ÇÖZÜM BEKLENİYOR!
Haber
13 Haziran 2022 - Pazartesi 13:40 Bu haber 1619 kez okundu
 
ÇÖZÜM BEKLENİYOR!
Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 20’ye yakın dilekçe verildi
GÜNDEM Haberi
ÇÖZÜM BEKLENİYOR!

Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören, Karaman Amele Birliği İlk ve Ortaokulu müdür yardımcısının okulda bazı uygulamalarının öğretmenlerin tepkilerine neden olduğunu söyledi.

Müdür yardımcısının mobing uygulamaları sonrasında okulda çalışma barışının bozulduğu ve sorunun da ilgili yerlere iletilmesine ve 20’ye yakın şikayet dilekçesinin verilmesine rağmen çözüm bulunamadığını ifade etti.

Sorunun çözüme kavuşması ve Karaman İlk ve Orta Okulundaki soruna dikkat çeken Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şahin Ören, Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de dikkatini çekerek şu ifadelere yer verdi.

“HUKUK YOLUYLA HAKLARINI ARAMA ÇABASI İÇERİSİNE GİRMİŞLERDİR”

“Karaman Amele Birliği İlk ve Orta Okulunda Müdür emekli olduktan sonra yerine vekaleten bakan Müdür yardımcısının yaptığı uygulamalar öğretmenleri canından bezdirmiştir. Yaklaşık bir buçuk yıla yakın bir süredir süren bu uygulamalar karşısında öğretmenler uğradıkları mobing karşısında daha fazla dayanamayıp hukuk yoluyla haklarını arama çabası içerisine girmişlerdir. Her türlü görüşten öğretmenin olduğu Karaman Amele Birliğinde, öğretmenlerin en güçlü ortak yanları artık bu yöneticinin eğitime katkı sağlamadığı ve sürekli çalışma barışını bozacak eylemlere giriştiği noktasıdır. Bu sebeple yaklaşık 20'ye yakın dilekçenin il Milli Eğitim'e verildiği bilinmektedir. Bu yöneticinin köşeye sıkışmasıyla beraber değişik STK'ları ve parti birimlerini sıkça ziyaret ettiği bilinmektedir. Bununla da yetinmeyen sayın yönetici okulda velilere yapılan bir seminer sonucu, velilere öğretmenlerini kötülemekte ve ‘ben onları disipline zorladığım için beni istemiyorlar’ tezini öne sürerek, öğretmenlerle velileri karşı karşıya getirmek istemektedir. Bununla da yetinmeyip köy muhtarlarını ziyaret ederek veya okula davet ederek öğretmenleri kötülemektedir. Yine eline daha önceden hazırladığı veli hazirun listelerini imzalatarak ‘biz okul müdürümüzü istiyoruz’ kampanyasını maksatlı bir şekilde sürdürmektedir. Ve bu işlemi mesai saatleri içerisinde yapmaktadır. Eğitim yönetiminden bihaber olan bu genç yöneticinin sürekli egolarını beslemekten bıkan öğretmenler artık Karaman Amele Birliğinde bir çözüm istemektedirler.” diyerek Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğünün sorunu çözmesi gerektiğini vurguladı.” dedi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇÖZÜM, BEKLENİYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı