‘ESNAF VE VATANDAŞI DİNLEYECEK’
Haber
09 Haziran 2021 - Çarşamba 14:12 Bu haber 736 kez okundu
 
‘ESNAF VE VATANDAŞI DİNLEYECEK’
Erkmen, Genel Başkan Akşener’in Zonguldak ziyaretini değerlendirdi
SİYASET Haberi
‘ESNAF VE VATANDAŞI DİNLEYECEK’

 

 

İYİ Parti Zonguldak il Başkanı Yavuz Erkmen,11 Haziran Cuma günü Zonguldak’a gelecek olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Zonguldak ziyareti ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Genel Başkanı Meral Akşener’in tüm illeri gezerek, vatandaşla birebir sohbet edip, onların sorunlarını dinlediğini belirten Erkmen, Zonguldak ziyaretinin de bu kapsamda olacağını ifade etti.

Yaklaşık bir buçuk yıldan beri Türkiye’de de etkili olan ve halen devam eden Pandemi dolayısı ile çok sayıda esnaf ve vatandaşın zor durumda olduğunu ve vatandaşın sorunlarına çözüm üretmek amacı ile bu gezilerin önemli olduğunu vurgulayan Erkmen, Genel Başkanı Akşener’in Gökçebey’den başlayıp Zonguldak, Kozlu ve Ereğli’de de ziyaretler gerçekleştireceğini belirterek, tüm vatandaşların Akşener’i çok iyi bir şekilde karşılayacaklarına inandığını söyledi.

“ZONGULDAKLILARIN GENEL BAŞKANIMIZA SEVGİ GÖSTERECEĞİNE İNANIYORUM”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Zonguldak ziyareti ile ilgili değerlendirmede bulunan Yavuz Erkmen,  “11 Haziran Cuma günü Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ilimizi ziyaret edecek, yanında Genel başkan Yardımcılarımız ve bazı milletvekillerimiz de olacak. Tabi bu bizim için de önemli Zonguldak için de önemli gördüğümüz bir ziyaret.

Bildiğiniz üzere Sayın Genel başkanımız 1 buçuk yıldır Türkiye’yi dolaşıyor ve gittiği yerde esnafla buluşuyor.  Bu ziyaretin amacı da zaten esnaf ziyareti kapsamında gidilen yerlerde sadece esnafların ziyaret edilmesi ve onların sorunlarının tespitine yönelik ziyaret oluyor. Her hangi bir şekilde ne bir teşkilata çıkış var,  ne bir kurumu ziyaret var tamamen doğal olarak esnafa gidip onların sorunlarını yerinde tespit etmeye yönelik bir gezi oluyor. Bununda faydasını şöyle görüyoruz; Türkiye’nin gidilen her yöresinde her kesimin değişik, o ilin kendine göre özelliklerine göre sorunların oluyor, bu sorunları da her hafta TBMM’de yapmış olduğu grup toplantısında da Türkiye’nin gündemine getiriyor. Bu sorunlara sahip çıkıyor. O anlamda da Zonguldak’ta da biz gerek esnaflarımızın, gerekse ticaret sahibi arkadaşlarımızın şu son 1 buçuk yılda Pandemi’nin de araya girmesi ile ekonomik kriz anlamında yaralarının derinleştiğini, hakikaten şu anda zor durumda olduklarını biliyoruz. Bunlarla ilgili sorunların ortadan giderilmesine yönelik çözümleri üretebilmek adına bu ziyaretler önem taşıyor.

Biz de bu kapsamda Gökçebey ilçesinde başlattığımız o günkü gezimize oradaki ziyaretler, akabinde Zonguldak’ta Soğuksu esnafını dolaşacağız, daha sonra Kozlu’da pazaryerinde üreticilerle buluşulacak ve Ereğli’ye geçilip çarşı ziyaretinde esnaflarla buluşulacak.  Ben Zonguldak için ve Zonguldak’taki sorunların tespiti ve bunun Meclis gündemine taşınması anlamında yararlı bir gezi olarak görüyorum. Diğer yerlerdeki gibi amacına ulaşacağına inanıyorum. Zonguldak bugüne kadar hep demokrasi kültürünü öne çıkartmış ve birbirine siyasi anlamda saygı göstermiş, sevgi göstermiş bir ildir. Onun için parti gözetmeksizin, ben bütün Zonguldaklıların da Genel Başkanımıza sevgi göstereceğine ve en iyi şekilde karşılayıp misafir edeceğine yürekten inanıyorum.  Çünkü Zonguldak halkı bugüne kadar demokrasi de en güzel sınavı vermiştir, bugün de aynı şekilde o sınavı verecektir diye düşünüyorum. Buradan bütün vatandaşlarımızı hiç ayrım olmaksızın hangi siyasi partiye gönül vermiş olsun hepsine saygı duyuyoruz ama Genel başkanımızın ziyaretinde yanımızda olmaya davet ediyoruz ve bundan da mutlu olacağımızı ifade ediyoruz. Ben buradan bütün Zonguldak halkına bu çağrımı bir kez daha yeniliyorum. Bizi şereflendirmiş olurlar. İnşallah güzel bir geziyi tamamlayıp, misafirimizi en iyi şekilde Zonguldak ile ilgili dolu dolu olarak buradan göndeririz diye düşünüyorum.” dedi.

 

“ZONGULDAK’IN PEK ÇOK PROBLEMİ VAR”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in vatandaşın sorunlarını birebir dinleyip, bu sorunları Meclis kürsüsünden gündeme taşıyarak, çözüm aradığını kaydeden Erkmen, Zonguldak’ın genel sorunları ve yapılması gerekenlerin de bir dosya halinde zaman zaman Genel Merkeze ilettiklerini kaydederek,  “Biz her zaman iletişim halindeyiz. Yetkili makamlara, gerek Genel başkanımıza, gerek Genel başkan yardımcılarına bunları iletiyoruz. Tabii ki Zonguldak’ın pek çok problemi var. Burada bizim dosya vermemizin ötesinde önemli olan vatandaşın sorunları ve isteklerini dile getirip iletmesi. Bu ziyaret tamamen vatandaşın içinde, vatandaşla birlikte yapılan bir ziyaret oluyor. Dolayısı ile Genel Başkanımız vatandaşı birebir dinleyip kendisi onların problemlerine vakıf oluyor ve çözüm üretme anlamında da çalışma arkadaşlarına talimat veriyor ve bu anlamda da yararlı oluyor.” diye konuştu.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘ESNAF, VE, VATANDAŞI, DİNLEYECEK’,
Yorumlar
Haber Yazılımı