AK PARTİ’DEN ‘SAFLARI SIKLAŞTIRIN’ ÇAĞRISI
Haber
23 Ekim 2021 - Cumartesi 14:18 Bu haber 1535 kez okundu
 
AK PARTİ’DEN ‘SAFLARI SIKLAŞTIRIN’ ÇAĞRISI
SİYASET Haberi
AK PARTİ’DEN ‘SAFLARI SIKLAŞTIRIN’ ÇAĞRISI

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak İl Başkanlığı’nın Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı Alaborina Restorant’ta yapıldı.

Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısındaki konuşmacılar 2023 seçimlerinde başarılı olmak için partililere; “Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Safları sıklaştıralım” çağrısında bulundular.

Alaborina Restorant’ta düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na İl Başkanı Zeki Tosun, Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Polat Türkmen, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Ak Parti Zonguldak eski milletvekillerinden Faruk Çaturoğlu, Erdoğan Fazlı, Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, AK Parti İlçe Başkanları, AK Parti İl Genel Meclisi üyeleri, AK Parti Belediye Başkanları, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nın Divan Başkanlığı’nı Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Ömer Gülay, Teşkilat Başkanı Erdal Mercimek, İl Sekreteri Muammer Avcı, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Erbay ve Gençlik Kolları Başkanı Bennur Özübek yaptı. Alaborina Restoran’taki toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

TOSUN; EKİPLERİMİZLE KENETLENDİK

Selamlama konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun yaptığı konuşmasında parti çalışmalarından bahsetti, muhalefeti eleştirdi.

Zeki Tosun'un konuşması şöyle: “AK Partimiz 20 yaşına ulaştı. Kuruluşundan itibaren erkek ve kız evlatlarımız, gençlik kollarımız, milletvekillerimiz ile aynı yolda yürüyoruz. Çalışmalarımıza hız verdik. Biz secimden seçime çalışan bir parti değiliz. Hamdolsun ki Zonguldak'a damga vurmuş bir partinin mensuplarıyız. Basta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm dava arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Yalan ve algı üzerinden siyaset yapanlar, bugüne kadar hiçbir şekilde emellerine ulaşmayacaklardır. Belediye, mevzuat nedir bilmez, muhalefet çıkmış, O proje ne olacak? Bu proje ne olacak? diye konuşuyorlar. Muhalefet, nefret siyaseti ile kutuplaştırma yapıyor. Bize yetkiyi millet verir, millet alır. 19 yılda neler yaptığımız ortada. İktidara geldiğimizden beri kaç muhtıra, kaç darbe ile karşılaştık. En son 15 Temmuz ile karşı karşıyaydık. 15 Temmuz hain FETÖ saldırısından, Recep Tayyip Erdoğan'ın bir sözüyle halk, ölümüne meydanlara indi. Birbirinden güç alan teşkilatlar olmalıyız. Bana ne, ben bilmem diye bir şey olmamalı. Her şeye rağmen mazeret yok. Şimdi bunun için kurumsal kimlik ile canla başla çalışacağız. Karşımızda muhalefet yok. Siyaset yapmıyorlar, psikolojik harp yapıyorlar. Bizim siyasetimizin amacı, gönüllerin kazanması olmalıdır. İşte o büyük aile, bugün burada. En kısa zamanda Belediye Başkanımızdan Zonguldak'a konferans ve toplantı salonu yapmasını istiyorum. Tüm ekibimiz ile birlikte kenetlenmeliyiz." dedi.

 

TÜRKMEN; BU PARTİYİ MİLLET KURDU

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Söyleneceklerin tümü söylendi. AK Parti tarife sığmaz ama tarif edecek olursak, ilerde belki bizim isimlerimiz olmayacak ancak; Allah razı olsun, bize böyle bir miras bıraktılar derlerse o duadan hepimiz hissedar olacağız. Farelerin buğday bulamadığı bir dönem yaşıyorduk. Recep Tayyip Erdoğan bunları gördü ve bizleri topladı. Bu partiyi millet kurdu. Bizim hikayemiz böyle başladı. Tabelaları astık. O dönemlerde kimlerle berabersek, hep birlikte, üzerine katarak yine bu salonlardayız. Bu dönemde neler oldu? Kendilerini bu memleketin sahibi olarak adlandıran muhalefet, AK Parti'yi bir türlü içlerine sindiremedi. Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla tüm sorunları aştık.”

 

ERBAY; AK PARTİ’NİN KENDİNDEN BAŞKA RAKİBİ YOK

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Erbay yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Şehrimizin gelişmesi için ellerinden geleni yapmakta olan milletvekillerimize çok teşekkür ederim. Bizlerde AK kadınlar olarak elimizden geleni yapmayı sürdüreceğiz. Çünkü AK Parti’nin kendinden başka rakibi yoktur. Ak Parti’nin dünden bugüne gelişmesinde emek veren ak kadınlara da teşekkür ediyorum. Toplantımızın hayırlara vesile getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 

ALAN; BİRLİK OLALIM

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Pandemi tabiki hepimizi etkiledi. Uzun zamandır toplantımızı gerçekleştirememiştik. Bugün bu güzel havada bir aradayız. Önümüzde uzun bir yol var. 2023 diye çok önemli bir hedefimiz var. Tevazu, samimiyet, gayret diyerek bir yola çıktık. Başka liderimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bizlere Ankara'da her türlü kapıların açılmasını sağlayan kıymetli vekillerimize ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tekrar göndere bayrağı diktik. Secaattin Başkanımızın yaptıklarının onda birini yapamadılar. İl başkanımızın söylediği koni çok önemli. Üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu işin olmazsa olmazı, kapı kapı gezen AK Kadınlarımızı gördükçe çok mutlu oluyorum. Allah hepinizden razı olsun. Genç kardeşlerimizin motivasyonu, heyecanı da yanımızda. Gençler bizim için çok önemli. Pandemiyi bir gün daha dilimize dolamadık. Tüm bakanlarımız Zonguldak'a karşı çok sıcak bakıyorlar. Lavuar Alanı olmazsa olmazımız. Ufak revizyonlar yaptık. En iyi hizmeti sunmak için gayret gösteriyoruz. Uzun Mehmet Camii etrafındaki rekreasyon alanı ise bize bir nefes aldırdı. Fener, Zonguldak'ın en güzel yeri. Restorasyon ihalesini de gelecek ay yapacağız. Vatandaşımız bize ilk önce bunu söyledi, önce yol dedi. Bu konudaki çalışmalarımız da devam ediyor. İnşallah daha fazlasını yapacağız. Zor bir görevimiz var. Milletin gözünün içine baka baka dünya 5'ten büyüktür diyebilen, topunuz gelin diyebilen bir liderin yanındayız. Biz kenetlendikçe geleceğimize inancımız sonsuz.”

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ’DEN, ‘SAFLARI, SIKLAŞTIRIN’, ÇAĞRISI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı