“BEDELİNİ TAKIM OLARAK ÖDEDİK”
Haber
21 Haziran 2022 - Salı 12:15 Bu haber 1025 kez okundu
 
“BEDELİNİ TAKIM OLARAK ÖDEDİK”
SPOR Haberi
“BEDELİNİ TAKIM OLARAK ÖDEDİK”

Zonguldak Ereğli Spor (ZES) Kulüp Başkanı Tevfik Cengiz Demirci, 2022-2023 Futbol Sezonu öncesinde yazılı açıklama yaparak değerlendirmelerde bulundu.  Başkan Demir; “Takımlar birbirlerine yatabilir, basit ego savaşları yapanlar da olabilir, biz birilerinin sponsorluğunda ve birilerinin paraları ile bir şeyler yapmaya çalışmıyoruz.” dedi. Demir ayrıca, Zonguldak İl Hakem Kurulu ve hakemlerden de yakınan Demirci, antrenörleri Necat Bakan ile yollarını ayırmalarının detaylarını da anlattı.  Kulübün sezon boyunca katıldığı kategoriler hakkında bilgi veren Demirci “Artık önümüze bakacağız” dedi. 


“VE SONUCA ULAŞACAĞIMIZIN SİNYALLİNİ VERMİŞTİ”
Başkan Tevfik Cengiz Demirci, 2021-2022 Futbol Sezonu’nu kazasız bir şekilde tamamladıklarını ifade ederek, kalıplaşmış bir oyuncu kadrolarının olduğunu belirtti. Yaklaşık 7 yıldır bir arada oynayan futbolcu topluluğuna sahip olduklarını söyleyen Başkan Demirci, “Zaman zaman eksik bölgelerimize yapmış olduğumuz transferler ile kadromuzu zenginleştirdik. Özellikle bu sene İsmail Sarıdağ, Ali Emre Arslan ve Berat Kocabıyık gibi isimlerle kısacası işimizi şansa bırakmak istemedik. Sezona her zaman saygı duyduğumuz Antrenör Ulvi Göktan ile başladık. Almış olduğumuz ve bizden beklenmeyen sonuçlar ligde ses getireceğimizi ve sonuca ulaşacağımızın sinyallini vermişti. Yaşanan bazı gelişmeler neticesinde ise antrenörümüz Ulvi Göktan ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık.” dedi. 
“Yediği önünde, yemediği arkasında”
Necat Bakan’ın antrenörlük koltuğuna oturtulmasının hata olduğunu vurgulayan Başkan Demrici, “Oyuncularımız ile yapmış olduğumuz toplantı neticesinde yönetim kurulunun yeni bir hoca getirmek istemediğini kalan maçları hocasız tamamlamak istediğimizi ve aynı zamanda antrenör olan Kaptanımız Emre Kartal’a yetkiyi vermek istediğimizi belirttik. Lakin takımımızda bizim için değerli birkaç oyuncumuzun mutlaka bir hoca olması gerektiğini bununda Necat Bakan olursa takım açısından iyi olacağını belirtmesi üzerine Antrenör Necat Bakan ile yola devam etme kararı aldık. İyi giden bir düzen vardı ve kimseyi üzmek, kırmak istemedik. Ama özellikle şunu belirtmek isteriz. Yönetim Kurulumuz kesinlikle Necat Bakan ile anlaşmak istememiş sadece oyuncularımızın bazılarının aşırı talebi sonrası Necat Bakan ile anlaşma sağlanmıştır. Biz oyuncularımız ile aile olduğumuz için her kararda fikir alışverişi yapan bir anlayışa sahibiz. Yönetim Kurulu olarak her türlü imkânı antrenörümüze sunduk. Halk tabiri ile ‘Yediği önünde, yemediği arkasında’ misali üzerimize düşeni yaparken hiçbir aldığı karara karışmadık. Zaten karışmış olsaydık takım play off oynuyor olurdu. Oyuncularımızın Necat Bakan ısrarının bedelini takım olarak ödedik.”


“ANCAK ÇİZMEYİ AŞINCA İŞLER DEĞİŞTİ” 
Açıklamalarının devamında hocalar ile ilgili yaşanan sıkıntıları anlatan Başkan Demirci, “Hocalarımıza her zaman tam yetki verip ve her kararının arkasında durmaya özen gösterdik. Ancak bu kararlar takımın dengeleri ile oynamak ve öz değerlerine saygısızlık yapılacak anlamına da gelmez. Yönetim Kurulu Üyelerinin yedek kulübesine alınmak istenmemesi sabır taşlarımız ile oynanmaya başladığı andı ve yine takımın selameti açısından sessizliğimizi korumuştuk. Lakin kulübümüzün Kurucu Antrenörü ve resmiyette Zonguldak Ereğli Spor Teknik Sorumlusu olarak geçen aynı zamanda maçlara nadir gelen Murat Korkmaz’ın da kulübeye alınmak istememesi sabrımızı taşıran son damla olmuştu. Bizde kendisine teşekkür ederek yollarımızı ayırdık. Bundan sonra ki futbol yaşantısında da kendilerine başarılar diledik.”
Başkan Tevfik Cengiz Demirci’nin açıklamalarının devamı şu şekilde: 
“Her kategoride lige girdik… 
Kulüp olarak Türkiye Futbol Federasyonu tarafından pandemi sonrası oynanmasına müsaade edilen U-14, U-16, U-18 liglerinde yer aldık. Sezonu 218 aktif lisans ile tamamladık. 
Hakemler çok canımızı yaktı. Ama kulüp olarak sessiz kaldık…
Zonguldak İl Hakem Kurulu Evren Atış başkanlığında çeşitli başarılara imza attı. Ancak bireyler yenilikçi olmadıkça, sosyal ve kültürel alanda iletişim sorunu yaşadıkça başarısızlık kaçınılmaz oluyor. 
Atış ve yönetiminin Ereğli’ye karşı olan tutumu zamanla değişiklik göstermiş ve Ereğli hakemleri üzerinde aşırı baskı ve mobing uyguladığı her kesim tarafından fark edilmişti. İşine odaklanamayan hakem ve kurul üyeleri günden güne başarısız olmaya başladılar. Bu maçlara ve hakemlerin performanslarına da yansıdı. U-14 maçı dahi alması bile sıkıntı olabilecek hakemleri 1. Amatör Kümede görevlendiren kurula hakemlikte ‘siyah-beyaz hata’ olarak adlandırılan yanlışları sosyal medyamızda ve kendilerine video olarak paylaştığımızda oldu.
Artık önümüze bakacağız…
ZES olarak her zaman önümüze baktık ve bakmaya da devam edeceğiz. Kurullar ya da hakemler veya bireyler bizlere engel olmak isteyebilir. Takımlar birbirlerine yatabilir. Ereğli’de “Zonguldak’ta biz güçlüyüz” diyerek basit ego savaşları yapanlar da olabilir. Biz hep önümüze bakacağız. Sahaya çıkarız maçımızı oynarız. Biz amatör bir spor kulübü olarak çok sayıda gence hizmet ediyoruz. Birilerinin sponsorluğunda ve birilerinin paraları ile bir şeyler yapmaya çalışmıyoruz. Ayrıca kimsenin ne yaptığı da bizi ilgilendirmiyor. 
2022-2023 futbol sezonunun tüm takımlara hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “BEDELİNİ, TAKIM, OLARAK, ÖDEDİK”,
Yorumlar
Haber Yazılımı