GÖKÇEBEY KIRMIZI
Haber
10 Haziran 2021 - Perşembe 17:29 Bu haber 1152 kez okundu
 
GÖKÇEBEY KIRMIZI
Zonguldak ilçeleri içinde, en az aşı yapılan Gökçebey ilçesinde koronavirüs oranı yüksek. Vali Tutulmaz, Gökçebeyli muhtarlara seslendi, ‘Lütfen vatandaşı aşı konusunda bilgilendirelim.’ dedi.
GÜNDEM Haberi
GÖKÇEBEY KIRMIZI

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, dün beraberinde daire müdürleri ve gazeteci kafilesi ile birlikte Gökçebey ilçesine ziyarette bulundu. 
Gökçebey’e Devlet Demir Yollarına (DDY) ait trenle giden heyet, Gökçebey Çok programlı Anadolu Lisesi’nde muhtarlarla yıllık mutant toplantısında buluştu. Vali ve beraberindeki heyet, daha sonra bölgenin en büyük yatırımlarından Çanakçılar Seramik Fabrikası’nda Sezai Çanakçı’nın misafiri oldu. 
Gökçebey ziyaretine Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Mustafa Çufalı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Albay Gönen Süslü, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Sanayi  ve Teknoloji Müdürü Yaşar Karaman, İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, İl Özel İdare Genel sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli,  İl Kültür Müdürü Kemal Akçay, Gençlik Spor İl Müdürü Hakan Yüksel ile çok sayıda gazeteci yer aldı. Gazeteciler ve heyet Çanakçılar Seramik Fabrikası içinde bulunan hayvanat bahçesi ve müzede incelemelerde bulundular.
Muhtarlarla yapılan toplantıya, geziye katılan daire müdürlerinden İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner’in raporu damga vurdu.
İl Müdürü Güner “ Koranavirüs salgınını yenmek için mutlaka aşı olmalıyız. Aşılama çalışmasında il olarak iyi bir seviyedeyiz ama Gökçebey ilçemizde aşılama çalışması çok geride.” dedi.
Yapılan açıklamalarda, Zonguldak’ta 46 vaka olduğu bunların 28 tanesinin yoğun bakım ünitelerinde bulunduğu belirtilmişti.  
Yine bu konuda Zonguldak’ta 300 bin aşı sayısı üzerine çıkıldığı, 190 bin kişinin ikinci aşılarını olduğu açıklanmıştı.
İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, “Salgının önlenmesi için aşı olmak şart. Randevu alarak Gökçebey Devlet Hastanesi ve sağlık merkezlerinde mutlaka aşılarımızı yaptıralım.” ikazında bulundu.
Güner, “Koronavirüs salgınını yenmek için mutlaka aşı olmalıyız. Aşılama çalışmasında il olarak iyi bir seviyedeyiz. Ama, Gökçebey ilçemizde aşılama çalışması çok geride. Randevu alarak Gökçebey Devlet Hastanemizde ve sağlık merkezlerimizde mutlaka aşılarımızı yaptıralım.” diyerek, muhtarları ikaz eti.
Vali Mustafa Tutulmaz ise, “Aşı olmadan bu illetten kurtulamayacağımız aşikâr. Kendimize ve çevremize iyilik yapmak için aşı olalım ve aşı olmak için çevremizi uyaralım.’ diyerek ikazlarını sürdürdü.
Toplantıya katılan Gökçebey ve çevresi muhtarları da, çeşitli daire müdürlerinin verdiği bilgiler paralelinde, çalışmalar hakkında sorular sorarak aydınlandılar.
Vali Tutulmaz, bilgilendirme toplantılarına gösterdikleri ilgi nedeniyle muhtarlara ve katılımcılara teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖKÇEBEY, KIRMIZI,
Yorumlar
Haber Yazılımı