GEZER: AÇIKLAMA BEKLİYORUZ
Haber
04 Mayıs 2021 - Salı 15:54 Bu haber 727 kez okundu
 
GEZER: AÇIKLAMA BEKLİYORUZ
GÜNDEM Haberi
 GEZER: AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Zonguldak Romanlar Derneği Başkanı Haktan Aydın Gezer Madenci Anıtı’nda basın açıklaması yaparak, Suriye sınırında vatani görevini yaparken vefat eden Caner Sarmışık’ın teskeresine 40 gün kala şehadete erdiğini ifade etti.

Gezer yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Öncelikle bize bu fırsatı veren başkan Sayın Valimize, İl Emniyet Müdürümüze Zonguldak Romanlar Derneği olarak teşekkür eder saygı ve şükranlarımızı arz ederiz. Güvenliğimizi sağlayan Emniyet güçlerimize teşekkür ederiz. Şehidimiz sadece bizim Romanların değil TC Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının şehididir. Roman açılımı yaparak biz Romanlara değer veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyoruz. Biz Roman topluluğu olarak ne bir ayrı devlet ne toprak ne de bayrak istedik. Biz de Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı ve Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında insanca yaşamak istiyoruz. Askerimiz Caner Sarmaşık intihar mı etti yoksa vuruldu mu, bunun cevabını Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanından bir açıklama bekliyoruz.

İlimiz Zonguldak’ta askere gitme hazırlığında olan 400’ün üzerinde Roman vatandaşımız var. Çocuğun eğitim durumu zayıf ya da hiç yok. Aileler çocuklarını askere göndermekte endişelidir. Bu konuyu devlet büyüklerimiz bir an önce çözüp kamuoyunu bilgilendirmesi gerekmektedir” dedi.

 

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: , GEZER:, AÇIKLAMA, BEKLİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı