“DOYURMAYAN NAMERTTİR”
Haber
11 Haziran 2021 - Cuma 17:11 Bu haber 514 kez okundu
 
“DOYURMAYAN NAMERTTİR”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Zonguldak ziyareti sırasında, vatandaş sitem etti: “Akşener burada, Erkmen nerede?”
GÜNDEM Haberi
“DOYURMAYAN NAMERTTİR”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Zonguldak programı kapsamında ilk ziyaretini Gökçebey ilçesinde gerçekleştirdi. Gökçebey’de coşkuyla karşılanan Meral Akşener, Gökçebey Belediye Başkanlığı önünde halka hitap etti. Yaptığı konuşmada Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan Akşener, ekonomik göstergeler üzerinden sert eleştirilerde bulundu.
Belediye önünde yaptığı konuşmada vatandaş ve esnafın zor günler geçirdiğine işaret eden Meral Akşener, devletin aç insanları doyurmakla görevli olduğunu ifade etti. Akşener gerçekleştirdiği konuşmasında, “Safranbolu’da esnaf bana bir tane pankart verdi. ‘Açız açız’ yazıyor. Kendilerine söz verdim mecliste göstereceğim dedim. Gösterdim ağa kızdı. Çok kızdı. Bir tanesi de ‘Nankörler’ dedi. Sonra bana döndü. Bu sıralar bana çok kızgın. Yani yakın zamanda eşimin ailesine müracaat edebilir, atın şu gelini, diye. Sonra dediler ki madem bunlar açsa sen doyur. Hay hay muhterem kalk o sandalyeden. Kalk o koltuktan kalk! Doyurmayan namerttir.” dedi.
Gökçebey gezisinin ardından Zonguldak kent merkezine gelen Meral Akşener, davul ve zurna ile kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Soğuksu semtinde esnaf ziyareti yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnafların sorunlarını dinledi. Cadde üzerinde bulunan bir dönerci esnafını ziyaret eden Akşener, esnafın pandemi öncesi ve sonrasında ki ekonomik göstergelerini sordu. Döner üzerine iş yapan esnaf ise pandemi sebebiyle satışların yarı yarıya düştüğünü söyledi. Bir tuhafiye esnafı ise Meral Akşener’e ‘Hoş geldiniz’ diyerek İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen’in kendilerine uğramadığını belirterek sitem etti. Akşener ise Yavuz Erkmen’e dönerek esnafı en kısa sürede ziyaret etmesi gerektiğini söyledi. Aynı esnaf Akşener’e Ankara’dan atama milletvekili olmaması gerektiğini İYİ Parti eski İl Başkanı Ragıp Bayraktar’a haksızlık yapıldığını söyledi. 
Zonguldak programında birçok sektörden esnafı ziyaret eden Akşener’e ilgi büyük oldu. Esnafın yanı sıra yol üstünde bulunan vatandaşlar Meral Akşener ile görüşme imkanı yakaladı. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in Rize’de yaşanan gerginlikler sonrasında güvenlik önlemlerinin arttırıldığı görüldü. Akşener program bitişinde yaptığı kısa açıklamada, “Esnafımıza çare olmak için Zonguldak’tayız. Esnafın dertlerine çare olacağız. Erken seçimi vatandaş istiyor şuanda biz de onların emrindeyiz. Erken seçimi vatandaş istiyor, seçmen istiyor şuanda.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “DOYURMAYAN, NAMERTTİR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı