AK PARTİ’DE ÇAKIR’DAN SONRA ORUÇ’A OPERASYON
Haber
04 Ağustos 2021 - Çarşamba 17:20 Bu haber 2756 kez okundu
 
AK PARTİ’DE ÇAKIR’DAN SONRA ORUÇ’A OPERASYON
GÜNDEM Haberi
AK PARTİ’DE ÇAKIR’DAN  SONRA ORUÇ’A OPERASYON

AK PARTİ’DE ÇAKIR’DAN

SONRA ORUÇ’A OPERASYON

 

 

 

Türkiye’nin gündemine ‘Seçim’ düşmesiyle birlikte, siyasi partiler içindeki ‘Rakip eksiltme’ operasyonları da hızlandı.

‘Rakip eksiltme’ operasyonlarının en yoğun görüldüğü partilerden biride iktidar partisi.

Merkez ilçe, belediye meclisi üyesi belirleme ve il kongreleri öncesinde rakip eksiltme operasyonları neticesinde  ‘Seçmende arkası olan’ bir çok partili devre dışı bırakılmıştı.

Belediye Başkanı selim Alan’da ‘Çoktan çok azdan az gider’ diyerek,  parti içindeki belirli simaları hainlikle suçlamıştı.

Son günlerde parti içindeki ‘Rakip eksiltme’ operasyonlarının Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek üzerinde yoğunlaştığı izleniyor.

Diğer taraftan, iktidar partisi içinde ‘Rakip eksiltme’ operasyonlarının yoğun yapıldığı ilçelerden diğeri de Kdz. Ereğli. Ereğli, Zonguldak’ın gelişmiş ve politikanın yoğun yaşandığı bir ilçe. Ancak, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tayyip Erdoğan’a yüksek oy çıkmasına rağmen  Ereğli’ye ilk beşte yer verilmemişti.

Milletvekili seçimleri öncesi Ereğli’li partililerin protestosu üzerine Zonguldak’a gelen Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan gece saatlerinde Ereğli’ye gitmiş, kendisini temsilen danışmanı Sayın Saadet Oruç’u temsilci bıraktığını açıklamıştı.

Bu saatten sonra, hizmet değil gelecek seçimler üzerinde kafa yoranlar, Fatih Çakır’dan sonra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlarından Saadet Oruç’u hedefe koydular.

Bir düğünde tanıtım anonsu yapılırken; salonda oturmasına rağmen, ‘Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Sayın Züleyha Arıman’ diye Kadın Kolları Eski Başkanı Züleyha Arıman mikrofona davet edildi.

Geçtiğimiz hafta, partide vekillerinde katılacağı toplantıya gelen Oruç’un, vekillerin gelmemesi üzerine partiden ayrılması kamuoyuna değişik şekillerde yansıtılıp, taban kışkırtıldı. Olay hem parti tabanında hem de seçmen bazında yoğun eleştiri aldı. Ereğlili seçmenler, ‘Zonguldak’ın her konuda lokomotif ilçesi olan Ereğlili politikacılara karşı yapılan yanlıştır. Yapılan yanlışlar nedeniyle Ereğli Belediyesi’ni CHP kazandı. Ereğli’ye karşı takınılan tavrı kınıyoruz’ dediler.

Parti içinde ‘Rakip eksiltme operasyonu’ olarak adlandırılan bu gelişme üzerine AK Parti Genel Merkezi’nin harekete geçtiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Sayın Saadet Oruç, sosyal medya hesabından yaptığı kamuoyu aydınlatmasında, konu ile ilgili Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Erkan Kandemir’e bilgi verdiğini belirtti.

 

 

HELE ŞÜKÜR!.. ALAN,

‘OTOPARK SORUNU VAR’ DEDİ

 

 

 

 

Zonguldak’ın kangren olmuş sorunlarından biri trafik rezaleti. Trafik rezaletinin sebeplerinin başında alternatif yol ve otopark yokluğu geliyor.

Tüm eleştirilere rağmen, seçilmiş ve atanmışların ‘Görmezden geldiği’ ve şehirde ‘yaşam kalitesini aşağı çeken’ sorun, artık çuvala sığmayan mızrak gibi oldu.

Şehrin ‘Trafik Rezaleti’ konusu içinde yer alan ‘Otopark sorunu’ yine gündeme geldi ve Belediye Başkanı Sayın Ömer Selim Alan, nihayet ‘Otopark sorunu var’ dedi.

Bu açıklama bile vatandaşlar arasında, “Sorun’un kabulü çözüm arayışına adımdır’ şeklinde yorumlandı.

Bilindiği gibi iki yıla yakındır, şehrin kanseri olan otopark sorunu için ciddi çözümler bulunması yolunda kulisler yapıyoruz. Bu konuda şehrin muhtelif yerlerinde(Acılık’ta eski genelev alanında, Soğuksu’da Maliye eski yemekhanesi yerinde ve çarşı içinde eski Gümrük Müdürlüğü Alanı’nda) olmak üzere otopark yapılabileceğini teklif etmiştik.

Başkan Alan, dünkü açıklamasında ’Çarşı merkez de keşke boş alanlarımız’ olsa şeklinde ‘Duygu sömürüsü’ yaptı. Gösterdiğimiz yerler boş değil mi? İlgili bakanlıklarla görüşür trampa edersin, gündeme alırsın. Sayın Cumhurbaşkanı ile istediğin vakit görüşen biri olarak basit bir iş değil mi?

Başkan Alan, bazı yerlerde zemin etütleri yaptıklarını belirti. Anlaşılan o ki, 7 Temmuz’da Kulis’te ele aldığımız ‘Mekanik Otoparklar ve Tıkanmayan Logarlar’ tekliflerimiz göze çarpmış. Anlaşılan o ki, şehrin muhtelif yerlerine mekanik çok katlı otoparklar konacak. Zararı yok, faydası var. Ancak, belirttiğim alanlarda otopark için bulunmaz nimet. Liman içi projesi edebiyatı yapılıyor. Buraya gelen vatandaş araçlarını nereye çekecek? Eski Gümrük Müdürlük Alanı bomboş çimen ekilmiş bekliyor.

Konuşma sırasında, ‘Lavuar Alanı’ geçmiş. İnşallah, yüklenici firmaya dayatılır, kabul ettirilir. Lavuar Alanı’nda yeraltı otoparkı için bulunmaz nimet.

Son konu, 250 kişilik Uzun Mehmet Camii Otoparkının, suya, aside ve alkaliye direnci olan epoksi reçine yapımı için kapatılacak olması. Gerekli bir müdahale... Yine söylüyorum. Uzun Mehmet Camii otoparkı paralı olmamalı. Sizin paralı girmediğiniz yere vatandaş neden paralı girsin?

 

 

KOZLU SAHİLİNİ KARASİNEK BASTI

 

 

Mevsim normali hava sıcaklıklarının yüksekliği, vatandaşları dinlenip serinlemek için arayışlara itiyor.

Sahil kenti Zonguldak’ta, maalesef birçok plaj nitelikli kıyılar, kirlilik nedeniyle serinleme ihtiyacına cevap vermekten uzak. Şikayetlerin artması üzerine önceki gün ‘Zonguldak ili yüzme suyu komisyonu’ bir açıklama yapıp, plajların kirlilik oranlarını belirledi.

‘Orta derece’ denen yerlerden biride Kozlu Plajı. Kozlu Plajı neresi ise!.. Emniyet Misafirhanesi altı mı, Değirmenağzı Plajı mı, Ilıksu Plajı mı?

bence Emniyet Misafirhanesi ile Kozlu Limanı arasındaki, binlerce vatandaşın kullandığı alan…

Dün vatandaşlar buraya gitmişler, kenardaki banklarda oturmaya kalkmışlar. Heyhaat. karasineklerin istilasına uğrayıp kaçmışlar.

Vaziyet şudur! Binlerce vatandaş denize gidiyor. Ne soyunma kabini ne WC var. Denize girenler denizde hacet gideriyor. Girmeyenler bir gölge bulup…

Sahillerin pis kullanılması da cabası…

Dolayısıyla, deniz kenarları, daha ziyade halka açık plajlar ‘Leş’ gibi ‘Pislik’ kokuyor. Tam da karasineklerin ‘Başkent’ ilan edecekleri yerler…

Bu günlerde, hastanelerde enfeksiyon yoğunluklu müracaat patlamasının nedeni; sadece pis sular değil, karasinek patlamasıdır.

Sağlık Müdürlüğü yetkilileri Allah aşkına…

Bu belediyelerin görüp, keyiflerini bozup, müdahale edeceği bir iş değil… Nihayetinde iş yine hastanelere düşüyor…

 

 

ŞERAFETTİN ÜSTÜNKOL AMELİYAT OLDU

 

 

Zonguldak’ın tanınmış simalarından BARUTSAN eski Genel Müdür ve TTK eski genel müdür yardımcılarından Şerafettin Üstünkol, önceki gün Ankara’da Hacettepe Hastanesi’nde başarılı bir ameliyat geçirdi.

Üstünkol, erken teşhis neticesi yattığı hastanede kapalı karaciğer ve açık bağırsak operasyonları sonrası dün yoğun bakımda yattı. Bu gün servise çıkabileceği öğrenildi.

Üstünkol emekli olduktan sonra yerleştiği Ankara’da Zonguldaklıların kapısı olmaya devam ediyor. Başkanı olduğu maden mühendisleri Odası lokalinde Zonguldaklılarla buluşmalarını sürdürüyordu.

Dostum Sayın Üstünkol’un başarılı  operasyon geçirmesinden gerçekten mutlu oldum.

Geçmiş olsun, Allah sağlık versin. Sevenlerinin gözü aydın dostum.

 

 

SUÇA KARIŞAN ÇOCUKLAR

VE İŞSİZLERİN ÇOCUKLARI

 

 

Son yapılan istatistik çalışmalarında, son iki yılda ‘Suça karışan çocuk’ sayılarında azalma olduğu tespit edilmiş.

Doğrudur. Bu güne kadar yapılan en doğru istatistik bu olmuştur.

Çünkü, iki yıldır yaşadığımız pandemi/salgın süreci çerçevesinde çocuklar eve hapis durumunda idi. Sokağa çıkamadılar ki suç işlesinler.

Aslında, devlet babanın bu süreci fırsata çevirip, suça karışan çocuklar kategorisinde inceleme yapıp, çözümler üretmeliydi.

Çocukların işledikleri suçlar ve çözümleri…

Mesela, Zonguldak’ta 50 bin kayıtlı işsiz var. Bu işsizlerin çocuklarının suça karışma oranları nedir ve ne önlemler alınır?

Kesinlikle, işsizlerin çocuklarını töhmet altında bırakmak gibi bir maksadım yok.

Zonguldak’ta , Avrupa Birliği(AB) Fonu paralelinde ‘Çalışanların Sosyo ekonomik Sorunları’ konulu çalışma başlatılmıştı. Bendeniz, ‘İşsizlerin Sosyo Ekonomik sorunları’ tartışılmalı demiştim. Seçilmiş ve atanmışların ‘Sağıra yatma hastalığı’ öne çıktı ve fark edilmedi bile.

Aslında, toplumun kanayan yaralarından biridir bu suça karışan çocuklar ve işsizlerin çocukları dramı.

Pandemi, işsizlik, hayat pahalılığı, yangın, terör gibi sorunların arasında kaynayıp gittiğine bakmayın. Her gün biraz daha derinleşen bir yara.

Sadece suça karışan çocukların ailelerini ilgilendirmiyor.

Toplumun ortak paydası olan ve herkesi ilgilendiren bir sorun bu.

Devlet daireleri, sendikalar ve Kent Konseylerinin üzerinde çalışma yapacakları önemli bir konu. İnsanların yaşam kalitelerini etkilemediğini kim iddia edebilir ki!

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ’DE, ÇAKIR’DAN, , SONRA, ORUÇ’A, OPERASYON,
Yorumlar
Haber Yazılımı