Hızlı trenden geçtik, 4’lü DMU bile yok
Haber
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 18:26 Bu haber 10187 kez okundu
 
Hızlı trenden geçtik, 4’lü DMU bile yok
Deniz sezonu açılacak, 4’lü DMU (Vagon seti) ortada yok
TEKNOLOJİ Haberi
Hızlı trenden geçtik, 4’lü DMU bile yok

Özel Haber: Seda FİDAN

Deniz sezonunun açılmasına çok az bir zaman kalmasına rağmen Zonguldak - Çaycuma- Gökçebey-Karabük seferlerini yapan Devlet Demir Yollarındaki yetersizlik giderilemiyor.

Zonguldak-Karabük seferlerinin yapıldığı 2’li DMU’ların yerine Mayıs ayında 4’lü DMU’ların geleceği siyasetçilerce açıklanmasına rağmen, 4’lü DMU’ların (Dizel Motorlu Tren Seti) gelmemiş olması yetersiz ulaşımın devamına neden oluyor.

Şubat ayından itibaren Devlet Demir Yolları’nda yapılan çalışmalar nedeniyle farklı ulaşım yolları arayan Zonguldak-Karabük yolcuları deniz sezonunun açılması ile Devlet Demir Yolu taşımacılığında yolculuk etmeye başlayacaklar. Haziran ayı itibariyle deniz sezonunun açılmasıyla birlikte mevcut 2’li DMU’ların yetersiz geleceği düşünülürken, 4’lü DMU’ların henüz Zonguldak-Karabük Demiryolu ağına gelmemiş olması da, Demir yolu taşımacılığında sıkıntı yaratacağa benziyor. 

Özellikle iktidar milletvekillerinin Zonguldak kamuoyuna yaptığı Mayıs ayında seferlere başlanacak açıklamasına rağmen Zonguldak-Karabük arası Devlet Demir Yolu Ulaşımını rahatlatmak için 4’lü tren setlerinin henüz gelmemiş olması vatandaşların deniz sezonunda demir yolu ulaşımında yaşayacakları sıkıntıların habercisi oluyor.

AK Parti Milletvekili Hüseyin Özbakır’ın Nisan ayında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ı ziyaret ederek Zonguldak’ın karayolu, demiryolu ve hava yolu ulaşım sıkıntılarını dile getirmesi ve kamuoyuna yaptığı; “Bakanımızla Zonguldak'ın karayolu sorunlarını ve yapılması gereken acil konuları görüştük. Sayın Bakanımız Ahmet Arslan Bey'e Zonguldak'a biraz daha önem verilmesi talebimizi ilettik. Zonguldak Karabük arasına 4' lü tren seti isteğinde bulunduk. Bakanımızın özel olarak konulara hassasiyetle vakıf olduğunu bilmek ve görmek bizleri memnun etti” açıklamasının ardından yaklaşık bir ay geçmesine rağmen setlerin gelmemesi de, yapılan mücadelenin nerede takılıp kaldığı sorusunu akıllara getiriyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hızlı, trenden, geçtik,, 4’lü, DMU, bile, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı