"BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ ÇOK ÖNEMLİDİR”
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 15:49 Bu haber 534 kez okundu
 
"BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ ÇOK ÖNEMLİDİR”
GÜNDEM Haberi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın ve  DEVA Partisi Genel Merkez Uyuşmaslık Çözüm Kurulu Üyesi ve  Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Av.Furkan Arık, partinin il ve ilçe yöneticileri ile birlikte Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ni (ZGC) ziyarette bulundu.
Ziyarette konuşan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, seçim barajını yüzde 10'dan yüzde 7'ye düşürülmesini ifade ederek; "Seçim barajı daha da düşürülmelidir, temsilde adalet sağlanmalıdır.” şeklinde konuştu. 
Yerel basına çok büyük önem verdiğini ifade eden DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, "Parti  programınız özgürlüklerle başlıyor orada basın özgürlüğü çok önemlidir.” İfadesine yer verdi. 
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, "Bugün sabah sosyal politikalarda ki eylem planımız yayınlandı Bu yayınladığımız üçüncü eylem planı bu aslında parti olarak ne yapmak istediğimizin çok iyi bir göstergesi çünkü biz sadece muhalefet olmak için kurulmuş parti değiliz.” dedi. 
Partisinin Zonguldak’taki politikası hakkında konuşan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, "Zonguldak Türkiye'nin. Hükümet tüm yatırımlarını İstanbul'a göre yapıyor. İstanbul nüfusu 15 milyon ama 65 milyon nüfus daha var. Türkiye'de birçok Yıldız şehrimiz var bunlardan birisi Zonguldak tır. Hükümet sadece İstanbul'u değil tüm Anadolu düşünerek yatırım"şeklinde konuştu.
Ülkenin ekonomisinin iyi gitmediğini, vatandaş mali kriz içinde olduğunu ifade eden DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, "hükümeti pandemi iyi yönetemedi aşılama geç başladı tüm dünya ülkelerinde pandemi sürecinde vatandaşlarına hibe kredi verirken geri ödemesiz, birisi tam tersini uyguladık. Kandemir sürecinin en başında vaka sayıları bilerek düşük gösterildi ve güven teyze edilrnedi"ifadesini kullandı.
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, Parti olarak seçimlere Her geçen gün daha da hazır olduklarını ifade etti.
Kurulduktan çok kısa bir süre içerisinde teşkilatlanmaları tamamlayarak seçime katılmaya hak kazandıklarını hatırlatan 
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, ayrıca pandemi dönemde telefonla yapılan anketlerin de çok inandırıcı olmadığını.” ifade etti. 
Seçim barajı ile ilgili soruyu cevaplayan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, "seçim barajı yüzde 7'ye düşürüldü ama yetersiz daha da sürmesi gerekiyor temsilde Adalet sağlanmalıdır.” dedi. 
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, Türkiye istatistik kurumunun enflasyon rakamlarını düşüş gösterdiğini sokakta çarşıda enflasyonun çok daha yüksek olduğunu ifade etti. 
DEVA Partisi İl Başkanı Fatih Keleş'te Genel Başkan Ali Babacan'ın 22 Eylül'de Zonguldak'ı ziyaret edeceğini ve madene ineceğini söyledi.

 

Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: "BASIN, ÖZGÜRLÜĞÜ, ÇOK, ÖNEMLİDİR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı