gidişatın sorumlusu iktidarda ki AKP kadar muhalefetin de vebali büyüktür, özellikle ana muhalefet partisi CHP’nin (!)
Hiçbir siyasi geçmişi ve tecrübesi olmadığı halde kendisini, Hindistan Bağımsızlık Hareketi’nin siyasi ve ruhani lideri olan Gandhi ile özdeşleştirilmek istendiyse de, büyük halkla ilişkiler projesi, toplumda karşılık bulmadı.
Seçim kaybettikçe koltuğunu sağlamlaştırma çabası içine girdi. Değişime kulaklarını tıkayarak, değişim yanlılarını ekerde etme yolunu seçti. 
Partiyi iktidara taşımak için kan değişikliğine gitmediği gibi bu tür oluşumları da bertaraf etme yolu seçildi (!) Referandum sonrası değişim sloganlarının önünü kesmek, dikkatleri dağıtmaya yönelik gibi bir algı oluşturan ‘’adalet’’ yürüyüşü de karşılığını bulmadı. Girdiği her seçimde ki başarısız sonuçlara rağmen, müstehzi bir şekilde ‘’neden istifa edeyim’’ diyebiliyorsa AKP’ye çokta kabahat bulmak haksızlık olur. MHP desen kendisini deşifre etti. Zaten hiçbir dönem iktidar olmak gibi bir anlayışı olmamış, kadroları her hükümette yerini bulmuştu, bu kez MHP lideri Bahçeli’de yerini buldu!
Erdoğan yıllar önceden söylediği 2023 telaffuzu öyle yabana atılacak bir söz değil. Buna dereyi geçmeden paçayı sıvamak gibi bir şey dense de, köprüler atılmışa benziyor.
Muhalif hareketin başını çeken Akşener ve yeni oluşum kuruluş startı, kriz ortamına takıldı. Milliyetçi bir tavır sergilenerek ülkenin içinde bulunduğu Amerika ile yaşanan kriz ortamında ki belirsizliğin kalkması bekleniyor.
CHP’NİN İKTİDAR OLMAK GİBİ BİR NİYETİ YOK
Bugünlerde CHP’nin delege seçimleri yapılıyor, daha sonra da parti yönetimleri belirlenecek. Koltukta kalabilmek, koltuğa oturabilmek için envai çeşit ayak oyunları ve katagule yapılarak delege üstünlüğünü ele geçirme kavgası var. 
Aslında iktidara talip olmak gibi bir anlayışla delege seçimleri yapılmış olsa çok şeyler değişecek te, kokuşmuş anlayışlar buna el vermiyor. Geçtiğimiz günlerde Zonguldak’ta yapılan delege seçimlerinde mevcut ilçe başkanı Ebru Uzun’u diskalifiye etmek isteyenler delege üstünlüğünü ele geçirmesi tepe siyasetinin bir anlayış ürünüdür. Başarılı olanlar değil, düzene ayak uydurabilenlerle yola devam etmek gibi bir anlayışla, koltuk merağı hakim! Referandum da CHP ilçe başkanı ile kadın kolları dağ taş demeden birebir başarılı bir çalışma sergilediler,taktir edilmesi gerekirken tasfiye edilmeye çalışılıyor. Zatı muhterem il başkanı Altun sahalarda yoktu,parti üst düzey milletvekilleri ise kayıptı. Her ne kadar delege üstünlüğünü elinde bulunduranlarla bir yere gelinse de siyaset, şaibeyi kaldırmaz, seni üstünden atamıyorsa, halk desteği de erir ve yok olur
 (!) Siyasette rüzgar tepeden eser, tepede rüzgar yoksa kıçını yırtsan boşuna(!) AKP yamalı bohçadan oluşan bir parti olsa da başında ki lider Erdoğan sayesinde varlığını sürdürüyor, beğenirsiniz beğenmezsiniz. Partisini iktidara taşıyan liderdir, mevcutların içinde de tek lider Erdoğan olduğunu inkâr eden varsa partisinin olduğu konuma bakmalıdır(!)

 
Etiketler: SİYASET, BİTMİŞTİR(!),
Yorumlar
Haber Yazılımı