DÜNYA OBEZİTE GÜNÜ KONUŞULDU
Haber
05 Mart 2021 - Cuma 17:24 Bu haber 2299 kez okundu
 
DÜNYA OBEZİTE GÜNÜ KONUŞULDU
SAĞLIK Haberi
DÜNYA OBEZİTE GÜNÜ KONUŞULDU

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)’nde  4 Mart Dünya Obezite Günü Farkındalık etkinlikleri gerçekleşti
BEÜ Obezite ve Diyabet ve Uygulama Merkezi "4 Mart Dünya Obezite Günü" farkındalık etkinliğini online ortamda gerçekleştirdi. Etkinliğe sağlık çalışanları katıldı.

Etkinlikle ilgili Merkez Müdürü Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu şunları söyledi: "Dünya genelinde 4 Mart Dünya Obezite Günü farkındalık etkinleri düzenlenmektedir. Bir Avrupa Obezite Merkezi olan Üniversitemiz Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından sağlık çalışanları, akademisyenler, idari çalışanlar ve öğrencilere yönelik online bir etkinlik düzenledik. Merkezimizin çalışmalarının sürdürülmesinde Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya şükranlarımı sunar, etkinliğe katılanlara teşekkür ederim." dedi.

Etkinlikte obezitenin dünyada, Türkiye’de ve Zonguldak ilindeki durumu, halk sağlığı sorunu olduğu, multidisipliner ve süreklilik gerektiren bir yaklaşım ihtiyacı olduğunu vurgulandı. BEÜ tarafından yayınlanan Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi ve diğer dergiler hakkında bilgi verildi. Dr. Öğretim Üyesi Sakin Tekin tarafından obezitede medikal tedavi, Dr. Öğretim Üyesi Ömercan Topaloğlu tarafından da merkezimizde obezitede bariatrik cerrahiye yaklaşım hakkında bilgi verildi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: DÜNYA, OBEZİTE, GÜNÜ, KONUŞULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı