ÇAYCUMA’NIN GURURU OLDU
Haber
13 Ekim 2021 - Çarşamba 16:15 Bu haber 643 kez okundu
 
ÇAYCUMA’NIN GURURU OLDU
GÜNDEM Haberi
ÇAYCUMA’NIN GURURU OLDU

Çaycuma Köprüsü’nden atlayarak intihara teşebbüs eden 27 yaşındaki C.G.’yi, yüzme bilmediği halde suya atlayarak kurtaran Çaycuma Belediyesi personeli Hayri Topçu, ilçenin gururu oldu.
Çaycuma’da yaşayan 27 yaşındaki Ç.G. adlı genç kız girdiği bunalım sırasında, Çaycuma Köprüsü’nden atlayarak intihar etmek istedi. Çevrede yol çizgilerini boyayan belediye personeli Hayri Topçu bir malzeme aramak için gittiği köprünün üstünde bir kadın montuyla çanta görünce durumdan şüphelenerek etrafı araştırmaya başladı. Bir genç kızın demir korkulukların dışına çıkarak doğal gaz borularının üstünde oturduğunu fark eden Topçu, yanına giderek intihardan vaz geçirmeye çalıştı. Uzaklaşmadığı takdirde kendini ırmağa atacağını söyleyen genç kızın ikazına uyarak olay yerinden uzaklaşan Topçu, belli bir mesafeden genç kızı gözetlemeye başladı. 


DERİN SULARA ATLAMASINA SANİYELER KALA YAKALADI

O arada 112’yi arayarak durumu bildiren Topçu, genç kızın, gözden kaybolması üzerine, ırmağa doğru koştu. Suların içinde adının sonrada Ç.G. olduğunu öğrendiği geç kızı gören Topçu, yüzme bilmediği halde, suyun insan boyunu geçmemesinden de cesaret alarak kıza doğru ilerlemeye başladı. Kendini daha derin sulara atmaya hazırlanan Ç.G.’yi atlamasına saniyeler kala yakalayan Topçu, uzun süre ikna etmeye de çalıştı. Hiçbir yere kıpırdamasına izin vermediği kızı suyun içinde tutan Topçu daha sonra gelen emniyet güçleri ve itfaiye ekibimizle birlikte Ç.G.’yi suyun içinden çıkararak sağlık ekibine teslim etti.


DAVRANIŞI HEPİMİZİ GURURLANDIRDI

Kendisini ağırlayarak teşekkür eden Belediye Başkan Vekili Sezai Bilici, Topçu’nun her türlü takdirin üstündeki davranışından çok duygulandığını söyledi. Her şeyin kötüye gittiği, hep kötü haberler duymaya alıştıkları şu günlerde gittikçe azalan bu tip iyilik haberlerinin kendilerine yaşam sevinci ve moral verdiğini söyleyen Bilici Topçu’ya, tüm Çaycumalılar adına teşekkür etti. Bilici, “Hiç yüzme bilmediği halde, cebindeki cep telefonunu, cüzdanını düşünmeden suya dalarak bir canı kurtaran arkadaşımızın bu davranışı hepimizi gururlandırdı. Ortaya koyduğu tavırla Çaycumalıların insani hasletlerini sergileyen kardeşimize tüm Çaycumalılar adına teşekkür ediyorum” dedi. Öte yandan, olay sırasında kent dışında bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, sosyal medya üzerinden Hayri Topçu’yu kutlayarak teşekkür etti.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAYCUMA’NIN, GURURU, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı