3’Ü BİR ARADA: TECRÜBE, BİLGİ, ENERJİ
Haber
06 Nisan 2021 - Salı 16:11 Bu haber 2616 kez okundu
 
3’Ü BİR ARADA: TECRÜBE, BİLGİ, ENERJİ
SPOR Haberi
3’Ü BİR ARADA: TECRÜBE, BİLGİ, ENERJİ

Önümüzdeki sezon Deplasmanlı Süper Amatör Lig'de mücadele edecek olan Kozlu Belediyespor, iddialı bir takım kurarak hedefleri olan bir takım şeklinde lige başlamanın hesaplarını yapıyor. Bu doğrultuda Teknik Adam Turan Altuntaş ile anlaşma sağlayan Kozlu Belediyespor yönetimi, konu ile ilgili resmi açıklamayı düzenlenen basın toplantısı ile yaptı. Toplantı sırasında Turan Altıntaş ve ekibi, kamuoyuna tanıtıldı. Başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Turan Altıntaş, kaleci antrenörü olarak Basri Kocabaşoğlu ile, kondisyoner olarak ise Tolga Kalyoncu ile çalışacak.

ALTINTAŞ: “BU BİR BAYRAK TESLİMİDİR”

Kozlu Belediyespor Başkanı Deniz Yayalar’ın ofisinde gerçekleşen basın açıklamasında Antrenör Turan Altıntaş, “Kozlu Belediyespor benim için çok önemli bir kulüp. Geçmişte profesyonel hayatımda formasını profesyonel liglerde giydiğim bir kulüp. İlk antrenörlüğüme, alt yapısında başladığım bir kulüp. Hedefleri olan bir kulüp. Yerinin amatör küme olmadığına inandığım bir kulüp. Bu nedenle öncelikle Belediye Başkanı Ali Bektaş olmak üzere, başkanımız Deniz Yayalar’a teşekkür ederiz. Bu bir bayrak teslimidir. Bu kulüpte emeği olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Biz bu bayrağı daha yükseklere taşımak için görevi üstlenmiş bulunuyoruz. İnşallah hedeflerimize ulaşırız.” dedi.

ALTINDAŞ: “ALTYAPI OLUŞUMU SAĞLAMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Kozlu Belediyespor’da yapılanamama durumu olduğunu ifade eden Altıntaş, “Kozluspor’da yıllarca bir yapılanamama durumu var. Altyapı oluşumu sağlamaya çalışacağız. Günü kurtarmak için burada değiliz. Hedeflerimiz var. Bu hedeflere ulaşmak için her şeyi yapacağız. Kulübün altyapısı olmadığı zaman, kulübün geleceği emin ellerde değildir. Burada bir yapılanmaya da gideceğiz. İnşallah üzerimize düşen görevi yaparız ve hedeflerimize ulaşırız. Kozlu Belediyespor’un potansiyeli ile, altyapısı ile profesyonel liglere layık bir kulüp olacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

ALTINTAŞ: “İKİ KULÜBÜNDE ORTAK OLARAK ÇALIŞTIĞI PROJELER OLACAK”

Sarayspor ve Kozlu Belediyespor’un ilerleyen günlerde ortak projelerde yer alıp alamayacağı konusunda bilgi veren Altıntaş, “Sarayspor gerçeği var. Sarayspor sadece Zonguldak’ta değil, Türkiye’de altyapıda markadır. Türkiye şampiyonalarına gittiğimizde diğer kulüpler Sarayspor kurada çıkmasın istiyorlar. Bu bizim için gurur verici bir olay. Böyle bir niyetim yoktu ama Deniz Başkanın planlı olması, önümüze hedefler getirmesi kabul etmemizi sağladı. Disiplini seviyorum. Sahaya çıkıp biz oynamayacağız ama bu süreç şöyle işleyecek; Kozlu Belediyespor’un bize, bizimde Kozluspor’a katkımız olacak. İlerleyen günlerde iki kulübünde ortak olarak çalıştığı projeler olacak. Bize her zaman destek olacak insanlarla çalışacağımı biliyorum. İki kulüp içinde iyi olacak.” dedi.

ALTINTAŞ: “TECRÜBE, BİLGİ VE ENERJİYİ BİRLEŞTİRİP, YOL ALMAK İSTİYORUZ”

Turan Altıntaş, açıklamalarının son kısmında ise ekibindeki diğer isimleri tanıttı. Altıntaş konu ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle bu yola çıkarken enerjisine inandığım Tolga Kalyoncu ile kondisyoner olarak yolumuza devam edeceğiz. Basri abi zaten spor kamuoyunun çok yakından tanıdığı kaleci antrenörü. Zonguldak’ta tek olmasından ziyade her zaman gönül birliği ve yol arkadaşlığı yaptığım, bilgisine ve tecrübesine inandığım bir kişi. O yüzden yanımda olmasını istedim. Tecrübe, bilgi ve enerjiyi birleştirip, yol almak istiyoruz.”

YAYALAR: “BULUNDUĞUMUZ YERİ HAK ETMİYORUZ”

Kozlu Belediyespor Başkanı Deniz Yayalar ise; “Öncelikle Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’a sporda vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Pandemi sürecinde ilkemizin ekonomik sıkıntılarını bir kenara bırakarak, spor camiasına önemli bir ekonomik destek veriyor.  Bu destekten ötürü de bizde başarı ile karşılık verip yanına çıkmak istiyoruz. Yürüdüğümüz bu yolda alt yapılı bir takım oluşturabilmemiz için çok ciddi bir organizasyonu hayata geçirmemiz lazımdı. Burada da teknik ekip olarak Turan hoca, Tolga hoca ve Basri hoca ile beraber daha profesyonel bir şekilde devam ettirme kararı aldık. İlçe olarak bulunduğumuz yeri hak etmiyoruz. Gerçekten Kozlu’nun vizyonunun çok üstlerde olması gerekiyor. Takımı 1. Amatör Küme’de aldık, Süper Amatör Lig’e çıkardık. Pandemi nedeniyle ligler oynanmadı ama hedefimiz Bölgesel Amatör Lig. Biz üstümüze düşen yatırımları teknik ekibe yönetim olarak yapacağız.” dedi.

YAYALAR: “BİZ EKİBİN TECRÜBELERİNE GÜVENİYORUZ”

Yeni sezon öncesinde yapılması planlanan transfer çalışmaları ile ilgili bilgi veren Yayalar, “Transferi, teknik heyetimizin verdiği rapor doğrultusunda yapacağız. Tabi ki bütçeyle entegreli olmak şartıyla. Takımı kuracak olan teknik ekip. Teknik ekip aldığımız arkadaşlarla çalışmak ister ya da istemez, bu tamamen teknik ekibin bileceği bir durum. Biz ekibin tecrübelerine güveniyoruz.” şeklinde konuştu.

KOCABAŞOĞLU: “ONUN YANINDA OLMAK GURUR VERİCİ”

Kozlu Belediyespor’da kaleci antrenörü olarak görev yapacak olan Basri Kocabaşoğlu ise, “Turan Hocam inatçıdır, başarıyı ister ve disiplinlidir. Onun yanında olmak gurur verici. Kozluspor’da beraber futbol oynadık. Profesyonel liglerde de bulunduk. İnşallah o günlere tekrar geri getiririz. Allah utandırmaz inşallah.” dedi.

KALYONCU: “BAŞARACAĞIZ”

Basın açıklamasında konuşan Kondisyoner Tolga Kalyoncu ise; “Öncelikle beni bu göreve çağıran Turan hocama ve Deniz başkanıma teşekkür ediyorum. Kozluspor’a da bize de hayırlı olsun. İnşallah başaracağız.” dedi.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3’Ü, BİR, ARADA:, TECRÜBE,, BİLGİ,, ENERJİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı