“BAKAN SÖZ VERDİ, MÜRACAATLAR BAŞLADI”
Haber
01 Aralık 2021 - Çarşamba 15:12 Bu haber 744 kez okundu
 
“BAKAN SÖZ VERDİ, MÜRACAATLAR BAŞLADI”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Zonguldak ziyaretinde maden şehidi ailelerinin kamuda istihdamı için tarih ibaresinin kaldırılacağı müjdesini vermişti. Zonguldak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Erkin Avcı, 111 Maden şehidi ailesinin kamuda istihdam edilmek için başvuruda bulunduğunu açıkladı.
GÜNDEM Haberi
“BAKAN SÖZ VERDİ, MÜRACAATLAR BAŞLADI”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçtiğimiz ay Zonguldak ziyaretinde  maden şehidi ailelerine müjde vererek tarih ibaresinin kaldırılacağını açıklamıştı. 10.06.2003 ve 13.05.2014 tarihleri arası maden iş kazasında vefat eden madencilerin çocukları yararlanabiliyordu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Zonguldak ziyaretinde verdiği müjdenin ardından SGK İl Müdürü Erkin Avcı, “2018 de verilen istihdam hakkı maden şehidi ailelerinde heyecan ve sevinç yaratmıştır. Şimdiye kadar toplamda 111 kişinin başvurduğunu, 86'nın uygun görüldüğünü, 6 kişinin de işlemde olduğunu açıklarken SGK’ya yapılan başvurular bakanlığa gönderilecek ve dosyaları değerlendirilecek.” dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: “BAKAN, SÖZ, VERDİ,, MÜRACAATLAR, BAŞLADI”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı