“ANLAMSIZ VE MANTIKSIZ BİR KURGU”
Haber
10 Mayıs 2021 - Pazartesi 14:48 Bu haber 1427 kez okundu
 
“ANLAMSIZ VE MANTIKSIZ BİR KURGU”
Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, basın mensuplarının Zonguldak Kömürspor ile ilgili sorunlarını cevapladı. Afjet Afyonspor karşılaşmasında müsabakada olmamalarının hatırlatılması üzerine Vali Tutulmaz, “Çok anlamsız ve mantıksız bir kurgu. Vali görev yerini bırakıp da başka bir ildeki maça gitmez.” dedi.
SPOR Haberi
“ANLAMSIZ VE MANTIKSIZ BİR KURGU”

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’la birlikte Gazipaşa‘da kalabalığı denetlediler. Vali Tutulmaz, denetlemeler sırasında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

 

“VALİ GÖREV YERİNİ BIRAKIP DA BAŞKA BİR İLDEKİ MAÇA GİTMEZ”

 

Ajjet Afyonspor karşılaşmasınd neden takımın yanında olmadıklarının sorulması üzerine Vali Tutulmaz, “Biz burada görev yapıyoruz, Afyon’da değil. Afyon’da olsaydık maçta olurduk. Çok anlamsız ve mantıksız bir kurgu. Vali görev yerini bırakıp da başka bir ildeki maça gitmez. Hele böyle bir dönemde hiç gitmez. Bizim burada olmamız ve süreci yönetmemiz gerekiyor. Oraya giderek destek vermek her zaman mümkün olmayabilir ama biz Zonguldak Kömürspor’a başından beri elimizden geldiğince destek olduk. Zonguldakspor, Zonguldak için bir değerdir. Bu değeri korumamız lazım.” dedi.

 

“ŞİRKET TAKIMI OLMASI İLE İLGİLİ DEĞİŞİK YORUMLAR YAPILIYOR”

 

Zonguldak Kömürspor yönetimi ile ilgili konuşan Vali Tutulmaz, “Yönetimle ilgili değişik yorumlar yapılıyor, şirket takımı olması ile ilgili. Bu durumun üzerinde çalışılması gerekiyor. Şirket olarak devam edebilir ya da eski haline döndürülüp  dernek üzerinden yürütülebilir. Bu durumu Zonguldak halkının ya da Zonguldakspor’a gönül verenlerin yapması gerekir. Biz bunu diyecek konumda değiliz. Yıllardır süregelen bir uygulama var, bu uygulamanın doğru tarafları da var yanlış tarafları da var.” ifadelerine yer verdi.

 

“ANTRENMAN SAHASI SIKINTIMIZ VAR”

 

Stadyum eksikliği konusunda da konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, “Karaelmas Kemal Köksal Stadı geçtiğimiz yıl bakıma girdi. Çimler yenilendi. 1 yıl boyunca oynanamayacak olması nedeniyle arkadaşlarımız 1 yıl boyunca Devrek’e gitmek zorunda kaldılar. Zonguldakspor’umuz artık merkezde seyircisiyle buluşarak maçlarını oynayacak. Antrenman sahası sıkıntımız var. Şuan ki saha halı saha konumunda. Bu futbolcuların daha sonraki uyumunda sıkıntı yaratabilir. Bu durum için el ele verip antrenman sahası oluşturmamız gerekiyor. Hep beraber oluşturabilirsek, halk sahip çıkarsa Zonguldakspor daha iyi olur. Yöneticiler eleştiriliyor ama bizi eleştiren gazeteci arkadaşımızda ne kadar maça gitti sormak lazım.” dedi.

 

 Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ANLAMSIZ, VE, MANTIKSIZ, BİR, KURGU”,
Yorumlar
Haber Yazılımı