"GELECEK NESİLLERE BIRAKACAĞIMIZ EN BÜYÜK ARMAĞAN BAYRAMLARIMIZ"
Haber
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 12:26 Bu haber 1006 kez okundu
 
"GELECEK NESİLLERE BIRAKACAĞIMIZ EN BÜYÜK ARMAĞAN BAYRAMLARIMIZ"
GÜNDEM Haberi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, İslâm Âleminin Ramazan Bayramı’nı yayınladığı mesaj ile kutladı.

Mesajında bayramların, milli ve dini duyguların, inanç, örf ve adetlerin sergilendiği bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği ve kuvvetlendiği günler olduğunu ifade eden Bozkurt; “Bayramlar, bizi biz yapan ve geleceğe taşıyan temel değerlerimiz ve zenginliklerimizdir” dedi.

Bozkurt, mesajında şunları kaydetti: “Huzur ve bereketin doyasıya yaşandığı; rahmet, mağfiret ve cömertliğin vesilesi olan Ramazan ayını tamamlayıp bayrama kavuşmanın mutluluğunu millet olarak hep birlikte yaşıyoruz. Bayramlar; birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç, neşe ve coşkunun buluştuğu, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları çok özel günlerdir. Toplumsal yapımızı güçlendiren bayramların getirdiği barış, huzur ve kardeşlik ortamının değerini iyi bilmeli, bu anlamlı günleri ruhuna uygun bir şekilde değerlendirmeliyiz. Her türlü zorluğu birlik, beraberlik ve hoşgörü ile bertaraf eden milletimizin gelecek nesillere bırakacağı en büyük armağan kardeşçe kutlanacak bayramlar olacaktır. Bu özel günlerde yakınlarımızdan başlayarak, akrabalarımızı, komşularımızı, vatanımızı canı pahasına savunan şehitlerimizin değerli ailelerini, yetim, hasta, yaşlı ve yardıma muhtaç insanlarımızı ziyaret etmek, gönüllerini almak, ihtiyaçlarını gidermek ve bu sayede bayramı bayram tadında yaşama erdemine erişmek temel hedeflerimizden birisi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; mübarek Ramazan Bayramı’nın ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa huzur, barış, adalet ve merhamet getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyor; aziz şehitlerimizin ailelerinin, gazilerimizin, saygıdeğer hemşehrilerimin, milletimizin ve tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: "GELECEK, NESİLLERE, BIRAKACAĞIMIZ, EN, BÜYÜK, ARMAĞAN, BAYRAMLARIMIZ",
Yorumlar
Haber Yazılımı