GÖKCEBEY, “TEŞVİK ACISINDAN DAHA CEZBEDİCİ”
Haber
10 Haziran 2021 - Perşembe 13:06 Bu haber 1290 kez okundu
 
GÖKCEBEY, “TEŞVİK ACISINDAN DAHA CEZBEDİCİ”
GÜNDEM Haberi
GÖKCEBEY, “TEŞVİK ACISINDAN DAHA CEZBEDİCİ”

Gökçebey ilçesinde muhtarlar ve işadamları ile bir araya gelen Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz; Gökçebey teşvik açısından daha cezbedici bir ilçemiz dedi.

Gökçebey Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde muhtarlarla ve işadamlarıyla toplantı yapan Vali Mustafa Tutulmaz muhtarları kaçak yapı konusunda bir kez daha uyardı.

Gökçebey‘de yapılan toplantıda daire müdürleri ilçede yapılan yatırım ve faaliyetler hakkında bilgiler verdiler.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz; “İlçelerimizde zaman zaman muhtarlarla bir araya geliyor ve ekonomik toplantılar yapıyoruz. İlimizin önemli kaynaklarından biri olan turizm için işbirliği içerisinde adım atalım, değerlendirme gayreti içinde olalım istedik.

Bunlardan biri de trenle seyahat turizm algısını yaratmak adına Zonguldak'tan buraya kadar tren yoluyla geldik.

Geçen yıl Haziran ayında muhtarlarımızla toplantı yapmıştık yine bir aradayız. Sizlerle birlikte olmaya çalıştık, sorunlara çözüm bulmaya çalışarak başarı elde ettik. Verim alamadığımız çalışmaları gözden geçirmeye vesile olacağız. Köylerimizin yapılanmalarının kontrol altında olması gerekiyor. Köylere her hangi bir yatırım yapacak, inşaat yapacak kişileri Özel İdareye yönlendirin yasalara uygun olsun. Ceza yaptırımı uygulamak zorunda kalmayalım. Bundan sonra daha düzenli ve yaşanılabilir halde tutmamız gerekiyor.

Burası en önemli gelişecek bölgelerden biri olacak. Nüfus artacak ve yeni yerleşim alanlarının gelişmesi gerekecek. Bir kural çerçevesinde bunları yapmamız gerekiyor. İmar planı çalışmasını başlattık. Bu bölgenin diğer ihtiyaçlarını ortak noktada yürütmek üzere su birliği kuruldu.

Uzun vadede su kullanımının sıkıntısız olması planlandı. Bu bölge de bir OSB kurulma aşaması var, sıkıntıları aşarak daha canlı hale geleceğiz. Bu bölge teşvik acısından daha cezbedici. Bundan faydalanmak istiyoruz. Köylerimizde patpat araçlarının ulaşım aracı olarak kullanılıyor olması yaralamalı kazalara sebep oluyor. Bu araçlar tarım aracı, sadece tarım amaçlı kullanılmalıdır” dedi.

Vali Mustafa Tutulmaz’ın Gökçebey ziyaretine Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Mustafa Çufalı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Albay Gönen Süslü, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Yaşar Karaman, İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, İl Özel İdare Genel sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli,  İl Kültür Müdürü Kemal Akçay, Gençlik Spor İl Müdürü Hakan Yüksel ile çok sayıda gazeteci katıldı.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖKCEBEY,, “TEŞVİK, ACISINDAN, DAHA, CEZBEDİCİ”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
GÖKCEBEY, “TEŞVİK ACISINDAN DAHA CEZBEDİCİ”
Yorumlar
Haber Yazılımı