DEMOKRASİ VE BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ
Haber
17 Eylül 2021 - Cuma 15:10 Bu haber 529 kez okundu
 
DEMOKRASİ VE BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ
GÜNDEM Haberi
DEMOKRASİ VE BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü; 15 Temmuz darbe teşebbüsünün, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket ederek bu şuurun  canlı tutulması amacıyla, Başöğretmen Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından Zonguldak Öğretmenevi'nde pandemi ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak; gerekli tedbirler doğrultusunda program gerçekleştirildi.

Programa; İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri,  Atatürk Anadolu Lisesi Tören Tertip Komitesi, öğretmen ve öğrenciler katıldılar. "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Belgesel Gösterisi" ile başlayan programda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Zonguldak Selimiye Camii İmam Hatibi Hüseyin Berber'in, Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Başöğretmen Atatürk Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni İlker Çağlar tarafından yapıldı. Erdemir Anadolu Lisesi Müzik Öğretmenleri Hakan Başeğmez, Çağdaş İnal ve Başöğretmen Atatürk Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Aydın Sarmusak, 15 Temmuz'da Türkiye Geçilmez video gösterisi eşliğinde “Var Git Ölüm” türkü dinletisini sundular. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz gecesi  saat 00.24 sularında TV ekranlarından yaptığı çağrı sinevizyon gösteriminin ardından Atatürk Anadolu Lisesi  okulu öğrencilerinden Sedat Çakıcı"30 Kurşun" adlı şiirini okudu.

 İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, programda emeği geçen herkese teşekkür ederek; Atatürk Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı sergiyi gezdi.

 

Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEMOKRASİ, VE, BİRLİK, GÜNÜ, PROGRAMI, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı