DÜNYA TİYATRO GÜNÜ KUTLANIYOR
Haber
27 Mart 2022 - Pazar 15:35 Bu haber 3700 kez okundu
 
DÜNYA TİYATRO GÜNÜ KUTLANIYOR
KÜLTÜR Haberi
DÜNYA TİYATRO GÜNÜ KUTLANIYOR

27 Mart Dünya Tiyatro Günü Türkiye genelinde olduğu gibi Zonguldak’ta da etkinliklerle kutlanıyor.

Zonguldak Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonu ile Zonguldak Merkez, Çaycuma, Kozlu ve Kilimli tiyatro topluluklarının da katılımı ile Madenci Anıtı’nda toplanan gruplar Valilik binası önüne kadar yürüdü.

Madenci Anıtı’nda Zonguldak’ta “Göçük Mehmet” tiplemesi ile tanınan tiyatrocu Fahri Bozbaş ve tiyatrocuların gösterileri ilgi ile izlendi.

GÜRGENÇ: SANATÇILARIMIZ İLE BİR ARADA OLMANIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ

Zonguldak Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Armağan Gürgenç burada yaptığı konuşmada, “Bugün 27 Mart Dünya Tiyatro günü. İlimizde faaliyet gösteren tiyatro sanatına gönül vermiş tiyatro dostları ile birlikte Madenci Anıtı önünde toplanmış bulunuyoruz. Birlikte büyük işler başaracağına inandığımız sanatçılarımız ile bir arada olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sanatçılarımız ile birlikteliğimizin artarak devam edeceğine şehrimizin sosyal yaşam kalitesinin giderek artacağına canı gönülden inanıyoruz.” dedi.

Madenci Anıtı önünden yürüyerek Valilik binası önüne gelen kalabalık, Atatürk Anıtı’nda bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu.

YILMAZ: BU ETKİNLİKLERDEN PANDEMİ DOLAYISI İLE MAHRUM KALMIŞTIK

Valilik binası önünde günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Zonguldak Belediyesi Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, “Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuştur demektir’ diyor Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Bu şiarla sizleri burada görmekten, burada ağırlamaktan gerçekten onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz. Hepinizin bildiği gibi 27 Mart Dünya Tiyatro Günü. Bugün de Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak böyle bir etkinlik düzenledik, böyle bir farkındalık yaratmak istedik. Uzun zamandır bu etkinliklerden pandemi dolayısı ile mahrum kalmıştık ama inşallah bundan sonra çok daha etkin bir şekilde siz değerli Zonguldaklılara hizmet etmekten onur duyacağız” diye konuştu.

ETKİNLİKLER HAFTA BOYU VE ÜCRETSİZ

27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısı ile Zonguldak Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, 28 Mart-1 Nisan tarihine kadar 6 gün boyunca tiyatro gösterileri vatandaşlara ücretsiz olarak sunulacak ve gösteriler Atatürk Kültür Merkezi Salonu’nda saat 20.00’de başlayacak.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: DÜNYA, TİYATRO, GÜNÜ, KUTLANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı