AKDEMİR, “ZONGULDAK BU PİSLİKTEN KURTARILMALI”
Haber
02 Mart 2021 - Salı 14:44 Bu haber 902 kez okundu
 
AKDEMİR, “ZONGULDAK BU PİSLİKTEN KURTARILMALI”
GÜNDEM Haberi
AKDEMİR, “ZONGULDAK BU PİSLİKTEN KURTARILMALI”

Zonguldak eski Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Lavuar Alanı Projesi, ihalesi ve hayata geçirilmesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Akdemir, “Bana sizin döneminizde size pirim mi yaptıracağız dediler. Diyenler ortada hala Zonguldak’ta yaşıyorlar. Bu gidişle bu işi beceremeyecekler mümkün değil.” dedi. 
“Zonguldak bu pislikten kurtarılmalı. Yoksa 5 sene daha Zonguldak böyle pislik içinde geçer gider” diyen  Akdemir; “Görevde devamlılık esas olduğundan uygulama yapılmak istenirken  eski Valimiz Erdal Ata Bey’in katkıları olmuştur. Ben meclis üyesiydim. Büyük bir keyifle heyecanla takip ediyordum. Zonguldak’ta bu atıl olan alanın yaşanabilir, oturulabilecek ve kalkılabilecek bir yer olsun istedik. Biz Lavuar Alanı ile ilgili yüzlerce girişim yapmamıza rağmen Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK)’dan devrini bir türlü gerçekleştirememiştik. TTK, bakanlığa teslim ederken bakanlık da belediyeye verir. Bu çok kolay bir şey. Ama maalesef biz bunu bizim dönemimizde yaptıramadık. Benim zamanımda 18 uygulamasını da yapmıştık. TTK tekrar mahkemeye gitti. 18 uygulaması bozuldu. Projede nereye ne yapılacağı belliydi. Benim de meclis üyesi olduğum ve İsmail Eşref’in başkan olduğu dönemdeki yapılan projeye sadık kalınsaydı daha iyi olurdu. Ben de şu an o projenin yapılmasını istiyorum. TTK’nın itiraz sürecinden sonra Toplu Konut İdaresi  (TOKİ) yetkilileri ile bir araya geldik. Bilhassa baş başa görüştük. TOKİ yetkilisi bana dedi k ‘Sayın başkanım biz yüzde20 kar etmeden herhangi bir şey yapmayız” Ama burada kar edeceği bir şey yok her yer yeşil alan. Sadece bizim konferans salonu ve nikah salonu olacaktı. Eğer 18 uygulaması bozulmasaydı hemen nikâh salonunu başlatacaktım. Nasip olmadı vermediler. Şimdi kendileri başladılar, devrettiler. Ölü rahmet bulsun da nereden bulursa bulsun. Zonguldak için ne yapılacak sen her zaman destek veririm, her zaman yanlarındayım. Lavuar Alanı’nın ihalesi yapılacaktı, takip ediyorum tekrar ne olduysa yine bozulmuş üzüldüm. Buranın bir an önce bu hengâmeden kurtulması gerekiyor. Bu karmaşa ve bu hengâme ile Zonguldak hep kaybediyor. Zonguldak halkımıza yazık oluyor. Bakın 69 Ambarları’ndaki pislik Zonguldak merkeze taşınıyor. Sahil Projesi’ndeki pislik merkeze taşınıyor. Bunlar Zonguldak perişan ediyor. Bu işlerin çok hızlı bir şekilde bitirilmesi gerekiyor ne olursa olsun. TOKİ yetkilileri işi ağırdan alıyor. Yok yağmurdu, yok kardı derken işler uzayıp gidiyor. Hayır, karda yağsa yağmur da yağsa işler devam edecek. Çalışmak lazım. Bu şehri bu kimlikten kurtarması lazım.” dedi.

“ÖMER BAŞKANA SEVGİ VE SAYGILARIMI GÖNDERİYORUM”

Kısıtlı bütçe ile çok önemli işiler yaptığını ifade eden Akdemir; “Ömer başkanıma buradan sevgi ve saygıyla selamlarımı gönderiyorum. Şu düzenli çalışmayı müteahhitlerle sağladın. Bu gidişle bu işi beceremeyecekler mümkün değil. Maalesef o sözleri bana o zaman söylediler. ‘Sizin zamanınızda size pirim mi yaptıracağız’ dediler. Diyenler ortada hala Zonguldak’ta yaşıyorlar. Çok büyük bir üzüntü duymuştum. Böyle bir politikayı asla kabul etmiyorum. Siyaset erdemli kişilerin işidir. İmkânları iyi değerlendirmek lazım. Allaha şükür ben imkânlarımı iyi değerlendirdim. Kısıtlı bütçe ile birçok iş yaptım. Bu Lavuar Alanı Zonguldak için çok önemli sahip çıkılması ve hayata geçirilmesi çok önemli. 69 Ambarları’nda yapılan işler ve açılan tüneller çok önemli. Bunlar bir an önce bitirilmeli ve Zonguldak bu pislikten kurtarılmalı. Yoksa 5 sene daha Zonguldak böyle pislik içinde geçer gider.” şeklinde konuştu. 

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKDEMİR,, “ZONGULDAK, BU, PİSLİKTEN, KURTARILMALI”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı