ADA TENİS KULÜBÜ SPORCULARINDAN BÜYÜK BAŞARI
Haber
22 Kasım 2021 - Pazartesi 15:55 Bu haber 461 kez okundu
 
ADA TENİS KULÜBÜ SPORCULARINDAN BÜYÜK BAŞARI
SPOR Haberi
ADA TENİS KULÜBÜ SPORCULARINDAN BÜYÜK BAŞARI

Çaycuma’da kurulan Ada Tenis Kulübü’nden çeşitli yaşlarda dört sporcu, İzmit ve Bursa’da katıldığı tenis turnuvalarından iki birincilik, iki de ikincilik alarak döndü.

Türkiye Tenis Federasyonu 18 - 21 Kasım tarihlerinde İzmit’te 8-9-10 yaş ve yine aynı tarihlerde Bursa’da 16 yaş tenis turnuvası düzenledi. Turnuvalara Çaycuma’dan katılan Ada Tenis Kulübü sporcuları önemli başarılar elde etti. İzmit’teki turnuvaya 10 yaş grubunda Çınar Demir ve Doruk Doğan, 9 yaş grubunda Ferkan Arslan katılırken Bursa’da düzenlenen Öykü Cup’a 16 yaş grubunda Türkalp Arslan katıldı.

9 YAŞTA BİR TURNUVA, BİR DE GRUP İKİNCİSİ ÇIKTI

9 yaş grubunda mücadele eden Ferkan Arslan grubunda son maça kadar geldi. Son maçı 2-1 kaybederek, üçüncülük, dördüncülük maçına kalan Arslan, bu maçı güzel bir oyunla kazanarak turnuva üçüncüsü oldu. Aynı yaş kategorisinde mücadele eden Doruk Doğan ise grup ikincisi olarak turnuvayı tamamladı.

ÇINAR DEMİR 10 YAŞ GRUBUNDA TURNUVA BİRİNCİSİ OLDU

Aynı turnuvada 10 yaş kategorisinde mücadele eden Çınar Demir gruptaki bütün maçlarını kazanarak finale kaldı. Final maçında İstanbul Enka Spor kulübü oyuncusunu üstün oyunla yenerek turnuva birincisi olarak kürsüye çıktı.

BURSA ÖYKÜ CUP’DA 16 YAŞ GRUBUNUN ŞAMPİYONU ÇAYCUMA’DAN

Bursa’da yapılan Öykü Cup’ın 16 yaş grubunda mücadele den Türkalp Arslan ise bütün maçlarını kazanarak grupta birinci oldu. Ardından final maçında rakibini 2-0 gibi net bir skorla yenerek şampiyon oldu.

YAPILAN ÇALIŞMALAR MEYVELERİNİ VERİYOR

Başarılı sporcuların antrenörü Şafak Çelen, “Çaycuma’da tenis adına güzel işler yapmaya başladık. Spor altyapısına yapılan yatırımlarla bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde başladığımız çalışmalar meyvelerini veriyor. Turnuvalara katılan 4 sporcumuzun da derece yapması bizleri çok mutlu etti. Kulübümüzün sporcuları ile bundan sonraki turnuvalara da katılmayı düşünüyoruz. Sporcularımız farklı oyuncular ile oynayarak hem oyunlarını geliştiriyor, hem de yeni arkadaşlıklar ediniyorlar. Bu anlamda sporcuların ailelerine, kulübümüze ve tabi ki bizlere bu imkanları veren Belediye Başkanımız Sayın Bülent Kantarcı’ya da çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADA, TENİS, KULÜBÜ, SPORCULARINDAN, BÜYÜK, BAŞARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı