BAŞKAN METİN, İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜ AÇIKLAMAYA DAVET ETTİ
Haber
17 Eylül 2021 - Cuma 14:40 Bu haber 692 kez okundu
 
BAŞKAN METİN, İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜ AÇIKLAMAYA DAVET ETTİ
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN METİN, İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜ AÇIKLAMAYA DAVET ETTİ

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Umut Metin, Bozuk aşı ile ilgili İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner’i açıklama yapmaya davet etti.

Başkan Metin; “Zonguldak’ta 100'den fazla kişiye bozuk aşı enjekte edilmiş. Enjekte olanlarla da görüşmemizde 2. doz aşının geçersiz olduğu ve tekrar aşı olunması gerektiği söylenmiş.” diyerek açıklama yapılmasını istedi.

Yazılı açıklama yapan DEVA Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Umut Metin, “Aşının hayati bir önem taşıdığını öncelikle belirtmek isterim. Aynı zamanda bu aşıların korunması ve etkisini kaybetmemesi de çok önemlidir. İl sağlık müdürlüğü bu noktada vazifesini büyük bir ehemmiyetle yerine getirilmelidir. Zonguldak’ta 100'den fazla kişiye bozuk aşı enjekte edilmiş. Enjekte olanlarla da görüşmemizde 2. doz aşının geçersiz olduğu ve tekrar aşı olunması gerektiği söylenmiş. Şimdi burdan yetkililere soruyoruz. Bunun sorumlusu kimler? Vatandaşın herhangi bir sağlık sorunu yaşama durumu var mı? Zaten birçok vatandaşımız aşı olma konusunda tedirginlik yaşarken böyle bir durumun olması hayret verici düzeydedir. Sağlık çalışanlarımıza güvenimiz tam lakin vatandaşı doğru bilgilendirme için il sağlık müdürünün derhal açıklama yapması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için herşeyden önemlidir.” dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, METİN,, İL, SAĞLIK, MÜDÜRÜNÜ, AÇIKLAMAYA, DAVET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı