‘EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDİYORUM’
Haber
25 Kasım 2021 - Perşembe 14:09 Bu haber 825 kez okundu
 
‘EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDİYORUM’
Erkmen ve ekibi kadınların açtığı sergiyi gezdi
GÜNDEM Haberi
‘EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDİYORUM’

İYİ Parti Zonguldak il Başkanı Yavuz Erkmen  ‘SS Zonguldak Karaelmas Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi”nin Güzel Sanatlar Galerisi’nde açtığı sergiyi ziyaret etti.

Beraberinde İYİ Parti Merkez ilçe Başkanı Dilay Küçük, İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Dilek Demirel ve yöneticilerle birlikte “25 Kasım Kadına yönelik Şiddete karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında açılan sergiyi ziyaret eden Yavuz Erkmen, “Zonguldak Karaelmas Kadın Kooperatifinin bugün bildiğinizi üzere Kadına Yönelik Şiddetin ortadan kaldırılması için mücadele günü olduğu bilinci ile bu anlamdaki kadınlarımıza destek amaçlı açmış olduğu kermese katılmış olduk. Öncelikle Sevgi hanım başta olmak üzere bu organizasyonu gerçekleştiren bütün kadınlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

“ŞİDDET HEPİMİZİ ÇOK DERİNDEN ETKİLEMEKTEDİR”

Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirten İYİ Parti il Başkanı Yavuz Erkmen, şunları ifade etti.  “Kadınlarımıza fırsat verildiği takdirde nasıl üretim yapabildiklerini bu şekliyle de kamuoyuna göstermiş oluyorlar. Tabi bizim burada vermek istediğimiz mesaj kadına şiddete kalbinde insan sevgisi olan herkesin karşı çıkması. Çünkü kadın erkek ayrımı yapmaksızın kim olursa olsun bir canlıya yapılmış olan en ufak bir müdahale hepimizi üzmekte, hepimizi yaralamakta ve özellikle de kadınlarımıza uygulanan şiddet hepimizi çok derinden etkilemektedir. İşte bu açıdan zaten bizler İstanbul Sözleşmesi’nin devam etmesini arzu ediyorduk. Ama bunun kaldırılması yanlış oldu ve bunu yapmak isteyenlere de yani şiddeti düşünenlere de bir yerde fırsat tanımış oldu. Ben özellikle bildiğiniz üzere partimizin ‘Güneşin kadınları’ adı altında bir projesi var, bu proje ile benzer bir projeyi Zonguldak’taki Karaelmas Kadın Kooperatifinin gerçekleştirmiş olmasından dolayı hakikaten gurur duydum. Çünkü bu anlamda kadınlarımızı hiç kimseye muhtaç etmeden ekonomik anlamda da ayaklarını yere sağlam basan bireyler olarak görmek ve onları bu şekilde organize etmek takdir edilecek bir husus. Ben Sevgi hanımı ve arkadaşlarını, emeği geçen bütün arkadaşlarını bu anlamda da tebrik etmek istiyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

Biz de bugün burada arkadaşlarımızla geldik ve onların bu çabalarına destek olma amaçlı yanlarında yer aldık. Ben bir kez daha kendilerine bu yolda başarılar diliyorum ve inşallah kadınlarımızın hiçbir şiddete uğramadan, hiçbir ayrımcılığa uğramadan toplumda her zaman hak ettikleri yeri alabilecekleri bir ortamın yaratılmasını düşünen, savunan ve bu uğurda mücadele eden bir ekip olarak bunu dilediğimizi belirtmek istiyorum ve İYİ Parti ailesi olarak sevgilerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘EMEĞİ, GEÇENLERİ, TEBRİK, EDİYORUM’,
Yorumlar
Haber Yazılımı