BEYCUMA’YA TOKİ MÜJDESİ
Haber
12 Nisan 2021 - Pazartesi 17:24 Bu haber 1659 kez okundu
 
BEYCUMA’YA TOKİ MÜJDESİ
GÜNDEM Haberi
BEYCUMA’YA TOKİ MÜJDESİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın destekleriyle “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut’ projesi ülke genelindeki çeşitli il, ilçe ve beldelerde devam ediyor. Bu doğrultuda vatandaşların ev sahibi olmaları kolaylaştırılırken, depreme dayanıklı konutların da yaygınlaştırılması sağlanıyor.

Zonguldak’ta Merkez İlçe, Gökçebey ve Çaydeğirmeni gibi mevkilerde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konut projeleri yapılırken, bir müjde de Beycuma beldesinden geldi. Edinilen bilgiye göre Merkez ilçeye bağlı Beycuma beldesinde, 114 dairelik TOKİ konutları için ilk adım atıldı. Yer tahsisinin gecikmesi sebebiyle ‘Her yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut’ projesine dahil olmayan Beycuma Toki Projesi, Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu tarafından yatırım programına aldırıldı.

Beycuma’nın Merkez Mahalle’sine 18 Bin metrekarelik alana yapılacağı öğrenilen 114 dairelik TOKİ Konutları’nın, bölgede bulunan konut ihtiyacını karşılayacağı açıklandı. Cezaevi, iki adet karakol ve eğitim kurumlarının bulunduğu beldede yüksek standartlar konut olmadığı için, memurların konut problemleri yaşadığı biliniyor. Projenin yıl içinde ihalesinin yapılacağı açıklanırken, ilk kazmanın önümüzdeki yıl vurulabileceği öğrenildi. Vatandaşların ekonomik koşullarda ev sahibi olabilmesi için, diğer belediyelerin de TOKİ projelerine ağırlık vermesi, kamuoyunun en büyük beklentisi olarak göze çarpıyor.

 

“OTURACAK EV YOK”


Konuya ilişkin açıklama yapan Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu, “Beldemizde oturulabilecek konut konusunda sıkıntımız var. Onun için 114 konutun beldemize yapılması önemli. Küçük bir belde olarak görünüyoruz ama baya bir memur var burada. Oturulabilecek ev yok burada. Yani kaloriferli falana ev yok. Bu anlamda bu projeye çok ihtiyaç vardı. 2018 yılında ben girişime başlamıştım. Ama yer tahsisi gibi konular olunca bu sürece uzadı. Artık son aşamaya geldik. 40 daire cezaevine, 6 daire karakola lojman yaptırmamıza rağmen ihtiyacımız çok fazla. Memurlar da TOKİ’den ev alabilir. Vatandaşlarımız da alabilir. Alan kiraya verebilir. İlla oturacak diye bir şey yok. Konut sorunu Beycuma’da biraz rahatlar.” dedi.

 

Haber: Arife GÜLERYÜZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYCUMA’YA, TOKİ, MÜJDESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı